دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
Sagor Som Leder Mot Slute - Iris
پخش آلبوم
pause
علاقه مندی
اشتراک گذاری
دانلود
دانلود آلبوم
پخش قطعه
توقف پخش
1
1
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
2
1/2
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
3
1/4
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
4
1/8
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
5
1/16
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
6
1/32
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
7
1/64
افزودن به پلی لیست

موسیقی متن فیلم ایریس، اثری عمیق و درخور توجه

Sagor Som Leder Mot Slutet - Iris (Motion Picture Soundtrack)

داستان‌هایی که سرانجام به پایان می‌رسند
آشنایی بیشتر و دانلود آلبومهای دیگر این هنرمند در
سال انتشار
انتشار :
2019
کیفیت
کیفیت :
MP3 320kbps
تعداد آلبوم
تعداد آلبوم :
1
تعداد آهنگ
تعداد آهنگ :
7

آلبوم موسیقی متن فیلم ایریس Iris اثری از گروه پست راک تحسین‌شده سوئدی، داستان‌هایی که سرانجام به پایان می‌رسند Sagor Som Leder Mot Slutet است. این گروه سوئدی از سال ۲۰۱۴ وارد دنیای موسیقی شده است و تا به امروز با ۲ آلبوم استودیویی، توانسته خود را به‌عنوان یکی از گروه‌های متفاوت معرفی کند. یک سال پس از انتشار آلبوم دوم این گروه در سال ۲۰۱۸، مارتین اولسون Mattias Olsson کارگردان سوئدی برای ساخت موسیقی متن با این گروه به همکاری پرداخت. داستان فیلم ایریس، روایت‌گر رخداد ترسناکی است که برای دختری رقم می‌خورد. او در طی داستان دوربینی متعلق به پدربزرگش را پیدا می‌کند و با بررسی آن، به اطلاعاتی دست می‌یابد که تا آن لحظه مکتوم مانده بود. این فیلم و موسیقی متن آن تحسین‌های زیادی را کسب کردند و موفق به کسب جوایزی نیز شدند.

ایریس جدا از آن‌که نام یکی از الهه‌های یونانی است، نام ساختار دایره‌ای‌شکلی است که وظیفه تعیین ابعاد مردمک چشم را دارد. از نام قطعات آلبوم نیز می‌توان پی برد که این آلبوم و فیلم روایت توجه و تمرکزی است که در طول فیلم برای دختر ایجاد می‌شود. هر چه فیلم و موسیقی جلوتر می‌روند، تمرکز و زاویه دید دوربین نیز تنک‌تر می‌شود و دیافراگم تنگ‌تر می‌شود.

موسیقی این آلبوم توسط مارتین میلیروس Martin Mileros درامر گروه نوشته و توسط Sagor Som Leder Mot Slutet  اجرا شد. آثار این گروه تلفیقی اتمسفریک از المان‌های سبک‌های مختلف موسیقی است و پیش از این نیز در آثار این گروه چهار نفره شنونده این تلفیق بوده‌ایم. موسیقی آلبوم Iris بنا به اقتضای فضای فیلم، کم‌تر به پست راک نزدیک شده است و بیش‌تر فضای امبینت و کلاسیک مدرن دارد. این آلبوم موسیقی بی کلام اثری است که با فضای دراماتیک خود، جدا از فیلم نیز می‌تواند مخاطب را در فضای عمیق و عظیم خود به احاطه درآورد و از فضا و شرایط جاری جدا کند.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۷/۲۰
نظرات کاربران
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
0:00
0:00
play pause
loading spinner
play target
تازه‌های مجله دنیای موسیقی :
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :