دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Leyla et Majnûn اثر Armand Amar
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 8
2017
رتبه آلبوم در allmusic
N/A
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.6/5
Disc 1 :
1
Prologue
Disc 2 :
1
La Vallée du Désir
2
La Vallée de la Conquête
3
La Vallée de la Séparation
4
La Vallée de la Solitude
5
La Vallée de L'unicité
6
La Vallée de la Perplexité
7
La Vallée de L'anéantissement
8
Epilogue

موسیقی متن فیلم لیلی و مجنون اثری از آرماند آمار

Armand Amar - Leyla et Majnûn

آلبوم موسیقی متن فیلم لیلی و مجنون Leyla et Majnun اثری از آهنگساز پرآوازه فرانسوی، آرماند آمار Armand Amar است. آشنایی او با موسیقی ملل مختلف، امری است که باعث شده موسیقی او علاقه‌مندان پرشماری در میان مردم کشورهای مختلف داشته باشد. ساخت موسیقی متن برای مستندهای بین‌المللی همچون خانه Home و انسان Human نمودی از این توانایی‌ها است. او سابقه همکاری با کارگردانان زیادی با ملیت‌های متنوع را دارد و ناصر خمیر Nacer Khemir کارگردان تونسی یکی از این نام‌ها است. این کارگردان علاقه زیادی به فرهنگ منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا دارد و در ساخته‌هایش به داستان‌های تاریخی این منطقه از جمله داستان شهرزاد Sheherazade، لیلی و مجنون و همچنین ماجراهای عارفانه پرداخته است.

با خصم نبرد خون توان کرد

با یار نبرد چون توان کرد

از معرکه‌ها جراحت آید

اینجا همه بوی راحت آید

تجربه قبلی همکاری این دو به ساخت موسیقی متن فیلم ایرانی-تونسی بابا عزیز Bab' Aziz باز می‌گردد. آرماند آمار در موسیقی متن فیلم Bab' Aziz در همراهی با لوون میناسیان Levon Minassian (نوازنده برجسته دودوک) و همچنین سالار عقیلی، خواننده ایرانی اثری ارائه داد که جان و دل هر ایرانی را به لرزه درمی‌آورد. لیلی مجنون داستانی عربی است، اما شهرت جهانی آن وابسته به منظومه شکوهمندی است که نظامی گنجوی سرود و این داستان را جاودان و جهانی کرد. این منظومه الهام‌بخش بسیاری از شاعران ایرانی و غیرایرانی و همچنین هنرمندان دیگر هنرها است که یکی از بزرگ‌ترین نمودهای جهانی شدن اثر نظامی را می‌توان در قطعه پرطرفدار لیلا Layla ساخته اریک کلاپتون Eric Clapton دید. آرماند آمار در این آلبوم بار دیگر به همکاری با هنرمندان ایرانی پرداخته است و نوای روح‌نواز دودوک لوون میناسیان نیز بخشی مهم از این آلبوم موسیقی بی کلام است. همچنین در این آلبوم هنرمندانی از دیگر کشورها نیز با او همکاری داشته‌اند. این آلبوم نیز اثری عرفانی و عاشقانه است که تم ایرانی-عربی-غربی آن می‌توان هر مخاطب موسیقی از هر نقطه از دنیا را با خود جذب کند و با موسیقی خود که از فرهنگ و موسیقی کشورهای مختلفی الهام گرفته است، به دل و جانش نفوذ کند و رد پای خود را بر روح شنونده باقی بگذارد.

کو آن دو به دو به هم نشستن

عهدی به هزار عهده بستن

کو آن به وصال امید دادن

سر بر خط خاضعی نهادن

دعوی کردن به دوستاری

دادن به وفا امیدواری

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۸/۲۳
به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
آلبوم Bab' Aziz اثر Armand Amar
Armand Amar
آلبوم Zephyr اثر Armand Amar
Armand Amar
آلبوم Slumdog Millionaire اثر A.R. Rahman
A.R. Rahman
آلبوم Tron اثر Wendy Carlos
Wendy Carlos
آلبوم In Darkness اثر Niall Byrne
Niall Byrne
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :