دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم The Last of Us, Part II اثر Gustavo Santaolalla
سبک : Soundtrack - Instrumental -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 28
2020
رتبه آلبوم در Discogs
N/A
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
5/5
1
The Last of Us Part II
2
Unbound
3
Longing
4
Eye For an Eye
5
It Can't Last
6
The Cycle of Violence
7
Reclaimed Memories
8
Cordyceps
9
Longing (Redemptions)
10
Restless Spirits
11
Chasing a Rumor
12
They're Still Out There
13
Unbroken
14
The Rattlers
15
The Obsession
16
Soft Descent
17
The WLF
18
A Wolf's Ghost
19
Masks On
20
It Can't Last (Home)
21
Inextinguishable Flames
22
Allowed to Be Happy
23
Collateral
24
The Cycle Continues
25
All Gone (The Promise)
26
Grieving
27
The Island
28
Beyond Desolation

موسیقی متن قسمت دوم بازی ویدئویی آخرین بازمانده از ما، اثری شگفت‌انگیز از گوستاوو سانتائولایا

Gustavo Santaolalla - The Last of Us, Part II

آلبوم موسیقی متن بازی ویدئویی آخرین بازمانده از ما - قسمت دوم The Last of Us, Part II اثری از آهنگساز شهیر آرژانتینی گوستاوو سانتائولایا Gustavo Santaolalla در همراهی با مک کوئیل Mac Quayle است. این آهنگساز پرآوازه اهل آمریکای جنوبی تا به امروز برای فیلم‌ها و بازی‌های ویدئویی محبوبی آهنگسازی کرده است. مک کوئیل نیز آهنگساز مطرحی است که با آهنگسازی برای سری پرطرفدار آقای روبات Mr. Robot به عناوین و جوایز معتبر زیادی دست یافت.

آخرین بازمانده از ما یک عنوان انحصاری کنسول پلی استیشن به کارگردانی مشترک بروس استرالی Bruce Straley و نیل دراکمن Neil Druckmann است که شماره اول آن در سال ۲۰۱۳ منتشر شد و در همان زمان با امتیاز فوق‌العاده متاکریتیک ۹۵ از ۱۰۰ به عنوان یکی از برترین بازی‌های سال مطرح شد و جوایز پرتعدادی کسب کرد. این بازی را می‌توان بهترین بازی کنسول PS3 سونی دانست که با گذشت هفت سال از زمان انتشارش، همچنان جذاب و تازه است. پس از هفت سال، قسمت دوم این بازی به کارگردانی مشترک نیل دراکمن Neil Druckmann، آنتونی نیومن Anthony Newman و کورت مارجنو Kurt Margenau بار دیگر به صورت انحصاری برای کنسول PS4 منتشر شد و بار دیگر دنیای بازی‌های ویدئویی را مسحور و مبهوت کرد. این بازی در طول مدتی کوتاه، به فروش شگفت‌انگیز دست یافت و همچنین امتیاز آن در متاکریتیک ۹۴ از ۱۰۰ شد که به خوبی نشان از کیفیت بالای آن و هم‌تراز بودن با شماره اول است. داستان شماره اول این بازی روایت همراهی دختر نوجوانی الی Ellie با صداپیشگی اشلی جانسون Ashley Johnson و مرد میان‌سالی با نام جوئل Joel با صداپیشگی تروی بیکر Troy Baker در دنیای آخرالزمانی پس از شیوع بیماری ناشی از یک قارچ و مشکلات تمدن شکل‌گرفته پس از آن است و شماره دوم روایت‌های سال‌ها بعد از این وقایع است.

گوستاوو سانتائولایا در شماره اول از این عنوان، به خوبی توانایی‌های خود به معرض نمایش گذاشت و تحسین‌های بسیار زیادی کسب کرد. موسیقی گیرای او در شماره اول کاملا در جریان بازی قرار داشت و نقش زیادی در افزایش گیرایی داستان داشت. پس از تجربه موفق این همکاری، بعید بود که آهنگساز شماره دوم نیز شخصی غیر از او باشد. در این آلبوم موسیقی بی کلام بار دیگر شاهد هنرنمایی او در همراهی با مک کوئیل در خلق یک موسیقی سیال، پویا و روایی هستیم. او در موسیقی متن آخرین بازمانده از ما - قسمت دوم، تجربیات گذشته خود از شماره اول را به کار گرفته و در کنار آن با ساخت موسیقی گیرا، نقشی همچون راوی به خود گرفته است که در غیاب کلمات، موسیقی او است که سخن می‌گوید و داستان را پیش می‌برد. موسیقی این آهنگساز در این آلبوم کاملا نزدیک به فضای داستان است. موسیقی این بازی فضای یکنواختی ندارد و بنا به فراز و فرود داستان چند لایه بازی، بالا و پایین می‌رود و تم و سبک آن تغییر می‌کند. به مانند عموم آثار موسیقی متن معاصر، در این آلبوم نیز موسیقی امبینت، نقش مهمی در روایت داستان دارد. در این آلبوم شاهد اضافه شدن بیشتر موسیقی الکترونیک هستیم که نشانه حضور مک کوئیل است. صدای گیتار نیز از عناصر پیش‌برنده و اصلی موسیقی The Last of Us, Part II است. در ویدئوی تبلیغاتی این بازی که ماه‌ها قبل از انتشار بازی در اینترنت منتشر شد، شاهد نواختن گیتار توسط الی بودیم و همین مورد که در بازی نیز شاهد آن هستیم، نشان از توانایی بالای تیم سازنده بازی در ساختار عناصر بصری متناسب با صدا و همچنین توانایی بالای آهنگسازان در ساخت موسیقی متناسب با تصویر هستیم.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۸/۱۴
به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
آلبوم The Last of Us, Vol. 2 اثر Gustavo Santaolalla
Gustavo Santaolalla
آلبوم Babel اثر Gustavo Santaolalla
Gustavo Santaolalla
آلبوم The Last of Us اثر Gustavo Santaolalla
Gustavo Santaolalla
آلبوم Harry Potter (Epic Collection) اثر L'orchestra Cinematique
L'orchestra Cinematique
آلبوم The Edge of the Sea اثر Craig Armstrong
Craig Armstrong
آلبوم A World Beyond Dreams, Part 1 اثر Mustafa Avşaroğlu
Mustafa Avşaroğlu
آلبوم Soft Piano Focus اثر Various Artists
Various Artists
آلبوم Night Sky اثر Sophie Hutchings
Sophie Hutchings
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :