دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Sadako and the Thousand Paper Cranes اثر George Winston
سبک : New Age - Instrumental -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 26
1990-2020
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.5/5
1
Introduction / Transformation / Early One Morning / Running / Peace Park
2
Bells / Birds in Flight / Grandmother's Lament
3
The Race / Sadako's Lament / A New Year's Lullaby / Sadako's Lament II
4
A Good Luck Sign / The Magic of the Cranes / Folding Cranes
5
Meeting Kenji / Mon Enfant / Kenji's Lament / Star Island
6
Going Home / A Silk Kimono / Sadako's Lament III
7
This is Our Cry / Epilogue
8
Introduction / Transformation (Instrumental)
9
Early One Morning (Sadako's Slack Key #1) (Instrumental)
10
Running / Peace Park (Instrumental)
11
Bells (Instrumental)
12
Birds in Flight (Instrumental)
13
Grandmother's Lament (Instrumental)
14
The Race / Sadako's Lament (Instrumental)
15
A New Year's Lullaby (Instrumental)
16
Sadako's Lament II (Instrumental)
17
A Good Luck Sign (Instrumental)
18
The Magic of the Cranes (Instrumental)
19
Folding Cranes (Instrumental)
20
Meeting Kenji (Instrumental)
21
Mon Enfant / Kenji's Lament / Star Island (Instrumental)
22
Going Home (Instrumental)
23
A Silk Kimono (Instrumental)
24
Sadako's Lament III (Instrumental)
25
This Is Our Cry (Instrumental)
26
Epilogue (Sadako's Slack Key #2) (Instrumental)

ساداکو و هزار درنای کاغذی، ساخته‌ی جرج وینستون بر اساس داستان زندگی ساداکو ساساکی

George Winston - Sadako and the Thousand Paper Cranes

آلبوم نیو ایج ساداکو و هزار درنای کاغذی Sadako and the Thousand Paper Cranes اثری از آهنگساز و نوازنده برجسته، جرج وینستون George Winston است. این هنرمند باسابقه در طول دوران طولانی فعالیتش توانسته خود را به عنوان یکی از برجسته‌ترین هنرمندان سبک عصر نو مطرح کند.

این آلبوم روایت داستان زندگی ساداکو ساساکی  Sasaki Sadako (به ژاپنی 佐々木 禎子) دختربچه ژاپنی است که ساکن شهر هیروشیما بود. بدون شک بمباران اتمی هیروشیما یکی از دهشتناک‌ترین جنایات تاریخ بشریت است که لکه ننگ آن تا ابد برای آمریکا باقی خواهد ماند. در روز ۶ آگوست ۱۹۴۵ بمب اتمی بر شهر هیروشیما فرود آمد و این شهر را به مخروبه‌ای بدل کرد. ژاپن در زمان این بمب در آستانه پذیرش صلح و تسلیم بود، اما هزینه گزاف دولت آمریکا برای ساخت این بمب و حمله پیش‌دستانه! برای صلح و همچنین قدرت‌نمایی در برابر شوروی باعث شد تا دولت هری ترومن دو شهر هیروشیما و ناکازاکی را بمباران کند. ساداکو در حین فرود آمدن پسرک (نام بمبی که بر شهر زادگاهش فرود آمد) دو ساله بود، از بدو حیات دچار سرطان خون یا لوسمی شد. این بیماری با گذشت زمان بیشتر پیشرفت می‌کرد و او را به سمت واقعیتی محتوم می‌برد. ۱۲ ساله بود که بیماری او تشخیص قطعی داده شد، اما او هرگز امیدش را از دست نداد و تلاش می‌کرد تا مایه امید دیگران باشد. دوستش برای او افسانه هزار درنای کاغذی را تعریف کرد و این افسانه انرژی جدیدی برای او ایجاد کرد (طبق این افسانه ژاپنی اگر بیماری هزار درنای کاغذی بسازد، شفا می‌یابد). او شروع به ساخت این درناها کرد و آن‌ها را از سقف اتاقش در بیمارستان آویزان می‌کرد، اما او هیچ‌وقت نتوانست این هزار درنای اریگامی یا به ژاپنی اریزورو Orizuru را تکمیل کند و پس از ساخت ۶۴۴ عدد، در سن ۱۲ سالگی از دنیا رفت. او در حال حاضر به عنوان یکی از نمادهای یادآوری این فاجعه بشری به شمار می‌رود. این موضوع منبع الهام هنرمندان زیادی در سرتاسر دنیا از جمله جرج وینستون و گروه ایرانی کلاغ‌ها در باران Crows in the Rain شده است.

در آلبوم Sadako and the Thousand Paper Cranes شنونده قطعاتی با الهام از زندگی کوتاه اما ماندگار ساداکو ساساکی هستیم. بخش اول این آلبوم شنونده قطعاتی مینیمال با روایت لیو اولمان Liv Ullmann بازیگر نروژی هستیم. او در این بخش گوینده داستان زندگی این کودک ژاپنی است. در بخش دوم این آلبوم شنونده قطعات موسیقی بی‌کلام هستیم که با ساز گیتار نواخته شده‌اند و همچنان از ساختاری مینیمال بهره می‌برد. اگرچه در این آلبوم از سازهای متنوع یا افکت‌های مدرن خبری نیست، اما ساختار آن به گونه‌ای است که مخاطب را با خود همراه می‌کند و در فضای رخداد قرار می‌دهد. جرج وینستون در این آلبوم از المان‌های موسیقی ژاپن نیز بهره برده است. این آلبوم موسیقی بی کلام اثری برای یادآوری یک فاجعه است که می‌تواند مخاطب را موسیقی و کلام در جریان زندگی و رخداد دهشتناکی قرار دهد که در زمره سیاه‌ترین رخدادهای تاریخ بشریت است.

این آلبوم اولین بار در سال ۱۹۹۰ منتشر شد و نسخه ریمسترشده آن در سال ۲۰۲۰ منتشر شد. نسخه دنیای موسیقی، نسخه ریمسترشده شده این آلبوم است.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۷/۳۰
به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
از همین هنرمند :
از همین سبک :
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :