دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Revolver اثر The Beatles
The Beatles - 1966-2009
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 14
1966-2009
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
N/A
0:00
0:00
1
Taxman [Remastered 2009]
2
Eleanor Rigby [Remastered 2009]
3
I'm Only Sleeping [Remastered 2009]
4
Love You To [Remastered 2009]
5
Here, There and Everywhere [Remastered 2009]
6
Yellow Submarine [Remastered 2009]
7
She Said She Said [Remastered 2009]
8
Good Day Sunshine [Remastered 2009]
9
And Your Bird Can Sing [Remastered 2009]
10
For No One [Remastered 2009]
11
Doctor Robert [Remastered 2009]
12
I Want to Tell You [Remastered 2009]
13
Got to Get You Into My Life [Remastered 2009]
14
Tomorrow Never Knows [Remastered 2009]

بیتلز - هفت تیر

The Beatles - Revolver [Remastered]

آلبوم سایکدلیک راک هفت‌تیر Revolver هفتمین آلبوم گروه پرآوازه بیتلز The Beatles است. این گروه اهل شهر لیورپول تاثیر شگرفی بر صنعت موسیقی گذاشت و در طول تنها یک دهه فعالیت، دنیای موسیقی را به قبل و پس از خود تبدیل کرد.

هفت‌تیر یا رولور اثری در ادامه آلبوم رابر سول Rubber Soul (روح لاستیکی) است. المان‌های سایکدلیکی که در آن آلبوم هویدا شد، در این آلبوم به بلوغ رسیده است و این آلبوم را به اولین آثار سایکدلیک راک تاریخ موسیقی بدل کرده است و البته که این گرایش ریشه در شرایط خود گروه و جامعه در آن دوران نیز دارد. در این آلبوم آن‌ها گرایش زیادی به مفاهیم فلسفی شرقی نشان داده‌اند و استفاده بیشتر از سیتار هندی و نشانی‌دهی به مفاهیمی چون مرگ، پرهیز از مادی‌گرایی و تلاش برای تعالی، نمود این موضوع است. بیتلز برای این ساخت هدفی برای طراحی موسیقی‌اش برای اجرای زنده نداشت و به همین سبب دست گروه برای ساخت آثار خلاقانه و استفاده از ادوات جدید باز شده بود.

این آلبوم یکی از ماندگارترین و خلاقانه‌ترین آثار تاریخ موسیقی عامه‌پسند است که در آن حالا موسیقی و صداهای متنوع و همچنین مضمون ترانه‌ها در بالاترین سطح قرار دارند. در ادامه موفقیت‌های ادامه‌دار آن‌ها، این آلبوم نیز به موفقیت‌های زیادی دست یافت و صدرنشین جداول فروش آلمان غربی، سوئد، بریتانیا، استرالیا و بیلبورد شد. نسخه‌های ریمستر و Reissue این آلبوم که در سال‌های بعد منتشر شدند نیز از حیث فروش موفقیت گذشته را پی گرفتند. در ادامه روند گشایش مرزهای موسیقی توسط بیتلز، آلبوم هفت‌تیر نیز گامی به پیش بود و موسیقی پاپ از حیث استانداردهای دهه ۶۰ در زمینه ضبط استودیویی پیشرفت کرد و به واسطه بهره گرفتن از ادوات الکترونیک، گرایش به این ادوات افزایش یافت و موسیقی ملل نیز مقبولیت بیشتری پیدا کرد. حتی از حیث کاور نیز آلبوم هفتم بیتلز مورد ستایش قرار گرفت و جایزه گرمی را به دست آورد. بسیاری از مراجع از جمله کالین کلارک این آلبوم را بالاتر از گروه کلوپ بی‌کسان گروهبان فلفل Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band به عنوان بهترین آلبوم تاریخ و این گروه معرفی می‌کنند. رولینگ استون آن را در ۱۱ در میان ۵۰۰ آلبوم برتر قرار داده است. آلبوم هفت‌تیر به مانند بسیاری از آثار بیتلز مقبولیتی فراتر از زمان انتشار دارد و در هر زمانی می‌توان از شنیدن آن‌ها لذت برد.

نسخه ارائه‌شده از این آلبوم در دنیای موسیقی، نسخه ریمسترشده این آلبوم است که ۴۳ سال پس از انتشار اولیه در سال ۲۰۰۹ منتشر شد.

 

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
آلبوم The Beatles Ballads اثر The Beatles
The Beatles
آلبوم Aftermath اثر The Rolling Stones
The Rolling Stones
آلبوم Ghost Stories اثر Coldplay
Coldplay
آلبوم Rubber Soul اثر The Beatles
The Beatles
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند