دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Are You Experienced اثر The Jimi Hendrix Experience
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 17
1967
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.9/5
0:00
0:00
1
Foxy Lady
2
Manic Depression
3
Red House
4
Can You See Me
5
Love Or Confusion
6
I Don't Live Today
7
May This Be Love
8
Fire
9
3rd Stone From The Sun
10
Remember
11
Are You Experienced
12
Hey Joe
13
Stone Free
14
Purple Haze
15
51st Anniversary
16
The Wind Cries Mary
17
Highway Chile

آیا تو تجربه داری، از برترین های تاریخ موسیقی راک از جیمی هندریکس

The Jimi Hendrix Experience - Are You Experienced

آلبوم سایکدلیک راک آیا تو تجربه داری Are You Experienced یکی از آلبوم‌های ماندگار تاریخ موسیقی و اثری از پروژه تجربه جیمی هندریکس The Jimi Hendrix Experience است. جیمی هندریکس، برترین نوازنده گیتار تمام تاریخ است که با آثار درخشانش، در طول مدت کوتاه حضورش در دنیای موسیقی همچنان در آسمان این هنر می‌درخشد. آلبوم Are You Experienced اولین آلبوم این گروه محسوب می‌شود که نقش زیادی در شناخته شدن جیمی هندریکس و هنر او داشت.

آلبوم Are You Experienced یکی از برترین آلبوم‌های تمام تاریخ محسوب می‌شود و در زمان عرضه نیز خیلی زود توانست به محبوبیت گسترده در میان منتقدان و مخاطبان موسیقی دست یابد. از این آلبوم به‌عنوان یکی از برترین آلبوم‌های اول تاریخ موسیقی راک یاد می‌شود. در این آلبوم شنونده بداهه‌ها و ترانه‌سرایی درخشان جیمی هندریکس هستیم که باعث شکل‌گیری روند جدیدی در موسیقی راک شد. Are You Experienced توانست به فروش بسیار خوبی دست یابد و به رتبه دوم جدول فروش بیلبورد راه یابد و به‌مدت ۳۳ هفته در جدول باقی بماند. تا به امروز بیش از ۵ میلیون نسخه از این آلبوم به فروش رسیده است.

این آلبوم از معدود آلبوم‌های تاریخ موسیقی است که تقریبا تمام منتقدان دنیای موسیقی به آن امتیاز کامل را اختصاص داده‌اند و از آن به‌عنوان یکی از برترین آلبوم‌های تمام تاریخ یاد می‌کنند. مجله رولینگ استون این آلبوم را در رده ۱۵ برترین آلبوم‌های تاریخ و همچنین رده سوم برترین آلبوم‌های برتر جای داده است و از قطعه Purple Haze به‌عنوان هفدهمین قطعه برتر تاریخ موسیقی یاد کرده است.

 

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
آلبوم Yol اثر Altın Gün
Altın Gün
آلبوم It Still Moves اثر My Morning Jacket
My Morning Jacket
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند