دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم La Battaglia di Algeri اثر Ennio Morricone
سبک : Film Score - Soundtrack -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 16
1966
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.7/5
1
Algeri: 1 Novembre 1954
2
Rue De Tebes
3
Giugno 1956: Gli Attentati
4
Il Bastone e la Carota (Marcia)
5
Il Dolore Sulla Casbah
6
Tema di Ali
7
Luglio 1956: Gli Attentati
8
Matrimonio Clandestino
9
Gennaio 1957: Accerchiamento Della Casbah
10
Le Torture
11
Algeri: 1 Novembre 1954 (#2)
12
Cospirazione
13
Pace Apparente
14
Cospirazione Seconda
15
Tema di Ali (#2)
16
Fine Della Battaglia

موسیقی متن فیلم نبرد الجزیره اثر ماندگار انیو موریکونه

Ennio Morricone - La Battaglia di Algeri (The Battle of Algiers)

آلبوم موسیقی متن فیلم نبرد الجزیره La Battaglia di Algeri (به عربی معرکة الجزائر  و به انگلیسی The Battle of Algiers) اثری ماندگار از انیو موریکونه Ennio Morricone آهنگساز تکرارنشدنی تاریخ سینما است. این فیلم اثری از کارگردان ایتالیایی، گیلبرتو پونته‌کوروپ Gilberto Pontecorvo است و روایت‌گر یکی از مهم‌ترین رخدادهای قرن بیستم است.

از سال ۱۹۵۴ تا ۱۹۶۲ جنگ الجزایر آغاز شد. این نبرد حاصل تقابل نیروهای استقلال‌طلب الجزایری در مقابل ارتش استعماری فرانسه بود. فرانسه از سال ۱۸۳۰ و پس از سلسله شکست‌هایی از دیگر نیروهای استعماری زمان خودش، از آمریکای جنوبی و آسیا عقب‌نشینی کرد و به سوی آفریقا رفت. این استعمارگری کشورهای زیادی را شامل می‌شد که الجزایر یکی از مهم‌ترین آن‌ها بود. فرانسه با بهره بدن از منابع الجزایری‌ها، این کشور را بدل به یکی از منابع کسب درآمد خود کرده بود و زندگی سیاهی را برای شهروندان این کشورها و دیگر کشورهای تحت استمعارش رقم زده بود و حتی به جمجمه آن‌ها نیز رحم نمی‌کرد (تنها در ۸ می ۱۹۴۵ بیش از ۴۵ هزار نفر از مردم الجزایری که به مناسبت شکست آلمان نازی به خیابان آمده بودند و خواهان استقلال بودند، به خاک‌وخون کشیده شدند و همچنین به واسطه آزمایش‌های هسته‌ای فرانسه در خاک الجزایر هزاران نفر از مردم این کشور از دنیا رفتند و یا دچار آسیب‌های جبران‌ناپذیر شدند). میراث استعمار الجزایر جدا از بهره‌کشی از مردم، نابودی و استثمار منابع طبیعی، حداقل ۱۰ میلیون کشته بود که بدون شک معیار کاملا درستی برای نسل‌کشی است. حتی پس از خروج نیز به زیرساخت‌های این کشور رحم نکردند. بی‌جهت نبود که فرانس فانون، فیلسوف و روان‌شناس بزرگ این مردم را دوزخیان روی زمین نامیده بود. الجزایر حداقل در دو برهه پیش از نبرد نهایی استقلالش، با فرانسه جنگیده بود که هر دو شکست خورده بود و منجر به تلفات شدید و افزایش وحشی‌گری آن‌ها شده بود. اگرچه این جنگ نیز با شکست الجزایری‌ها همراه بود، اما نتایج آن در نهایت پایان استعمارگری سیاه فرانسوی‌ها را رقم زد.

گیلبرتو پونته‌کوروپ ۴ سال پس از این نبرد طولانی، اقدام به ساخت فیلمی از رخداد مهم تاریخی کرد، فیلمی که به واسطه واقع‌گرایی و بیان با جزئیات، الهام‌بخش برخی از گروه‌های مبارز قرن بیستم از جمله پلنگ‌های سیاه و همچنین مبارزان استقلال ایرلند شد. این فیلم از زمان اکران تا به امروز همواره مورد ستایش قرار گرفته است و به عنوان فیلمی تاثیرگذار شناخته شده است. پیر پائولو پازولینی Pier Paolo Pasolini از این فیلم به عنوان یکی از منابع سینمایی الهام‌بخش او یاد کرده است. اگر یک ایتالیایی باشید و بخواهید آهنگساز ایتالیایی بزرگی برای فیلمتان انتخاب کنید، گزینه بهتری از انیو موریکونه به سختی پیدا می‌شود و به همین سبب بود که گیلبرتو پونته‌کوروپ برای ساخت موسیقی متن فیلمش به سراغ این آهنگساز رفت. موسیقی او در این فیلم همراه با فضای پیش‌رونده فیلم جلو می‌رود و همراه با رخدادهای آن تلاطم می‌یاد. انیو موریکونه در این فیلم علاوه بر استفاده از موسیقی ارکسترال، از تم‌های نظامی استفاده کرده است و همچنین بیش از دیگر آثارش از موسیقی الکترونیک نیز برای افزایش گیرایی فضاسازی اثرش بهره برده است. La Battaglia di Algeri یکی از ماندگارترین فیلم‌های تاریخ سینما است و موسیقی نقش بسیاری زیادی در ماندگاری آن داشته است. موسیقی بی کلام آهنگساز بزرگ ایتالیایی در طول فیلم، روایت‌گر فراز و فرودهای داستانی است و تصور این فیلم بدون این موسیقی متن، امری دشوار است.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۹/۰۴
به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
از همین هنرمند :
از همین سبک :
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :