دنیای موسیقی

دنیای موسیقی

موسیقی از چهار گوشه دنیا

دانلود آلبوم Kind of Blue اثر Miles Davis
سبک : Jazz - Modal Jazz -
فرمت : MP3 320 kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 6
1959
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
5/5

آلبوم موسیقی جاز نوعی آبی یا کایند آف بلو یکی از معروف‌ترین آثار آهنگساز و نوازنده شهیر و تکرارنشدنی تاریخ موسیقی، مایلز دیویس و از ارزشمندترین آلبوم‌های تاریخ جاز

Miles Davis - Kind of Blue

آلبوم موسیقی جاز نوعی آبی یا کایند آف بلو Kind of Blue یکی از معروف‌ترین آثار آهنگساز و نوازنده شهیر و تکرارنشدنی تاریخ موسیقی، مایلز دیویس Miles Davis و از ارزشمندترین آلبوم‌های تاریخ جاز است. در این آلبوم با برخی از مشهورترین نوازندگان و آهنگسازان تاریخ موسیقی جاز از جمله افرادی جان کولتران “ John Coltrane ” (نوازنده ساکسیفون)، وینتون کلی “ Wynton Kelly ” (نوازنده پیانو)، جیمی کاب “ Jimmy Cobb ” (نوازنده درام) و ... همکاری شده است. دیویس در این آلبوم به سراغ موسیقی مدال “ Modal ” رفت و از موسیقی گذشته خود که بیشتر در سبک هارد باب جای می‌گرفت، فاصله گرفت.

آلبوم Kind of Blue از سوی بسیاری از منقدان به‌عنوان برترین اثر تاریخ موسیقی جاز شناخته می‌شود و این شاهکار مایلز دیویس در زمره یکی از برترین آلبوم‌های تاریخ جای دارد. این آلبوم بر بسیاری از سبک‌های موسیقی پس از خود از جمله راک، جاز و حتی کلاسیک تاثیر گذاشت و از این حیث نیز یکی از مطرح‌ترین آلبوم‌های تاریخ است. این آلبوم یکی از نشانه‌های ملی کشور آمریکا است. مجله رولینگ استون، آلبوم کایند آف بلو را در رده ۱۲ در میان ۵۰۰ آلبوم برتر تاریخ قرار داد. این آلبوم پرفروش‌ترین و موفق‌ترین آلبوم مایلز دیویس است که نزدیک به ۵ میلیون نسخه از آن به فروش رفت. از حیث فروش این آلبوم پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی جاز است.

 

Tracklist :
01. So What - 09:25
02. Freddie Freeloader - 09:49
03. Blue in Green - 05:38
04. All Blues - 011:36
05. Flamenco Sketches - 09:26
06. Flamenco Sketches (Alternate Take) - 09:32
به این محصول امتیاز دهید
قیمت : 300 تومان
خرید آلبوم موسیقی
اضافه به سبد
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
0:00
0:00
محصولات مرتبط
آلبوم Birth of the Cool اثر Miles Davis
Miles Davis
آلبوم Color Theory اثر PRISM Quartet
PRISM Quartet
آلبوم Directions اثر João Barradas
João Barradas
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید