دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Nexus اثر Colaris
Colaris - 2015
سبک : Post-Rock - Rock -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 8
2015
رتبه آلبوم در allmusic
N/A
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.8/5
1
Evoke (Nexus Pt. 1)
2
Mælstrøm
3
Lemuria
4
Shoals
5
Im Sog
6
Cluster
7
Burst
8
Harvest (Nexus Pt. 2)

دانلود آلبوم پیوند Nexus موسیقی مینیمال شکوهمندی از گروه کلاریس

Colaris - Nexus

آلبوم پست راک پیوند Nexus اثری ممتاز و درخشان از گروه آلمانی کلاریس Colaris است. نکسوس، دومین آلبوم استودیویی این گروه در طول مدت فعالیت ۶ ساله است. با پیگیری آثار این گروه، یک نکته واضح و مبرهن است؛ هر چه گروه جلوتر می‌رود با آثار شاخص‌تری مواجه می‌شویم و روند تکاملی آثار آن‌ّها مشخص است. این گروه در هر آلبوم هر آن‌چه از خود در ذهن مخاطب ثبت کرده است را پاک می‌کند و با تصویر و تصوری ارتقایافته جایگزین می‌کند. آلبوم Nexus نقطه اوج این روند صعودی است.

آلبوم Nexus، یک آلبوم مینیمال تجربی شگفت‌انگیز است. آلبومی که با بهره‌گیری از ملودی‌ها و ریتم‌های ساده اما اغراق‌آمیز، مخاطب را کاملا درگیر فضای موسیقی می‌کند. قطعات آلبوم نزدیکی باورنکردنی با نام آلبوم دارند و هر قطعه کاملا با قطعه قبل و بعدش پیوند دارد و شنیدن تمام آلبوم به‌صورت یک‌پارچه، لذتی مضاعف از موسیقی را به ارمغان می‌آورد؛ اگرچه هر قطعه آلبوم دارای هویتی مجزا است. Nexus از آن دسته آلبوم‌هایی در دنیای موسیقی است که انتخاب یک قطعه از آن به‌عنوان قطعه برتر به‌شدت دشوار است. آلبوم با Evoke (Nexus Pt. 1) آغاز می‌شود که می‌توان از آن به‌عنوان یک افتتاحیه رویایی یاد کرد. این قطعه نقطه آغاز مسیری است که ۸ قطعه به‌هم پیوسته قرار است مخاطب را در فضایی رویایی محصور کنند. پس از قطعه آغازین،‌ قرار نیست مخاطب رها شود؛ سیاه‌چاله موسیقی این آلبوم قرار است مخاطب را بیشتر به عمق خود بکشد و در گردابی که Colaris برای او تدارک دیده است، مغروق سازد. لحظه لحظه این آلبوم سرشار از احساسات بدیع و کمتر تجربه شده است؛ احساساتی که عمیقا قلب را متاثر می‌کند و مخاطب را منقلب می‌کند و در نهایت، یک اختتامیه شکوهمند حسن ختام یکی از برترین آلبوم‌های پست راکی است که می‌توان شنید. کلاریس با رها کردن خود از هر قید مشخصی که برای موسیقی پست راک مطرح است، به هر سبکی سری می‌زند تا پیام را با موسیقی منتقل کند. سرتاسر قطعات این آلبوم تمام و موسیقی بی کلام آن‌ها، حاوی پیام است. کلام لازم نیست، وجه روایی این آلبوم ورای همه کلمات است. اگر بخواهیم یک آلبوم را با تعبیر انسانی توصیف کنیم؛ آزادی و رهایی بهترین توصیف برای آلبوم Nexus است.

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
۱۳۹۸/۰۲/۰۷

سایتتون تکه تک! ممنون از زحمات آرزوی موفقیت بیشتر دارم واسه سایتتون ♥

۱۳۹۸/۰۲/۰۷

ممنون از لطفی که به ما دارید. خیلی خوشحالیم که تونستیم رضایت شما رو به‌دست بیاریم. امیدوارم بتونیم در ادامه همین مسیر رو ادامه بدیم.

محصولات مرتبط
آلبوم Transmission Zero اثر Transmission Zero
Transmission Zero
آلبوم Through the Prism اثر Through the Prism
Through the Prism
آلبوم Waves اثر Pray For Sound
Pray For Sound
آلبوم The Fountain اثر Clint Mansell
Clint Mansell
آلبوم Animalism اثر The Animals
The Animals
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند