دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
Leopold Stokowski - Nikolai Rimsky-Korsakov's Scheherazade
پخش آلبوم
pause
علاقه مندی
اشتراک گذاری
دانلود
دانلود آلبوم
پخش قطعه
توقف پخش
1
I. The Sea and Sinbad's Ship
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
2
II. The Story of the Kalender Prince
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
3
III. The Young Prince and the Young Princess
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
4
IV. Festival of Bagdad, Sea, Ship Goes to Pieces on Rock Surmounted By Bronze Warrior
افزودن به پلی لیست

آلبوم موسیقی کلاسیک شهرزاد اثر مشهوری از آهنگساز جاودان کشور روسیه، نیکلای ریمسکی-کورساکف اجراشده توسط لئوپولد استوکوفسکی و ارکستر فیلادلفیا

Leopold Stokowski & Philadelphia Orchestra - Nikolai Rimsky-Korsakov's Scheherazade

لئوپولد استوکوفسکی
آشنایی بیشتر و دانلود آلبومهای دیگر این هنرمند در
سال انتشار
انتشار :
1962
کیفیت
کیفیت :
MP3 320kbps
تعداد آلبوم
تعداد آلبوم :
1
تعداد آهنگ
تعداد آهنگ :
4
سبک‌های آلبوم :

آلبوم موسیقی کلاسیک شهرزاد Scheherazade (به روسی Шехераза́да) اثر مشهوری از آهنگساز جاودان کشور روسیه، نیکلای ریمسکی-کورساکف Nikolai Rimsky-Korsakov است. کورساکف این پوئم‌سمفونی را در سال ۱۸۸۸ و در سن ۴۴ سالگی، بر مبنای داستان خاورمیانه‌ای هزارویک شب وبا نام اپوس ۳۵ نوشت. کورساکف نوشتن این سمفونی را از سال ۱۸۸۷ آغاز کرد و در سال ۱۸۸۸ به اتمام رساند و رهبری اولین اجرای این پوئم‌سمفونی نیز توسط شخص او انجام شد. این اثر ارکسترال کورساکف، ترکیبی از شاخصه‌های موسیقی روسی و نبوغ خاص کورساکف است. نبوغ خیره‌کننده او، سازبندی‌های شکوهمند و رنگارنگ و در نهایت تاثیری که از موسیقی شرق و خصوصا ایران گرفته است؛ از پوئم‌سمفونی شهرزاد اثری جاودان در تاریخ موسیقی روسیه و در کل تاریخ موسیقی شرق ساخته است. سمفونی شهرزاد محبوب‌ترین ساخته کورساکف و یکی از مشهورترین آثار سمفونیک تاریخ موسیقی است. شهرزاد ۴ مومان دارد و بر خلاف روال معمولی موسیقی آن دوران، نام مومان‌ها برگرفته از نام ۴ داستان داستان‌ّهای هزارویک شب است (دریا و کشتی سندباد، شاه‌زاده قلندر، شاه‌زاده و شاه‌دخت جوان و جشنواره بغداد).

در سال ۱۹۶۲ لئوپولد استوکوفسکی Leopold Stokowski رهبر ارکستر مشهور قرن بیستم و ارکستر محبوبش، ارکستر فیلادلفیا Philadelphia Orchestra، این اثر جاودان تاریخ موسیقی را اجرا کردند. استوکوفسکی که پیش از این نبوغ خود را در رهبری ارکستر به همگان ثابت کرده بود، وظیفه اجرای شاهکار کورساکف، این پوئم‌سمفونی رنگارنگ را بر عهده گرفت و حاصل آن، خلق اثری شگفت‌انگیز از تلفیق موسیقی شرق و غرب است. فضای خاورمیانه‌ای این اثر به‌وضوح قابل لمس است، اما هیچ‌وقت این فضا بر ساختار موسیقی روسی تفوق نیافته است که گواه کاملی از نبوغ کورساکف و همچنین لئوپولد استوکوفسکی و همکارانش است.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۲/۲۵
رتبه آلبوم در allmusic
N/A
رتبه آلبوم در Discogs
N/A
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.5/5
نظرات کاربران
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
loading spinner
play target
تازه‌های مجله دنیای موسیقی :
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :