دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Three Letters From Sarajevo (Opus 1) اثر Goran Bregovic
سبک : World - Folk -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 12
2017-2018
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.6/5
1
Jalija
2
Christian Letter
3
Pero
4
Duj Duj
5
Baila Leila
6
Muslim Letter
7
SOS
8
Vino Tinto
9
Jewish Letter
10
Mazel Tov
11
Made in Bosnia
12
Stop the Cavalry

سه نامه از سارایوو (اپوس ۱)، اثری در ستایش صلح از گوران برگوویچ

Goran Bregović - Three Letters From Sarajevo (Opus 1) [Deluxe Edition]

آلبوم موسیقی ملل سه نامه از سارایوو (اپوس ۱) Three Letters From Sarajevo (Opus 1) اثری از گوران برگوویچ Goran Bregovic آهنگساز برجسته بوسنیایی است. این آهنگساز از نام‌های برجسته موسیقی منطقه بالکان است که از شهرتی جهانی برخوردار است. این آهنگساز متولد شهر سارایوو است و شاهد نزاع‌های خونین و خشونت‌هایی بوده است که در دهه ۹۰ میلادی بر کشور و شهرش رفته است. در دهه ۹۰ میلادی (۷۰ شمسی) بوسنی و هرزگووین به بخشی از اخبار روزمره مردم دنیا بدل شده بود. صرب‌ها با حمایت مستقیم و غیرمستقیم غرب، دست به نسل‌کشی گسترده‌ای در بوسنی زدند که نسل‌کشی سربرنیتسا بزرگ‌ترین نمود آن است. این نزاع ریشه در انحلال کشور یوگسلاوی سابق و اعلام استقلال کشورهایی جدید داشت. بوسنی و هرزگووین، کروواسی، اسلوونی، صربستان، مقدونیه و مونته‌نگرو کشورهایی بودند که پس از انحلال یوگسلاوی تشکیل شدند و در این میان تنها بوسنی بود که شاهد کشتار وحشیانه از سوی صرب‌ها بود. بوسنی کشوری چندفرهنگی است که در آن مذاهب و نژادهای مختلفی در کنار هم زندگی می‌کنند. در شهر سارایوو سه مذهب عمده در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، بخش عمده آن مسلمان است و مسیحیان و یهودیان دو گروه دیگر را تشکیل می‌دهند. این آلبوم تلاش گوران برگوویچ برای نزدیک کردن گروه‌های مذهبی ساکن در این شهر است.

چه می‌شود اگر بازمانده‌ای از حلب، موصل، رمادی، کابل، مزار شریف، صبرا و شتیلا، تل زعتر یا دیریاسین بخواهد در مورد محل سکونت چندفرهنگی خود و نزدیک کردن مردم آن قطعه موسیقی بسازد، احتمالا حاصل کار چیزی شبیه سه نامه از سارایوو گوران برگوویچ خواهد بود. او در این آلبوم با الهام از تاریخ شهرش، تلاشی کرده است تا موسیقی محلی کشورش را موسیقی شرق و غرب درآمیزد و اثری ارائه دهد که برای همه ساکنان شهر و کشورش شنیدنی باشد. او معتقد است که «موسیقی، زبان است» و در این آلبوم تلاش کرده است تا به زبان موسیقی نزدیکی‌های فرهنگی مردم کشور و شهرش را یادآور شود. در آلبوم Three Letters From Sarajevo (Opus 1) هنرمندان مهمانی از کشورهای دیگر نیز حضور پیدا کرده‌اند که از جمله آن‌ها می‌توان به رشید طه Rachid Taha خواننده پرآوازه الجزایری اشاره کرد.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۸/۱۴
به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
آلبوم Underground اثر Goran Bregovic
Goran Bregovic
آلبوم Ederlezi اثر Goran Bregovic
Goran Bregovic
آلبوم Water Pushes Sand اثر The Australian Art Orchestra
The Australian Art Orchestra
آلبوم A Toda Cuba Le Gusta اثر Afro-Cuban All Stars
Afro-Cuban All Stars
آلبوم Amor Certinho اثر João Gilberto
João Gilberto
آلبوم Seed اثر Reinhardt Buhr
Reinhardt Buhr
آلبوم Symphonic Mugams اثر Fikret Amirov
Fikret Amirov
آلبوم The Old Pine اثر Loner Deer
Loner Deer
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :