دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Soaring 2 اثر iday
iday - 2021
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 8
2021
رتبه آلبوم در allmusic
N/A
رتبه آلبوم در Discogs
N/A
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
N/A
1
Inhale
2
Kaleidoscope
3
Cosmotango
4
Oxygen
5
Quintessence
6
Dissonance
7
Whale (Remix)
8
Lullaby

آی دی - اوج‌گیری ۲

iday - Soaring 2

آلبوم نئوکلاسیک اوج‌گیری ۲ Soaring 2 اثری شنیدنی، روح‌نواز و دلنشین از پروژه موسیقی آی‌دیiday است. از سال ۲۰۱۵ و شروع این پروژه تا به امروز، ساخته‌های دامیر محمدیاروف Damir Muhamedyarov و پروژه آی دی علی‌رغم گزیده‌کاری، همواره شنیده شده است و علاقه‌مندان سبک نئوکلاسیک سال‌های طولانی را با شنیدن آثار این پروژه خلاق، سپری کرده‌اند. بی‌سبب نیست که آثار این هنرمند از محبوبیت زیادی در ایران برخوردار است و ساخته‌های او طرفداران زیادی دارد.

سال ۲۰۱۶ اولین آلبوم استودیویی پروژه iday منتشر شد. این آلبوم موسیقی بی کلام اثری شگرف و تحسین‌برانگیز بود. از این آلبوم می‌توان به عنوان یکی از شنیده‌شده‌ترین آثار بی‌کلام سال‌های اخیر یاد کرد. اثری که در آن شاهد ترکیب درخشان تک‌نوازی پیانو با موسیقی مینیمال و همچنین افکت‌های الکترونیک بود. قطعه وال Whale از این آلبوم و موزیک ویدئوی آن، همچنان شنیده و دیده می‌شود.

پس از گذشت ۵ سال از انتشار شماره اول از آلبوم اوج‌گیری، این پروژه روسی با شماره دوم از این آلبوم بازگشته است. در این آلبوم بار دیگر شنوننده اثری مینیمال هستیم. المان‌های آشنای آلبوم اول در این آلبوم نیز وجود دارد. در نگاه اول، شاهد نسخه به‌روزشده‌ای از آلبوم سال ۲۰۱۶ هستیم؛ اما با گذر زمان تفاوت‌ها به خوبی مشهود می‌شود. مشهودترین تفاوت، استفاده بیشتر از موسیقی الکترونیک است. اگرچه در شماره اول، موسیقی الکترونیک حضور داشت؛ اما حضور پررنگ و ملموسی نداشت و عموما در پس زمینه خودنمایی می‌کرد؛ اما در این آلبوم در برخی قطعات از جمله اکسیژن Oxygene به خوبی شاهد حضور قابل لمس این المان هستیم. از دیگر ویژگی‌های این آلبوم که باعث تمایز کمی با آلبوم گذشته، استفاده از المان‌های موسیقی شانسون است که اگرچه در دیگر آثار او شنیده شده بود. در این آلبوم همچنین شنونده قطعه ریمیکس‌شده‌ای از قطعه مشهور Whale هستیم. به طور کلی این آلبوم اثری درخشان و شنیدنی است و با موسیقی بی کلام جادویی خود می‌توان شنونده را از محیط جدا کند و او را در فضایی سرشار از آرامش، رویا و تخیل غوطه‌ور کند.

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
آلبوم liró اثر iday
iday
آلبوم Solitude اثر iday
iday
آلبوم Soaring اثر iday
iday
آلبوم Somewhere Else اثر Alex Kozobolis
Alex Kozobolis
آلبوم Lifenotes اثر Clem Leek
Clem Leek
آلبوم Night Sky اثر Sophie Hutchings
Sophie Hutchings
آلبوم Aukai اثر Aukai
Aukai
آلبوم La Fonte اثر Brendon John Warner
Brendon John Warner
آلبوم Naive Album اثر Evgeny Grinko
Evgeny Grinko
آلبوم Rebirth اثر Havasi
Havasi
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند