دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم The Dark Knight Rises اثر Hans Zimmer
سبک : Soundtrack - Film Score -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 15
2012
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.4/5
1
A Storm Is Coming
2
On Thin Ice
3
Gotham's Reckoning
4
Mind If I Cut In?
5
Underground Army
6
Born In Darkness
7
The Fire Rises
8
Nothing Out There
9
Despair
10
Fear Will Find You
11
Why Do We Fall?
12
Death By Exile
13
Imagine the Fire
14
Necessary Evil
15
Rise

موسیقی متن فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد، اثری تحسین‌شده از هانس زیمر

Hans Zimmer - The Dark Knight Rises

آلبوم موسیقی متن فیلم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد The Dark Knight Rises اثری از هانس زیمر Hans Zimmer آهنگساز افسانه‌ای سینما است. ساخت موسیقی متن دو شماره پیشین از سه‌گانه بتمن ساخت کریستوفر نولان Christopher Nolan به صورت مشترک با همکاری جیمز نیوتون هاوارد James Newton Howard ساخته شده بود و در آخرین قسمت از این سری، هانس زیمر به تنهایی وظیفه آهنگسازی را بر عهده گرفته است. هاوارد در مورد علت عدم همکاری در ساخت موسیقی متن سومین قسمت اعلام کرد که پیش از این هر آن‌چه می‌توانسته را انجام داده و ساخت شماره سوم را مغز متفکر دو شماره اصلی یعنی هانس زیمر سپرده است.

چهار سال بعد از موفقیت گسترده و بزرگی که فیلم شوالیه تاریکی به دست آورد، سومین قسمت از این سری اکران شد و با ورود شخصیت‌های جدیدی چون بین Bane با بازی تام هاردی Tom Hardy، میراندا تیت یا تالیا ال گول با بازی ماریون کوتیار Marion Cotillard وسلینا کایل یا کت وومن با بازی آن هتوی Anne Hathaway فضای داستان رو به آخرالزمانی‌تر شدن پیش رفت. اگر قسمت اول این سری فضایی آخرالزمانی داشت که شخصیت آنتاگونیست فیلم آن را می‌ساخت و قسمت دوم بر فردیت یک شخصیت ضداجتماعی متمرکز بود، قسمت سوم علی‌رغم فضای آخرالزمانی، بر محور خیزش و صعود شخصیت بروس وین یا بتمن با بازی کریستین بیل Christian Bale متمرکز است. این فیلم اگرچه نتوانست در حد شماره دوم از این سه‌گانه واقع شود، اما همچنان اثری درخشان در میان دیگر فیلم‌های ابرقهرمانی است. فروش بیش از یک میلیارد دلاری و قرار گرفتن در رتبه ۷۱ برترین فیلم‌های IMDB خود گواهی بر این مدعا است.

هانس زیمر در این فیلم بنا به روایت داستان بیش از گذشته به سمت تاریک‌تر کردن موسیقی رفته است و این فیلم کم‌تر از دو شماره قبلی تم رمانتیک و احسای دارد. تم‌های اصلی فیلم همچنان ریشه در تم‌های دو شماره قبلی دارد، اما زیمر در این آلبوم تلاش کرده است تا ساختاری متفاوت به تم درد و گناه بدهد. این تم همچنان شاکله اصلی موسیقی بی کلام متن فیلم را تشکیل می‌دهد، اما در این آلبوم بیش از گذشته شنونده سازهای کوبه‌ای هستیم و افکت‌های تاریک الکترونیکی نیز بیشتر از قبل مورد استفاده قرار گرفته‌اند. با سومین شماره بار دیگر تحسین‌های گسترده‌ای روانه هانس زیمر شد و همچنین از حیث تجاری نیز با موفقیت زیادی مواجه شد. آلبوم شوالیه تاریکی برمی‌خیزد در رده ۸ جدول فروش کلی بیلبورد جای گرفت که برای یک آلبوم موسیقی متن جایگاه فوق‌العاده‌ای است و همچنین صدرنشین فروش بخش موسیقی متن و آلبوم‌های مستقل شد. منتقدان نیز به موسیقی متن آهنگسازی روی خوشی نشان دادند و نقدهای بسیار مثبتی در مورد آن نوشتند. او با این فیلم موفق به کسب جایزه بهترین موسیقی متن از جشنواره فیلم دنور شد و همچنین نامزد دریافت جایزه گرمی و سترن شد و همچنین به واسطه آهنگسازی برای فیلم سینمایی The Dark Knight Rises و مرد پولادین Man of Steel به عنوان آهنگساز سال از سوی بریت انتخاب شد. این آلبوم با موسیقی خاص خود، حسن ختام درخشانی برای یکی از ماندگارترین سه‌گانه‌های تاریخ سینما است که به واسطه پویایی، رنگ تکرار به خود نمی‌گیرد.

 

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
آلبوم Batman Begins اثر Hans Zimmer
Hans Zimmer
آلبوم The Dark Knight اثر Hans Zimmer
Hans Zimmer
آلبوم Transistor اثر Darren Korb
Darren Korb
آلبوم A Single Man اثر Abel Korzeniowski
Abel Korzeniowski
آلبوم FIFA 21 اثر Various Artists
Various Artists
آلبوم Another Happy Day اثر Olafur Arnalds
Olafur Arnalds
آلبوم Toy Story 4 اثر Randy Newman
Randy Newman
آلبوم Dark: Cycle 2 اثر Ben Frost
Ben Frost
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند