دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Iris اثر Sagor Som Leder Mot Slute
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 7
2019
رتبه آلبوم در allmusic
N/A
رتبه آلبوم در Discogs
N/A
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.5/5
0:00
0:00
1
1
2
1/2
3
1/4
4
1/8
5
1/16
6
1/32
7
1/64

موسیقی متن فیلم ایریس، اثری عمیق و درخور توجه

Sagor Som Leder Mot Slutet - Iris (Motion Picture Soundtrack)

آلبوم موسیقی متن فیلم ایریس Iris اثری از گروه پست راک تحسین‌شده سوئدی، داستان‌هایی که سرانجام به پایان می‌رسند Sagor Som Leder Mot Slutet است. این گروه سوئدی از سال ۲۰۱۴ وارد دنیای موسیقی شده است و تا به امروز با ۲ آلبوم استودیویی، توانسته خود را به‌عنوان یکی از گروه‌های متفاوت معرفی کند. یک سال پس از انتشار آلبوم دوم این گروه در سال ۲۰۱۸، مارتین اولسون Mattias Olsson کارگردان سوئدی برای ساخت موسیقی متن با این گروه به همکاری پرداخت. داستان فیلم ایریس، روایت‌گر رخداد ترسناکی است که برای دختری رقم می‌خورد. او در طی داستان دوربینی متعلق به پدربزرگش را پیدا می‌کند و با بررسی آن، به اطلاعاتی دست می‌یابد که تا آن لحظه مکتوم مانده بود. این فیلم و موسیقی متن آن تحسین‌های زیادی را کسب کردند و موفق به کسب جوایزی نیز شدند.

ایریس جدا از آن‌که نام یکی از الهه‌های یونانی است، نام ساختار دایره‌ای‌شکلی است که وظیفه تعیین ابعاد مردمک چشم را دارد. از نام قطعات آلبوم نیز می‌توان پی برد که این آلبوم و فیلم روایت توجه و تمرکزی است که در طول فیلم برای دختر ایجاد می‌شود. هر چه فیلم و موسیقی جلوتر می‌روند، تمرکز و زاویه دید دوربین نیز تنک‌تر می‌شود و دیافراگم تنگ‌تر می‌شود.

موسیقی این آلبوم توسط مارتین میلیروس Martin Mileros درامر گروه نوشته و توسط Sagor Som Leder Mot Slutet  اجرا شد. آثار این گروه تلفیقی اتمسفریک از المان‌های سبک‌های مختلف موسیقی است و پیش از این نیز در آثار این گروه چهار نفره شنونده این تلفیق بوده‌ایم. موسیقی آلبوم Iris بنا به اقتضای فضای فیلم، کم‌تر به پست راک نزدیک شده است و بیش‌تر فضای امبینت و کلاسیک مدرن دارد. این آلبوم موسیقی بی کلام اثری است که با فضای دراماتیک خود، جدا از فیلم نیز می‌تواند مخاطب را در فضای عمیق و عظیم خود به احاطه درآورد و از فضا و شرایط جاری جدا کند.

 

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
آلبوم II اثر Sagor Som Leder Mot Slute
Sagor Som Leder Mot Slute
آلبوم III اثر Sagor Som Leder Mot Slute
Sagor Som Leder Mot Slute
آلبوم Sagor Som Leder Mot Slutet اثر Sagor Som Leder Mot Slute
Sagor Som Leder Mot Slute
آلبوم 1917 اثر Thomas Newman
Thomas Newman
آلبوم Cyberpunk 2077 اثر Marcin Przybyłowicz
Marcin Przybyłowicz
آلبوم Kung Fu Panda 2 اثر John Powell
John Powell
آلبوم Hostiles اثر Max Richter
Max Richter
آلبوم The Doctor From India اثر Rachel Grimes
Rachel Grimes
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند