دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم The Dark Knight اثر Hans Zimmer
سبک : Soundtrack - Film Score -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 28
2008
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.8/5
1
Why So Serious?
2
I'm Not a Hero
3
Harvey Two-Face
4
Aggressive Expansion
5
Always a Catch
6
Blood on My Hands
7
A Little Push
8
Like a Dog Chasing Cars
9
I Am the Batman
10
And I Thought My Jokes Were Bad
11
Agent of Chaos
12
Introduce a Little Anarchy
13
Watch the World Burn
14
A Dark Knight
15
Bank Robbery (Prologue)
16
Buyer Beware
17
Halfway to Hong Kong
18
Decent Men in an Indecent Time
19
You're Gonna Love Me
20
Chance
21
You Complete Me
22
The Ferries
23
We Are Tonight's Entertainment
24
A Watchful Guardian
25
Why So Serious? (The Crystal Method Remix)
26
Poor Choice of Words (Paul van Dyk Remix)
27
Gunpowder and Gasoline (Mel Wesson Remix)
28
Rory's First Kiss (Ryeland Allison Remix)

موسیقی متن فیلم شوالیه تاریکی، اثر ماندگار هانس زیمر و جیمز نیوتون هاوارد

Hans Zimmer & James Newton Howard - The Dark Knight [Collector's Edition]

آلبوم موسیقی متن فیلم شوالیه تاریکی The Dark Knight اثری حاصل همکاری دو آهنگساز نام‌آشنا، هانس زیمر Hans Zimmer و جیمز نیوتون هاوارد James Newton Howard است. این دو در اولین همکاری مشترکشان، آهنگسازی شماره اول از سه‌گانه بتمن ساخت کریستوفر نولان Christopher Nolan را بر عهده گرفتند و توانستند تحسین‌های زیادی کسب کنند. موسیقی متن شوالیه تاریکی دومین همکاری مشترک این دو و یکی از نقاط درخشان کارنامه هنری هر دو است. پس از موفقیت نسبی شماره اول از این سه‌گانه در سال ۲۰۰۵، نولان با رویکردی واقع‌گرایانه‌تر به سراغ شماره دوم رفت و با پرداخت دقیق شخصیت جوکر، یکی از بهترین آنتاگونیست‌های تاریخ سینما، تحسین و ستایش گسترده‌ای کسب کرد. هیث لجر Heath Ledger بازیگر فقید نقش جوکر با ایفای نقش شگفت‌انگیز خود، تاثیر شایانی در گیرایی و ارتباط این شخصیت با مخاطب داشت. این فیلم یکی از برترین فیلم‌های تاریخ سینما و یکی از پرفروش‌ترین فیلم‌های این صنعت است. فیلم The Dark Knight به عنوان یکی از بهترین فیلم‌های ابرقهرمانی تاریخ شناخته می‌شود که به فروش بیش از یک میلیاردی دست یافت و در رده چهارم بهترین فیلم‌های IMDB جای گرفته است.

زیمر پیش از این تم اصلی فیلم بتمن آغاز می‌کند را گناه و درد توصیف کرده بود و م ساختار کلی آلبوم دوم از این مجموعه نیز حول این تم شکل گرفته است. در آلبوم The Dark Knight بار دیگر شنونده موسیقی بی کلام تاریک و سنگینی هستیم که تلفیقی از موسیقی ارکسترال و حماسی است. برخی از قطعات این آلبوم بارها و بارها شنیده شده و از آن‌ها به عنوان بهترین قطعات موسیقی متن هزاره سوم یاد می‌شود. علاوه بر تم اصلی گناه و درد، در این شماره، تم‌های جدیدی نیز به این مجموعه افزوده شده است. در این آلبوم و شماره قبل، ساخت تم‌هایی مانند تم حالت دو چهره هاروی دنت بر عهده جیمز نیوتون هاوارد و ساخت تم‌هایی مانند تم جوکر بر عهده هانس زیمر بوده است. موسیقی این فیلم ریشه در شماره اول آن دارد، اما این اصلا به معنای هویت مستقل آن نیست. این آلبوم موسیقی بی کلام، اثری ورای عنوان اول است زیرا که همراه با داستان پیشرفت کرده است و بدل به اثری بزرگ‌تر، پیچیده‌تر و شورانگیزتر شده است که می‌تواند توجه مخاطبان موسیقی و سینما از هر طیفی را به خود معطوف کند. هانس زیمر و جیمز نیوتون هاوارد برای ساخت موسیقی متن فیلم شوالیه تاریکی موفق به کسب جایزه گرمی بهترین موسیقی متن در رسانه‌های مجازی، بهترین موسیقی سترن Saturn، بهترین موسیقی متن بریت Brit و نامزدی جایزه بهترین موسیقی فیلم بافتاBAFTA  شدند. همکاری مشترک این دو آهنگساز توانمند منجر به خلق اثری شده است که از هر کدام از قطعات آن را می‌توان به عنوان اثری درخشان در تاریخ سینما یاد کرد. قطعاتی چون Why So Serious?، I'm Not a Hero، Like a Dog Chasing Cars، A Dark Knight و ... در زمره آثاری هستند که جدا از فیلم می‌توان بارها و بارها آن‌ها را شنید و در فضای پیچیده و اعجاب‌انگیز آن‌ها غوطه‌ور شد.

نسخه ارائه‌شده در دنیای موسیقی، نسخه Collector's Edition است که شامل قطعاتی بیشتر نسبت به نسخه اصلی آلبوم است.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۹/۰۲
به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
از همین هنرمند :
از همین سبک :
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :