دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Batman Begins اثر Hans Zimmer
سبک : Soundtrack - Film Score -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 12
2005
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.6/5
1
Vespertilio
2
Eptesicus
3
Myotis
4
Barbastella
5
Artibeus
6
Tadarida
7
Macrotus
8
Antrozous
9
Nycteris
10
Molossus
11
Corynorhinus
12
Lasiurus

موسیقی متن فیلم سینمایی بتمن آغاز می‌کند، اثری درخشان از هانس زیمر و جیمز نیوتون هاوارد

Hans Zimmer & James Newton Howard - Batman Begins

آلبوم موسیقی متن فیلم سینمایی بتمن آغاز می‌کند Batman Begins اثری از هانس زیمر Hans Zimmer و جیمز نیوتون هاوارد James Newton Howard است. این آلبوم، اولین همکاری مشترک این دو آهنگساز بزرگ دنیای سینما است. کریستوفر نولان Christopher Nolan با کارگردانی سری جدید ماموریت ساخت سه‌گانه‌ای جدید از این مجموعه ابرقهرمانی از دی‌سی را بر عهده گرفت. او با ساخت آثاری واقع‌گرایانه توانست این سری را چند گام به پیش ببرد و محبوبیت بتمن را افزایش دهد. در این فیلم بازیگرانی چون کریستین بیل Christian Bale، کیتی هولمز Katie Holmes، مایکل کین Michael Caine، لیام نیسون Liam Neeson، گری الدمن Gary Oldman، کیلین مورفی Cillian Murphy، مورگان فریمن Morgan Freeman و ... به ایفای نقش پرداختند و حاصل آن برداشته شدن گامی بلند در سری بتمن و جهشی به سوی دو شماره محبوب دیگر این سه‌گانه بود.

پیش از این فیلم، هانس زیمر و جیمز نیوتون هاوارد مدت طولانی را در انتظار یک همکاری مشترک گذراندند و در نهایت بتمن آغاز می‌کند، بدل به اولین همکاری آن‌ها شد که این همکاری در ادامه بدل به عرضه اثری درخشان شد. دیگر همکاران این دو در ساخت موسیقی متن این فیلم، رامین جوادی Ramin Djawadi، لورن بالف Lorne Balfe و مل وسون Mel Wesson بودند. این دو ابتدا در لس آنجلس و سپس در لندن چند ماه را به آهنگسازی این فیلم مشغول شدند. این آلبوم تحسین‌های زیادی به دست آورد و یک جایزه ASCAP را برای این دو به همراه آورد و همچنین نامزد دریافت جایزه سترن Saturn شد. از نظر تجاری نیز این آلبوم بسیار موفق بود و در رده ۱۵۵ جدول فروش بیلبورد جای گرفت.

از ابتدا قرار بر این بود که موسیقی ساخته شود که تمایز آشکاری با دیگر آثار داشته باشد و نتیجه آن شکل‌گیری اثری بر مبنای موسیقی ارکسترال در تلفیق با موسیقی الکترونیک بود. زیمر تم اصلی فیلم بتمن آغاز می‌کند و در ادامه کل این سه‌گانه را با دو حس توصیف می‌کند: «درد و گناه». تلاش مشترک این تیم توانمند، منجر به عرضه یک موسیقی متن شگفت‌انگیز شده است که در آن از صدای سوپرانو، صدای گروه کر، افکت‌های موسیقی الکترونیک تا ملودی‌های حماسی و احساسی را می‌توان شنید. از نکات جالب آلبوم Batman Begins می‌توان به نام قطعات اشاره کرد که هر کدام از آن معرف یک سرده از خفاش است.

 

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
آلبوم Amazing Hans Zimmer اثر Hans Zimmer
Hans Zimmer
آلبوم The Lion King اثر Hans Zimmer
Hans Zimmer
آلبوم Gladiator اثر Hans Zimmer
Hans Zimmer
آلبوم Planet Earth II اثر Hans Zimmer
Hans Zimmer
آلبوم City Lights اثر Charlie Chaplin
Charlie Chaplin
آلبوم Of Mist and Magic اثر Really Slow Motion
Really Slow Motion
آلبوم Assassin's Creed II اثر Jesper Kyd
Jesper Kyd
آلبوم X-Men: Dark Phoenix اثر Hans Zimmer
Hans Zimmer
آلبوم Clash of the Titans اثر Ramin Djawadi
Ramin Djawadi
آلبوم The Irishman اثر Robbie Robertson
Robbie Robertson
آلبوم Aladdin اثر Alan Menken
Alan Menken
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند