دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Tron اثر Wendy Carlos
Wendy Carlos - 1982-2001
سبک : Soundtrack - Film Score -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 21
1982-2001
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.5/5
1
Creation of Tron
2
Only Solutions
3
We've Got Company
4
Wormhole
5
Ring Game and Escape
6
Water, Music, and Tronaction
7
Tron Scherzo
8
Miracle and Magician
9
Magic Landings
10
Theme From Tron
11
Journey - 1990's Theme
12
Love Theme
13
Tower Music - Let Us Pray
14
The Light Sailer
15
Sea of Simulation
16
A New Tron and the MCP
17
Anthem
18
Ending Titles - Tron
19
Tronaction (Original Version)
20
Break In (For Strings, Flutes, and Celesta)
21
Anthem For Keyboard Solo

موسیقی متن فیلم ترون اثری ماندگار از وندی کارلوس

Wendy Carlos - Tron

آلبوم موسیقی متن فیلم ترون Tron اثری از آهنگساز پیشرو و پرآوازه، وندی کارلوس Wendy Carlos است. این هنرمند به واسطه بهره گرفتن از ادوات مدرن موسیقی و گام نهادن در محدوده‌های جدید شناخته می‌شود و این ویژگی وجه مشخصه همیشگی آثار او است.

ترون فیلمی است به کارگردانی استیون لیزبرگ Steven Lisberger که از آن می‌توان به عنوان شاخص‌ترین ساخته این کارگردان نیز یاد کرد. این فیلم اکشن علمی-تخیلی با داستان پیچیده و در کنار آن جلوه‌های ویژه هنرمندانه توانست تحسین‌های بسیاری کسب کند و در زمره آثار موفق دهه ۸۰ میلادی جای گیرد. ساخت موسیقی متن برای فیلم ترون، سومین تجربه این آهنگساز در این زمینه پس از پرتقال کوکی A Clockwork Orange (۱۹۷۲) و درخشش The Shining (۱۹۸۰) است. او با دو اثر خود تحسین‌های بسیاری کسب کرد و توانست به عنوان آهنگسازی برجسته مطرح شود. سومین گام او در ساخت موسیقی متن را می‌توان درخشان‌ترین اثر او معرفی کرد که با آن توانست خود را به عنوان یکی از آهنگسازان ماندگار تاریخ سینما مطرح نماید. او در این آلبوم با دو گروه راک مشهور دهه ۷۰ و ۸۰، سوپرترمپ Supertramp و جرنی Journey همکاری کرده است. از نکات جالب توجه موسیقی متن این فیلم این است که آلبوم آن تا مدت نزدیک به دو دهه به واسطه اختلافات وندی کارلوس (والتر کارلوس) عرضه نشد و سرانجام در سال ۲۰۰۱ پس از طی شدن مسیری طولانی منتشر شد. این آهنگساز توانمند و خلاق در آلبوم Tron به خوبی توانایی‌های آهنگسازی خود را به معرض نمایش گذاشت و اثری به دنیا عرضه کرد که همچنان و پس از گذشت بیش از سه دهه از انتشار آن، ساختاری مینیمال و پیشرو دارد که همچنان جذابیت‌های زیادی دارد و تم آن بارها و بارها در برنامه‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است و تلاش گروه دفت پانک Daft Punk در ساخت موسیقی متن برای ترون: میراث Tron: Legacy علی‌رغم همه جذابیت‌های شنیداری، تا حدودی زیر سایه درخشش موسیقی شماره اول از این فیلم قرار گرفت.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۹/۰۵
به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
از همین سبک :
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :