دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Bystanders اثر Besides
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 9
2020
رتبه آلبوم در allmusic
N/A
رتبه آلبوم در Discogs
N/A
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.6/5
1
Intro
2
Ich bin wieder da!
3
For Hanna
4
Miners
5
Touch of Red Widow
6
Kids
7
Kids
8
Last Lullaby
9
Simon's Ohel

رهگذران، اثری عمیق و مفهومی از گروه بیسایدز

Besides - Bystanders

آلبوم پست راک رهگذران Bystanders اثری از گروه مطرح لهستانی بیسایدز Besides است. این گروه با انتشار دو آلبوم درخشان، خود را به عنوان گروهی جذاب برای علاقه‌مند این سبک مطرح کرده است که هواداران همواره انتظار شنیدن آثار آن‌ها را دارند. آلبوم اول این گروه در سال ۲۰۱۳ و آلبوم دوم آن‌ها در سال ۲۰۱۵ منتشر شد و مدت طولانی پنج ساله‌ای لازم بود تا این گروه آلبوم جدیدش را منتشر کند.

دانته آلیگیری: «در دوزخ آتشی دیدم که دانستم با هر شعله‌اش روحی می‌سوزد».

آلبوم سوم آن‌ها، روایت رهگذرانی است که از کنار وقایع تاریخی می‌گذرند و داستان آن را مرور می‌کنند. روایت آلبوم Bystanders روایتی از سرگذشت مردم دنیا در یکی از دهشتناک‌ترین دوران خود است. این آلبوم موسیقی بی‌کلام مفهومی روایتی از سرگذشت ساکنان اردوگاه آشویتس است. آشویتس با آن شعار کنایی «کار شما را آزاد می‌کند» بر سردر خود، نماد توانایی بشر در رسیدن به اوج ابتذال شر است. در این اردوگاه که چیزی جز سیاهی در آن نمی‌توان یافت، شاهد یک نمایش واقعی با موضوع امکان رسیدن به اوج تباهی بودیم. در این اردوگاه انسان‌های زیادی وارد شدند و شعار کار شما را آزاد می‌کند را دیدند و بازنگشتند و آزاد نشدند و داستان‌ها و شاید نام‌هایشان از یادها رفت. اما این اردوگاه بیش از آن‌که نماد آزادی با کار باشد، نماد کتیبه ورودی دوزخ دانته بود: «من جاودانه‌ام، چون از این در درآمدید، از امیدتان دست باید شست». این اردوگاه نماد آن چیزی است که می‌تواند بشریت در تباهی از خود به نمایش بگذارد. میل ذاتی انسان به قرار گرفتن در گروه برای رقابت به دیگران می‌تواند قربانی در جایگاه ظالم قرار دهد، درست شبیه آن چیزی که هم‌اکنون سردمداران مظلومیت یک قوم در فلسطین بر سر ساکنان اصلی این سرزمین آن می‌آورند. آلبوم رهگذران روایتی از داستان‌های زندانیان و ساکنان این اردوگاه در طول جنگ جهانی دوم است که پیش از انتشار آلبوم و با تک‌آهنگ من برگشتم Ich bin wieder da! و همچنین موزیک ویدئوی آن، موضوعش مشخص شده بود. برای یک گروه لهستانی روایت جنایتی که در لهستان رقم خورده بود و بسیاری از هم‌وطنان و غیرهم‌وطنان آن‌ها را به کام مرگ کشیده بود، قطعا دشوار بوده و در عین حال دغدغه‌ای است که هر هنرمندی مایل به بازتاب آن به روش خود است.

برای پست راک می‌توان شاخصه‌ها و معرفه‌های زیادی برشمرد، اما شاید آن‌چه که این سبک را با دیگر سبک‌ها متمایز می‌کند، توانایی آن در روایت است. در این سبک و فضای ذهنیت‌گرا و سوبژکتیو آن، این موسیقی نیست که اصل است، این روایت است که اصالت دارد. این سبک از موسیقی روایت انتزاعیات گروه‌ها و هنرمندان است و ریشه در تصورات، عقاید، باورها، دغدغه‌ها، داستان‌ها، رخدادهای تاریخ و ... دارد. پست راک می‌تواند روایت کند و برای روایت این جنایت تاریخی، توانایی‌های این سبک قطعا راه‌گشا است. در این آلبوم شنونده یک موسیقی دراماتیک هستیم که مخاطب را به سفری در دل تاریخ می‌برد و او را به تماشای اتفاقاتی می‌برد که باعث شد تئودور آدورنو در مورد آن بگوید: «پس از آشویتس، شعر گفتن بربریت است». این آلبوم روایتی است از رهگذران و افراد معمولی که ممکن است در دل ابتذال شر گرفتار باشیم یا شر را ببینیم در برابر آن ساکت باشیم. Besides خرده روایت‌ها و داستان‌های ساکنان این دوزخ را در آلبوم Bystanders به زبان موسیقی برای مخاطبان جهانی بازگردانده است. بیسایدز با این آلبوم هم توانایی خود در روایت موسیقایی و هم اجرای موسیقی به نمایش گذاشته است و اثری ارائه داده است که می‌تواند ذهن و روان شنوندگان را به تسخیر درآورد.

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
آلبوم Everything Is اثر Besides
Besides
آلبوم Berlin 1927 اثر We Stood Like Kings
We Stood Like Kings
آلبوم Ophelia اثر Indignu
Indignu
آلبوم The World Inside اثر Tacoma Narrows Bridge Disaster
Tacoma Narrows Bridge Disaster
آلبوم The Black Field اثر Chris Eckman
Chris Eckman
آلبوم Favourite Worst Nightmare اثر Arctic Monkeys
Arctic Monkeys
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند