دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار ایگور استراوینسکی  - Igor Stravinsky

ایگور استراوینسکی

Igor Stravinsky

ایگور استراوینسکی Igor Stravinsky (به روسی Игорь Фёдорович Стравинский ) آهنگساز، پیانیست و رهبر ارکستر شهیر روسی است. او از مطرح‌ترین و تاثیرگذارترین آهنگسازان قرن بیستم است که آثار او توسط هنرمندان مختلف و در نقاط مختلف دنیا بارها اجرا شده است. ایگور استراوینسکی در ۱۸۸۲ در روسیه متولد شد و در ۱۹۷۱ و در سن ۸۹ سالگی از دنیا رفت.

 

او آثار درخشانی به دنیای موسیقی عرضه کرده است که باعث شده تا استراوینسکی یکی از درخشان‌ترین اسامی تاریخ موسیقی روسیه و جهان باشد. مشهورترین آثار استراوینسکی عبارتند از: پرنده آتشین Firebird (به روسی Жар-птица) (۱۹۱۰)، پتروشکا Petrushka (به روسی Петрушка) (۱۹۱۱)، پرستش بهار The Rite of Spring (به روسی ) (۱۹۱۳) و داستان سرباز The Soldier’s Tale (به روسی История солдата) (۱۹۱۸) و ... هر کدام از این آثار، شاهکارهایی تاثیرگذار و از دستاوردهای مهم ارکستر در قرن بیستم و در تاریخ موسیقی کلاسیک محسوب می‌شوند. آثاری که در زمان خود ساختارشکن و مخالف عادت کهن آهنگسازان قبل بوده است. داستان سرباز استراوینسکی مربوط به دوره‌ای است که او به موسیقی نئوکلاسیک گرایش پیدا کرد. موسیقی نئوکلاسیک واکنشی به لگام‌گسیختگی موسیقی رمانتیک متاخر و بازگشتی به سمت اصول موسیقی کلاسیک بود. استراوینسکی ستاره‌ای جاودان در تاریخ موسیقی است و در کنار دمیتری شوستاکوویچ Dmitri Shostakovich و سرگئی راخمانینف ی Sergei Rachmaninoff ۳ آهنگساز بزرگ روسیه در قرن بیستم محسوب می‌شوند. او بر آهنگسازان پس از خود تاثیر زیادی گذاشت و یکی از افرادی که تاثیر زیادی از او پذیرفت، شوستاکوویچ بود. که آثارش همچنان شکوه و عظمتی که استراوینسکی با خوی و شخصیتش به آن‌ها داده بود، را در خود دارد.

 

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
0:00
0:00
play list pause list
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :