دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
۱۵ موزیک پلیر برتر برای ویندوز در سال ۲۰۲۳ که باید امتحان کنید

۱۵ موزیک پلیر برتر برای ویندوز در سال ۲۰۲۳ که باید امتحان کنید

ما این‌جا بهترین موزیک پلیر یا پخش‌کننده‌های موسیقی برای ویندوز را بر مبنای ویژگی‌های متنوع و خدماتی که ارائه می‌دهند را بررسی و مقایسه می‌کنیم تا بهترین گزینه برای ویندوز را انتخاب کنیم.

ابزارهای مختلف نقشی اساسی در زندگی رومزه ما ایفا می‌کنند و باعث آسان و سازنده‌تر شدن کار ما می‌شوند. به هر صورت، چالش جایی آغاز می‌شود که به واسطه وجود گزینه‌های متعدد، انتخاب بهترین گزینه برای نیازهای شما دشوار به نظر می‌رسد. بیشتر اوقات، ما نیازهایی که داریم را بهتر از دیگران درک می‌کنیم و می‌توانیم ابزاری را انتخاب کنیم که به بهترین وجه با نیازهای ما مطابقت داشته باشد.

با این حال، در شرایط حاضر ما از ابزاهای پرشماری در بازار که ویژگی‌های پیشرفته‌ای نیز دارند و می‌توانند خواسته‌های ما را به شکل بهترین مدیریت کنند، اطلاعی نداریم.
بنابراین، ما در این مقاله، در مورد بهترین پخش‌کننده موسیقی برای ویندوز ۱۰ (و ۱۱) را که تقریبا همه کاربران به صورت منظم از آن استفاده می‌کنند، بحث خواهیم کرد. ما همچنین در مورد برخی از پخش‌کننده‌های موسیقی که می‌توانند به به بهترین شکل نیازهای شما را برآورده کنند، صحبت خواهیم کرد.

پس بدون اتلاف وقت بیایید هر چه سریع‌تر آغاز کنیم.
 

موزیک پلیر چییست؟

 

موزیک پلیر چیست؟

پخش‌کننده‌های موسیقی یا موزیک پلیرها، ابزارهایی هستند که کدها و دستورالعمل‌های موجود در یک فایل را تفسیر می‌کنند و سپس آن را در یک پلیر به صورت صدا پخش می‌کنند. فایل‌های صوتی در خود نشانه‌های فرکانس‌ها و داده‌های خاصی را دارند که اطلاعات را به صورت دسی بل (یکای تراز فشار صدا) درمی‌آورد. پخش‌کننده‌های صدا در واقع به عنوان یک کامپایلر (برنامه‌ای که کد منبع زبان برنامه‌نویسی را به زبان ماشین و یا دیگر زبان‌ها ترجمه می‌کند) عمل می‌کنند که فرمت فایل صوتی را قابل پخش می‌کنند.

در بازار پخش‌کننده‌های موسیقی تنوع زیادی دارند. شما می‌توانید آن‌ها را به واسطه ویژگی‌های متنوع و سرویس‌هایی که دارند، تفکیک کنید و بهترین پخش‌کننده موسیقی را برای ویندوز ۱۰ انتخاب کنید.

 

بسیار مهم است که بهترین پخش‌کننده موسیقی را مطابق با نیاز خود انتخاب کنید.

 

روند بازار موسیقی

صنعت جهانی پخش‌کننده‌های موسیقی شاهد نوآوری‌های خیره‌کننده‌ای بوده است که دسته‌بندی این صنعت در بخش‌های مختلف را برای کاربران آسان کرده است. در اوایل دهه ۲۰۰۰، مردم بیشتر موسیقی را با موزیک پلیرهای فیزیکی از جمله کاست‌ها و سی‌دی‌ها گوش می‌دادند.

با فاصله کمی، پس از سال ۲۰۱۱ دگرگونی بزرگی ایجاد شد و همان‌طور که در تصویر پایین مشاهده می‌کنید، صنعت استریم تقریبا تمامی این صنعت را در انحصار خود درآورد. صنعت استریم رشد سریعی پیدا کرد و درآمد خالص بازار پخش موسیقی بیش از ۲۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ بوده است.

 

درآمد حاصل از موسیقی از سرویس های مختلف بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۲۰

 

مشاوره تخصصی

قبل از این‌که بخواهید یک پخش‌کننده موسیقی برای ویندوز تهیه کنید، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید که در ادامه به برخی از آن‌ها پرداخته شده است:

ویژوالابزرها نقش اساسی در موزیک پلیرها دارند؛ زیرا که فایل‌های مختلف [صوتی] فاقد ویدئو هستند و تماشای تصویر خالی در هنگام شنیدن موسیقی می‌تواند آزاردهنده باشد و با بصری‌سازها (Visualizers) می‌توان جای خالی وجود چنین ویژگی را پر کرد.

هر یک از ما سلیقه متفاوتی را داریم و در مورد مسائل مختلف نظراتی متفاوت داریم و هر کس به دنبال ابزار و ظاهر و تم مورد علاقه خود می‌رود. بنابراین شخصی‌سازی یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی و شگفت‌انگیزی است که باید مورد توجه قرار داد.
در کنار ظاهر، مدیریت صحیح فایل‌های صوتی نیز جنبه مهمی است که حتمال باید در نظر گرفته شود.

شما همچنین می‌توانید به دنبال پخش رادیو و یا پادکست نیز باشید؛ اگرچه پخش‌کننده‌های موسیقی ویژگی‌های اضافی دیگری نیز دارند.

 

ما نیازهایی که داریم را بهتر از دیگران درک می‌کنیم و می‌توانیم ابزاری را انتخاب کنیم که به بهترین وجه با نیازهای ما مطابقت داشته باشد.
 

سوالات متداول در مورد ویندوز مدیا پلیر

سوال ۱: چه موزیک پلیری همراه ویندوز منتشر می‌شود؟

پاسخ: ویندوز یک موزیک پلیر تعبیه‌شده (Inbuilt) در خود دارد که با نام ویندوز مدیا پلیر شناخته می‌شود. [در ویندوز ۱۰ و ۱۱ این پخش‌کننده‌های دوگانه هستند؛ اگرچه در یازدهمین سیستم عامل شرکت مایکروسافت نسخه بهینه‌تری ارائه شده است.]

سوال ۲: بهترین موزیک پلیر آفلاین برای پی‌سی چیست؟

پاسخ: میوزیک‌بی (MusicBee) و مدیا مانکی (Media Monkey) در میان بهترین موزیک پلیرها برای کامپیوترهای شخصی قرار دارند که ویژگی‌های متنوعی را برای کاربران مهیا کرده‌اند که باعث شده آن‌ها در صدر فهرست قرار گیرند.

سوال ۳: بهترین موزیک پلیر چیست؟

پاسخ: میوزیک‌بی را می‌توان به عنوان بهترین پخش‌کننده موسیقی معرفی کرد و بازخورد بسیار خوبی از سوی کاربران دریافت کرده است.

سوال ۴: ویندوز ۱۰ یک موزیک پلیر دارد؟

پاسخ: بله، ویندوز ۱۰ یک موزیک پلیر تعبیه‌شده دارد که به نام ویندوز مدیا پلیر شناخته می‌شود، اما کاربران می‌توانند دیگر پخش‌کننده‌های موسیقی را روی کامپیوتر شخصی خود دانلود و نصب کنند.

سوال ۵: بهترین پخش‌کننده صدا برای ویندوز چیست؟

پاسخ: میوزیک‌بی و مدیا مانکی و وی ال سی (VLC) بهترین پخش‌کننده‌های صدا برای پی‌سی هستند.
 

 

فهرست بهترین موزیک پلیرها برای ویندوز ۱۰

فهرست گزینه‌های قابل توجه و بهترین موزیک پلیرهای برتر برای ویندوز ۱۰ و ۱۱ به شرح زیر است:

۱. میوزیک‌بی

۲. مدیا مانکی

۳. فوبار۲۰۰۰

۴. وی ال سی

۵. ایمپ

۶. دوپامین

۷. ویندوز مدیا پلیر

۸. واکس یونیورسال

۹. کلمنتاین
 

جدول مقایسه چند پخش‌کننده صدا برای ویندوز

جدول زیر خلاصه‌ای از جزئیات و ویژگی‌های برتر ۵ نرم‌افزار منتخب است:

جدول مقایسه چند پخش‌کننده صدا برای ویندوز

 


۱. میوزیک‌بی

نرم‌افزار MusicBee بهترین ابزار برای کاربرانی که به دنبال یک موزیک پلیر برای اهداف سرگرمی و ویژوالایزرها و تم‌ها هستند.

 

MusicBee

 

نرم‌افزار MusicBee ابزاری کاربردی برای استفاده کاربران است که به آن‌ها کمک می‌کند تا فایل‌های صوتی را به بهترین صورت اجرا کنند. این ابزار همچنین قابلیت‌های ضروری و مهمی دارد که کار را برای کاربران مختلف بر اساس نیازهای متنوعی که دارند، آسان‌تر می‌کنند. کاربران می‌توانند تم و ظاهر نرم‌افزار را مطابق میل خود تغییر دهند و با فضای کاری و ذهنی خود هماهنگ کنند.

کاربرانی که چندین دستگاه دارند، به طور گسترده از این ابزار استفاده می‌کنند، زیرا داری ویژگی همگام‌سازی (Syncing) ساده‌ای است که کار برای استفاده از این نرم‌افزار در چند دستگاه بسیار آسان کرده است. برای موثرتر کردن پخش فایل‌های صوتی، این ابزار مجموعه‌ای از ویژوالایزرها را دارد که باعث می‌شود این نرم‌افزار ظاهری سرگرم‌کننده داشته باشد و برای کاربر خسته‌کننده نباشد.

همچنین MusicBee این نرم‌افزار دارای حالت تئاتر است که تجربه یک فضای تئاتر کامل را برای کاربر در حین گوش دادن به موسیقی فراهم می‌کند. همچنین این نرم‌افزار کاربرمحور (Donationware) است که در آن کاربران می‌توانند اشکالات نرم‌افزار را به توسعه‌کنندگان گزارش دهند تا در نسخه‌های بعدی این نقایص اصلاح و رفع شوند.

 

امکانات

- این ابزار به کاربران کمک می‌کند تا نت‌های صوتی را به دقت تنظیم کنند و با باندهای ۱۰-۱۵ با جلوه‌های پیشرفته دی اس پس (DSP پردازش سیگنال پیشرفته) برای به اشتراک‌گذاری سیگنال‌های منفک مورد نیاز به صورت دقیقی تنظیم کنند.
- این نرم‌افزار از کارت‌های صوتی بسیار کارآمد و ایمن که دارای قابلیت ASIO هستند، پشتیبانی می‌کند.

- این نرم‌افزار امکان پخش بدون شکاف (گپلس Gapless) صدا برای کاربران فراهم می‌کند تا کاربران از شنیدن صدا بدون شکسته شدن ریتم موسیقی لذت ببرند.

- قابلیت صدای فراگیر استریوی آپمیکس (Upmix)، کاربران را قادر می‌سازند تا ویژگی‌های سه بعدی (3D) را به عنوان یک قابلیت حیاتی به فایل صوتی خود اضافه کنند.

- این نرم‌افزار با درک مشکلاتی که کاربران در پی افزایش مداوم صدا با آن مواجه می‌شوند، از افزایش صدای لگاریتمی بهره می‌برد که مدیریت حجم صدا را آسان می‌کند.

- پلاگین‌های وین‌امپ (WinAmp) رابط تعاملی را برای کاربران ایجاد می‌کند تا به طور موثر رابط کاربری شبیه به نرم‌افزار Winamp را در نرم‌افزار MusicBee داشته باشیم.

 

نقاط قوت: پلاگین‌های وین‌امپ، پخش گپلس صدا

معایب: بعضی کاربران رابط کاربری این نرم‌افزار را تعاملی نمی‌دانند.

نتیجه: نرم‌افزار MusicBee یک ابزار کاربردی است که مجموعه‌ای از ویژگی‌ها را دارد که لذت شنیدن موسیقی با استفاده از افکت‌های ویژوالایزر را برای کاربران ساده‌تر می‌کند. این نرم‌افزار یک انتخاب عالی برای موزیک پلیر است.

قیمت: بر مبنای دونیت

وب‌سایت: MusicBee

 

۲. مدیا مانکی

نرم‌افزار Media Monkey بهترین نرم‌افزار برای مدیریت فایل‌های صوتی به بهترین شکل ممکن است.

 

Media Monkey

 

نرم‌افزار Media Monkey یکی از محبوب‌ترین پخش‌کننده موسیقی برای ویندوز است که به شما کمک می‌کند تا فایل‌های صوتی خود را به خوبی کنترل و مدیریت کنید و به آن‌ها به ساده‌ترین شکل ممکن دسترسی داشته باشد و آن‌ها را مرتب کنید. ویژگی‌های متعدد دیگر این نرم‌افزار از جمله Auto DJ که آهنگ‌های را تقویت و ریمیکس می‌کند، به کاربران اجازه می‌دهد تا به فایل‌های صوتی را با بالاترین کیفیت گوش دهند.

این ابزار Auto DJ یک آهنگ را بر اساس یک الگوریتم خاص پخش می‌کند که در آن با درک حال و هوای کاربر بر مبنای آهنگ‌های انتخاب‌شده، آهنگ‌هایی بر مبنای همان حالت و حس کاربر پخش می‌کند. این نرم‌افزار همچنین دارای قابلیت رمزگذاری سریعی است که باعث می‌شود اجرای فایل‌های صوتی روی سیستم کاربر موثرتر و کارآمدتر باشد.

 

امکانات

- محیطی با کارآمدی بالا برای کاربران فراهم می‌کند که به آن‌ها امکان می‌دهد تا موسیقی را به بهترین شکل ممکن پخش کنند.

- با این نرم‌افزار می‌تواند فایل‌های صوتی را به سادگی مدیریت و به صورتی کارآمد همگام‌سازی کنید.

- این ابزار به دلیل داشتن قابلیت مدیریت و سازمان‌دهی فایل‌ها و الگوریتم جستجو شناخته می‌شود و کاربران می‌توانند فایل صوتی مد نظر خود را به سادگی در کتابخانه صوتی خود پیدا کنند.

- الگوریتم داپلی چکر (Dupli-Checker) می‌تواند به راحتی فایل‌های تکراری را پیدا کند و آن‌ها را از سیستم حذف کند.

- با این نرم‌افزار می‌تواند برنامه‌های رادیویی را کیفیت بالا تجربه کنید و همچنین از اشتراک پادکست‌های متنوع آگاه شوید و به آن‌ها گوش دهید.

- با مدیا مانکی می‌تواند فایل‌های صوتی را روی دستگاه دیگری که از طریف بلوث یا سایر رسانه‌های سیمی یا بدون سیم متصل، پخش کنید.

- می‌توانید پلی‌لیست درست کنید و از جستجوی آهنگ‌های مورد علاقه خود راحت شوید.

 

نقاط قوت: صدای با کیفیت بالا، رادیو و پادکست

معایب: عمدتا بر سازمان‌دهی و مدیریت تمرکز دارد.

نتیجه: این نرم‌افزار ابزار بسیار خوبی است زیرا سازمان‌دهی کارآمد فایل‌های صوتی را برای کاربران بسیار آسان کرده است و ویژگی Auto DJ خودکار آن بر مبنای حال، کمک زیادی به شما خواهد کرد. به صورت کلی این نرم‌افزار یک ابزار بسیار مفید است.

قیمت: رایگان، طلایی: ۲۴.۹۵ دلار برای پنج ارتقا، طلایی برای همه عمر: ۴۹.۹۵ دلار

وب‌سایت: Media Monkey

 

۳. فوبار۲۰۰۰

نرم‌افزار Foobar2000 برای کاربرانی که فایل‌های صوتی با فرمت‌های مختلف پخش می‌کنند.

 

Foobar2000

 

نرام‌افزار Foobar2000 را صرفا می‌توان از مایکروسافت استور (Microsoft Store) تهیه کرد و کاربران نمی‌توانند به راحتی آن را به صورت جدا دانلود و بر روی سیستم خود نصب کنند. این نرم‌افزار با فرمت‌های مختلف سازگار است و آن را به یکی از انتخاب‌های برتر برای کاربران تبدیل کرده است. این نرم‌افزار دارای ویژگی‌های متعددی است که به کاربران اجازه می‌دهد تا با کاهش فرآیندهای اجرای فایل صوتی، تاخیر پخش موسیقی را کاهش دهند.

چندین ویژگی منحصر به فرد در این برنامه وجود دارد تا کاربران بتوانند کلیدهای ترکیبی برا سفارشی‌سازی برنامه ایجاد کنند و با آن کاربران می‌توانند میانبرهایی ایجاد کنند تا بتوانند به صورتی شخصی و سفارشی از این برنامه بهره ببرند. فوبار۲۰۰۰  معماری نرم‌افزاری بازی دارد که آن را شبیه به نرم‌افزارهای آزاد می‌کند و به همین سبب کاربران می‌توانند آن را بر مبنای نیازهای خود شخصی‌سازی کنند.

 

امکانات

- این نرم‌افزار از فهرست بلندبالایی از موزیک پلیرها پشتیبانی می‌کند و به کاربران اجازه می‌دهد تا بخش قابل توجهی از قابلیت‌های برنامه را تغییر دهند.

- این برنامه روان‌ترین حالت پخش گپلس موسیقی را دارد که به کاربران اجازه می‌دهد تا همچنان از حال و هوای یک موسیقی باورنکردنی لذت ببرند.

- این برنامه قابلیت تنظیمات زیادی دارد و کاربران می‌توانند طرح و ظاهر برنامه را تغییر دهند و این نرم‌افزار را بر اساس نیاز خود شخصی‌سازی کنند.

- این نرم‌افزار دارای قابلیت برچسب‌گذاری پیشرفته (Tagging) هستند که مدیریت و استفاده از فایل‌های صوتی را ساده‌تر می‌کند.

- این نرم‌افزار به صورت کامل از Replay Gain پشتیبانی می‌کند که انتخابی عالی برای کاربران با سلایق مختلف است.

- کاربران می‌توانند فرمت‌های مختلف را با این برنامه تبدیل کنند و به آن‌ها این امکان را می‌دهند تا بتوانند روی فرمت‌های مختلف کار کنند.

 

نقاط قوت: شخصی‌سازی، سازگاری با فرمت‌های متعدد

معایب: رابط کاربری این نرم‌افزار چندان بهینه نیست.

نتیجه: این نرم‌افزار یک ابزار متن باز است و دارای ویژگی‌های مختلفی است که باعث کارآمدی آن شده است. همچنین این نرم‌افزار از پایگاه گسترده‌ای از فرمت‌ها پشتیبانی می‌کند که باعث می‌شود کاربران به سطح بالایی از فایل‌ها دسترسی داشته باشند.

قیمت: بر مبنای دونیت

وب‌سایت: Foobar2000
 

 

۴. وی ال سی

نرم‌افزار VLC یبهترین برای ویندوز و اجرای فایل‌های صوتی

 

VLC Media Player

 

وی ال سی مدیا پلیر (VLC Media Player) یک برنامه متن باز است و از جمله بهترین برنامه‌های متن باز است که به واسطه ارائه دادن کارآمدترین خدمات به کاربران در هر طیفی، متمایز شده است. این ابزار دارای یک رابط کاربری تعاملی خوب است که کاربران می‌توانند به راحتی و به واسطه سادگی دانلود و دسترسی به ویژگی‌های مختلف آن دست پیدا کرد.

وی‌ال‌سی برای هم فایل‌های صوتی و هم فایل‌های تصویری مناسب است، زیرا که به کاربران اجازه می‌دهد تصاویر را به فایل‌های صوتی اضافه کنند و همچنین زیرنویس و فایل‌های صوتی را به فایل‌های تصویری و ویدئویی اضافه کنند. بنابراین VLC یک ابزار عالی برای هم کاربران مبتدی و هم کاربران حرفه‌ای اتست؛ زیرا می‌توان از آن صورت موثر و کارآمدی استفاده کرد.

 

امکانات

- این نرم‌افزار با همه دستگاه‌ها سازگار است و در گستره زیادی از دستگاه‌ها با سیستم عامل‌های مختلف استفاده می‌شود.

- این نرم‌افزار هیچ تهدیدی برای سیستم عامل‌ها نیست و به واسطه امنیت بالا و شفافیت توسعه، هیچ تهدید امنیتی از جمله جاسوس‌افزار (Spyware) یا ردیابی (Trackers) را متوجه سیستم نمی‌کند.

- رابط کاربری ساده‌ای دارد که به راحتی با چند تپ و کلیک می‌توان ویژگی‌های مختلف آن را استفاده کرد.

- می‌توان فایل‌های زیرنویس را به ویدئو اضافه کرد و اطمینان حاصل کرد که صدا و زیرنویس با ویدئو همگام هستند.

- امکان شخصی‌سازی به کاربران اجازه می‌دهد تا تم‌ها را تغییر دهند و VLC Media Player را مطابق نیاز خود شخصی‌سازی کنند.

- کاربران به راحتی می‌توانند افزونه‌هایی را دانلود کنند و به این نرم‌افزار اضافه کنند و ویژگی‌های مختلفی را به آن اضافه کنند و یا دسترسی به امکانات را ساده‌تر کنند.
- با وی ال سی می‌توان پخش سرعت پخش ویدئو را کنترل کرد.

 

نتیجه: این نرم‌افزار دارای ویژگی‌های متعددی است؛ زیرا کاربران به راحتی می‌توانند فایل‌های صوتی و تصویری خود را با این ابزار پخش کنند. کاربران همچنین می‌توانند زیرنویس و ویژوالایزر را به فایل‌های خود اضافه کنند. وی‌ال‌سی همچنین می‌تواند دسترسی فایل‌های صوتی و تصویری را بسیار ساده کند.

قیمت: بر مبنای دونیت

وب‌سایت: VLC
 

۵. ایمپ

نرم‌افزار AIMP بهترین گزینه برای کاربرانی است که موزیک پلیری با قابلیت شخصی‌سازی بیشتر می‌خواهند.

 

AIMP

 

نرم‌افزار AIMP یک موزیک پلیر سودمند برای ویندوز ۱۰ است و دارای سری ویژگی‌هایی است که لذت شنیدن فایل‌های صوتی را برای کاربر افزایش می‌دهد. از جمله ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به اشتراک‌گذاری سریع چند فایل به صورت آنی اشاره کرد. این نرم‌افزار همچنین دارای قابلیت مدیریت پلی لیست (فهرست پخش Playlist) است که ایجاد و مدیریت پلی لیست بر مبنای نیاز کاربران را بسیار آسان می‌کند.

همچنین این نرم‌افزار به کاربران اجازه می‌دهد تا پلاگین‌های مختلف را به برنامه اضافه کنند تا کاربرپسندتر شود و همچنین امکانات دیگری به آن اضافه کرد. انکودر ایمپ کیفیت بالایی دارد و فایل‌های صوتی را به صورت روان اجرا می‌کند.
[توضیح دنیای موسیقی: این نرم‌افزار به واسطه قابلیت شخصی‌سازی بسیار خوب می‌تواند تجربه دلنشینی از شنیدن موسیقی را به همراه داشته باشد. در کنار آن، به واسطه مصرف کم منابع برای رایانه‌های قدیمی که سخت‌افزار چندان قوی نیز ندارند؛ قابل استفاده است.]

 

امکانات

- این نرم‌افزار ویژگی‌هایی برای ادغام آسان API در اختیار کاربران قرار می‌دهد که باعث می‌شود کار بر روی دستگاه‌ه‌های مختلف برای کاربران آسان‌تر شود.

- این نرم‌افزار در اندروید نیز عرضه شده است و در نسخه‌های اندروید ۵ به بالا قابل نصب است.

- این نرم‌افزار قدرت اجرایی خوب دارد و الگوریتم‌های پیشرفته‌ای دارد که مدیریت فایل‌ها را بهبود می‌دهد.

- از آن‌جایی که کاربران هنگام استفده از موزیک پلیرها با مشکلات مانند خاموش شدن صفحه نمایش مواجه می‌شوند، AIMP با روشن نگاه داشتن صفحه نمایش اجازه نمی‌دهد این مشکل به وجود آید.

- این نرم‌افزار به ویجت‌هایی مجهر است که صفحه نمایش را تعاملی و شگفت‌انگیز می‌کند.

- می‌توان به این نرم‌افزار تم‌ها و وپوسته‌های مختلفی اضافه کرد تا با آن بتوان ایمپ را مطابق نیاز خود شخصی‌سازی کنید.

- نرم‌افزار ایمپ دارای ویژگی است که به کاربر اجازه می‌دهد تا پنجره پخش را مطابق رنگ‌های مد نظر خود، در ویژوالایزرها تنظیم کند.

- این نرم‌افزار یک رادیو داخلی برای کاهش اندازه بافر دارد.

 

نتیجه: ایمپ یک نرم‌افزار کاربرپسند است که ویژگی‌ها و خدمات مختلف و کارآمدی را به کاربر ارائه می‌دهد. این نرم‌افزار دارای ویژگی و رابط کاربری است که ممکن است برای کاربران مبتدی در ابتدا دشوار به نظر برسد.

قیمت: رایگان

وب‌سایت: AIMP

 

۶. دوپامین

نرم‌افزار Dopamine برای افرادی که می‌خواهند فایل‌های صوتی را ساختاری کارآمد و چشم‌نواز مدیریت کنند.

 

Dopamine

 

نرم‌افزار Dopamine نه تنها نام هورمونی است که در بدن ترشح می‌شود و در رگ‌های خونی جریان می‌یابد، بلکه یک موزیک پلیر است که می‌تواند تجربیات قبلی خود از کار با موزیک پلیرها را دگرگون کند. این ابزار دارای ویژگی‌هایی است که نگاه کاربران به بازیگران این عرصه را تغییر می‌دهد.

دوپامین عمدتا بر شخصی‌سازی تمرکز کرده است و بنابراین کاربران می‌توانند تم و ظاهر نرم‌افزار را در جهت رسیدن به بالاترین تجربه کاربری تغییر دهند و با فرمت‌های مختلف فایل‌های صوتی سازگاری دارد.

 

امکانات

- صفحه پخش این برنامه بسیار پیشرفته است و با مجموعه‌ای از دکمه‌ها و ویژگی‌های موجود در برنامه، کار برای کاربر بسیار آسان شده است.

- ویژگی‌های مختلفی را در نوار وظیفه در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا بدون جستجوی طولانی به ویژگی‌های متعددی دسترسی داشته باشند.

- نرم‌افزار دوپامین یک پخش‌کننده میکرو دارد که به صورت یک پنجره کوچک ظاهر می‌شود و با می‌توان در حین انجام کارهای دیگر، به طور هم‌زمان ویدئوها را مشاهده کرد یا به موسیقی گوش داد.

- رابط کاربری دوپامین بسیار تعاملی است که پیمایش در میان ویژگی‌های مختلف نرم‌افزار را بسیار ساده کرده است.

- این نرم‌افزار از زبان‌های مختلفی پشتیبانی می‌کند که استفاده کاربرای از آن را بسیار ساده کرده است.

- با نرم‌افزار Dopamine می‌توانید مجموعه‌های خاص ایجاد کنید که در آن بتوانید فایل‌های صوتی را بر مبنای معیارهای خود دسته‌بندی و ذخیره کنید.

نتیجه: این نرم‌افزار یک ابزار مفید با مجموعه‌ای از ویژگی‌های است که کار کاربر را آسان می‌کند؛ اما بخش‌هایی از این نرم‌افزار هستند که نیاز به توسعه بیشتر دارند و باید بهبود یابند و مدیریت شوند.

قیمت: بر مبنای دونیت

وب‌سایت: Dopamine
 

۷. ویندوز مدیا پلیر

نرم‌افزار Windows Media Player بهترین برای ویندوز.

 

Windows Media Player

 

نرم‌افزار Windows Media Player یک ابزار داخلی در سیستم عامل ویندوز است که شامل ویژگی‌های مختلفی از جمله کنترل پالت، مدیریت فایل‌های صوتی و موارد زیادی دیگری است که استفاده از آن را آسان می‌کند. در کنار این ویژگی‌ها، WMP یک فهرست دسته‌بندی از فایل‌ها نیز دارد و با آن به راحتی می‌توان به فایل صوتی مورد نظر خود دسترسی پیدا کرد. رابط کاربری ساده نیز پیمایش و کار با این نرم‌افزار را بسیار ساده کرده است.

[توضیح دنیای موسیقی: این نرم‌افزار تا ویندوز ۸ تنها پلیر همراه با ویندوز بود، از ویندوز ۱۰ به بعد پلیر دیگری با نام Groove نیز به این سیستم عامل اضافه شد که ظاهری مدرن‌تر داشت، اما به سادگی ویندوز مدیا پلیر نبود. در ویندوز ۱۱ پلیر Groove با آپدیت بزرگی به مدیا پلیر تغییر داد و پلیر قدیمی که از ویندوزهای قبلی باقی مانده بود نیز اگرچه همچنان وجود دارد؛ اما نام «میراث» را نیز به دنبال خود دارد.]

 

امکانات

- حالت‌های متنوع پخش ساده‌ای دارد که باعث بهبود تجربه کلی شنیدنی موسیقی می‌شوند.

- ویندوز مدیا پلیر ویژوالایزرهای چشم‌نوازی دارد که باعث تعامل‌تر شدن شنیدن موسیقی می‌شوند.

- این نرم‌افزار با تمام نسخه‌های سیستم عامل ویندوز سازگار است.

- امکان پخش DVD بهترین قابلیت آن است.

- به سادگی می‌توان پالت‌ها را کنترل کرد.

- می‌توانید همه فایل‌های صوتی خود را سازمان‌دهی و مدیریت کنید.

- با این نرم‌افزار می‌توانید فایل‌های ویدئوی متنوع را پخش کنید.

نتیجه: ویندوز مدیا پلیر ابزاری مفید است که کاربران در هنگام استفاده از آن با مشکلی مواجه نمی‌شوند؛ بنابراین یک انتخاب بسیار خوب برای کاربران ویندوزی است.

قیمت: رایگان

وب‌سایت: Windows Media Player

 

۸. واکس یونیورسال

نرم‌افزار VOX Universal بهترین ابزار برای شنیدن رادیو و پادکست و استفاده به عنوان اکولایزر.

 

VOX Universal

 

نرم‌افزار VOX Universal ابزاری است که تمرکز خود را بر موسیقی کیفیت بالا قرار داده است و به همین سبب ویژگی‌هایی در خود دارد که کار را استفاده‌کنندگان از آن ساده‌تر کرده است. این نرم‌افزار دارای اکولایزرهای داخلی برای تنظیم موزیک بر مبنای سلیقه کاربر است و با داشتن بیش از ۳۰۰۰۰ ایستگاه رادیویی برای لذت بردن از فایل‌های صوتی آماده شده است.

این نرم‌افزار به کاربران اجازه می‌دهد تا کیفیت پخش استریو را بهبود ببخشند و حتی مجموعه‌های مختلفی را از برنامه‌های دیگر به آن وارد کنند.

 

امکانات

- واکس یونیورسال یک موزیک پلیر با کیفیت بالا (Hi-Res) برای لذت بردن از موسیقی با کیفیت بالا (HQ) است.

- کاربران می‌توانند آهنگ‌های iTunes و موسیقی شخصی را به مجموعه خود اضافه کنند و بدون هیچ مشکلی در هر جا به آن گوش دهند.

- این نرم‌افزار با بیش از ۳۰ هزار ایستگاه رادیویی سازگار و یکپارچه است که با آن می‌توان به همه این برنامه‌های رادیویی گوش داد.

- نرم‌افزار VOX Universal فضای ابری نامحدودی برای آپلود فایل‌ها دارد که با آن می‌توان به موزیک و آهنگ مورد نظر در هر جایی دسترسی داشت.

- این نرم‌افزار با اسپاتیفای (Spotify) و ساندکلاد (Soundcloud) سازگاری دارد و می‌توانید مجموعه‌های مورد علاقه خود در این سرویس‌ها را به این نرم‌افزار اضافه کنید.

- این نرم‌افزار ویژگی اکولایزری را ارائه می‌دهد که تنظیم مختصات و اجزای مختلف فایل صوتی را بسیار آسان می‌کند.

نتیجه: این نرم‌افزار یک انتخاب عالی برای شنیدن موسیقی با کیفیت بالا است، زیرا ویژگی‌های مختلف موجود در آن، بهبود کیفیت صدا برای کاربران را بسیار آسان می‌کند.

قیمت: رایگان، نسخه پرمیوم: ۴.۹۹ دلار (کیفیت صدای بالا، همگام‌سازی سمپل ریت، پشتیبانی Sonos و پشتیبانی DLNA)

وب‌سایت: VOX Universal
 

۹. کلمنتاین

نرم‌افزار Clementine بهترین ابزار برای گوش دادن به موسیقی در پلتفرم‌های مختلف [از جمله لینوکس].

 

Clementine

 

نرم‌افزار Clementine یک ابزار مفید با ویژگی‌های متنوع است که دسترسی کاربران به سرویس‌های مختلف را آسان می‌کند. این ابزار می‌تواند با سایر پلتفرم‌های همگام‌سازی و ادغام شود و کنترل کامل پلی لیست را در اختیار کاربر قرار دهد. این ابزار حتی به شما این امکان را می‌دهد که پلی لیستی هوشمند بسازید که در آن روحیات و دیگر معیارهای مد نظر خود را اعمال کنید.

این ابزار همچنین با استفاده از خط فرمان و مدیریت صف، کنترل از راه دور برنامه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که با آن می‌توان ترتیب آهنگ‌ها را تنظیم کرد و پخش گپلس آهنگ‌ها را تضمین کرد.

[این نرم‌افزار رابط کاربری بسیار زیبا با قدرت تعامل بسیار خوبی دارد و ضعف آن را می‌توان را مصرف زیاد منابع عنوان کرد و ممکن است با دستگاه‌های قدیمی سازگار نباشد.

 

امکانات

- با کلمنتاین می‌توانید آهنگ‌ها را با الگوریتم جستجو و نمایه‌سازی جستجو کنید.

- خدمات رادیویی ارائه می‌دهد که می‌تواند پلتفرم‌های متعدد دیگری نظیر گروو (Groove) و اسپاتیفای و ... همگام شود.

- می‌توانید با این نرم‌افزار آهنگ‌های آپلودشده در دراپ‌باکس (Dropbox) و گوگل درایو و ... را جستجو کنید.

- با Clementine پلی لیست هوشمندی بسازید که دسترسی و کار آن ساده باشد.

- با این نرم‌افزار می‌توانید تگ‌های فایل صوتی را ویرایش کنید.

- کلمنتاین لیریکس و متن آهنگ‌ها را حین پخش نمایش می‌دهد و آن را روی ویژاوالایز نیز نمایش می‌دهد.

نتیجه: این نرم‌افزاری ابزاری مفید با ویژگی‌هایی قابل اعتنا است که می‌تواند اتصال به پلتفرم‌های مختلف و جستجوی آهنگ‌ها را برای شما آسان‌تر کنید.

قیمت: رایگان

وب‌سایت: Clementine
 

سایر موارد قابل اشاره

۱۰. اکس ام پلی

نرم‌افزار XMPlay یک ابزار خوب است که در خود ویژگی‌های مهمی نظیر محدود کردن دو برابری تاخیر پخش زنده HLS را دارد. این ابزار همچنین ویژگی‌هایی اختصاصی دارد که دسترسی به آن‌ها ساده است که از جمله آن‌ها می‌توان پخش گپلس پیشرفته که باعث کارآمدتر شدن نرم‌افزار شده است، اشاره کرد.

قیمت: رایگان

وب‌سایت: XMPlay

 

۱۱. فریمیک میوزیک باکس

نرم‌افزار Freemake Music Box به خوبی توجیه‌کننده نام خود است؛ زیرا خدماتی ارائه می‌دهد که رایگان است و بیشتر فرمت‌ها را پشتیبانی می‌کند و همچنین این امکان را به شما می‌دهد که به راحتی به آهنگ‌های آنلاین گوش دهید. این نرم‌افزار می‌تواند آهنگ‌ها را بر مبنای سبک نیز دسته‌بندی کند.

قیمت: رایگان

وب‌سایت: Freemake Music Box

 

۱۲. اسپاتیفای

نرم‌افزار Spotify به عنوان یک پلتفرم استریم موسیقی مشهور است که در آن جدیدترین و آخرین آهنگ‌ها را جدا از گوش کردن می‌توان دسته‌بندی کرد. این ابزار همچنین پروفایلی برای سازندگی موزیک ایجاد می‌کند که کاربران به راحتی با جستجوی سازنده می‌توانند با راحتی به ساخته‌های آن‌ها دسترسی پیدا کنند. رابط کاربری تعاملی و ویژگی‌های سریع این ابزار، باعث شده تا این نرم‌افزار طرفداران زیادی در سرتاسر دنیا داشته باشد و به عنوان پرطرفدارترین سرویس استریم شناخته شود.

[این سرویس همچنین به واسطه الگوریتم هوش مصنوعی پیشرفته خود، آهنگ‌ها و هنرمندان جدیدی را به کاربر پیشنهاد می‌کند که ممکن است تا پیش از این با آن‌ها آشنایی نداشته باشد. با اسپاتیفای می‌توان آثار هنرمندان کمتر شناخته‌شده را بهتر از دیگر سرویس‌های پیدا کرد. با این سرویس همچنین می‌توان از ترندهای روز دنیای موسیقی نیز با خبر شد.]

قیمت: یک ماهه: ۹.۹۹ دلار. دو نفره ۱ ماهه: ۱۲.۹۹ دلار. حساب خانوادگی یک ماهه: ۱۵.۹۹ دلار (برای ۶ شارژ). حساب دانشجویی یک ماهه: ۴.۹۹ دلار

وب‌سایت: Spotify

 

۱۳. رون

نرم‌افزار Roon یک موزیک پلیر شگفت‌انگیز است که در بین کاربران با سرعت زیادی محبوب شده است؛ زیرا اطلاعاتی فراتر از نت‌های موسیقی را به کاربر ارائه می‌دهد. این نرم‌افزار اطلاعاتی در مورد فایل صوتی نظیر زمان انتشار، لیریکس و شعر آهنگ و بسیاری موارد دیگر را ارائه می‌دهد. رون بیشتر بر بحث تاریخچه آهنگ و آهنگساز و هنرمند و سایر خلاقیت‌های متمرکز است.

قیمت: ۱۲.۹۹ دلار ماهانه. ۱۱۹.۹۹ سالانه.

وب‌سایت: Roon

 

۱۴. آئودیروانا

نرم‌افزار Audirvana نیروانای همراه موسیقی است. ویژگی‌های و جلوه‌های شگفت‌انگیز این نرم‌افزار شما را به دنیایی کاملا متفاوت وارد می‌کند که در آن می‌تواند به طور موثری کار کنید و ذهن خود را سریعا آرام کنید. این ابزار داری ویژگی‌های متعددی نظیر مدیریت کتابخانه HD است که با آن به بهترین شکل می‌توان فایل‌های صوتی را مدریت کرد و محتوای استریم را سینک کنید تا بتوانید از موسیقی آنلاین لذت ببرید.

قیمت: امتحان رایگان، استودیو کلاسیک؛ ماهانه ۶.۹۹ دلار. سالانه: ۶۹.۹۹ دلار.

وب‌سایت: Audirvana

 

۱۵. آیتونز

نرم‌افزار iTunes موزیک پلیری شناخته‌شده است که توسط شرکت اپل (Apple) توسعه داده شده است و به کاربران امکان دسترسی به آخرین آهنگ‌ها و پلتفرم‌های استریم را می‌دهد. آیتنوز همچنین خدمات خود را به کاربران ویندوز نیز ارائه می‌دهد. این خدمات شامل دسترسی به پایگاه داده عظیمی از فایل‌های صوتی و قابلیت دانلود این فایل‌های صوتی و گوش دادن به آن‌ها در زمان آنلاین بودن است.

قیمت: ۴.۹۹ دلار ماهانه برای دانشجو، ۹.۹۹ دلار ماهانه برای افراد عادی، ۱۴.۹۹ دلار ماهانه برای خانواده.

وب‌سایت: iTunes For Windows

 

۱۶. گروو

نرم‌افزار Groove Music سرویسی برای ویندوز است که به کاربران اجازه می‌دهد که به آخرین آهنگ‌ها و فایل‌های صوتی گوش داد و شما می‌توانید آن را به راحتی از مایکروسافت استور دانلود کنید. این نرم‌افزار بازخورد خوبی از کاربران دریافت کرده است و به عنوان یک گزینه عالی برای کاربران مطرح شده است.
[توضیح دنیای موسیقی: این نرم‌افزار در آپدیت سال ۲۰۲۲ ویندوز ۱۱ به مدیا پلیر تغییر نام داد و بدل به پخش‌کننده اصلی رسانه‌ای این سیستم عامل شد.]

قیمت: رایگان

وب‌سایت: Groove Music
 

 

جمع‌بندی

اگرچه موزیک پلیرها بخش کوچکی از زندگی ما به نظر می‌رسند، اما نقش مهمی در زندگی روزمره ما دارند. حتی یک افت یا فاصله در هنگام پخش و فهرست شدن موسیقی می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد. بنابراین بسیار مهم است که بهترین پخش‌کننده موسیقی را مطابق با نیاز خود انتخاب کنید.

در این مقاله در مورد بهترین موزیک پلیر برای ویندوز ۱۰ به پخش‌کننده‌های مختلف موسیقی پرداخته‌ایم و نتیجه آن است که MusicBee و Media Monkey به عنوان بهترین موزیک پلیرها در صدر کارآمدترین سرویس‌ها و نرم‌افزارها ایستاده‌اند.

 

فرآیند تحقیق

زمان صرف‌شده برای این تحقیق ۳۵ ساعت بوده است و در این مدت تلاش شده است بتوانید اطلاعاتی خلاصه و روشنگر در مورد بهترین موزیک پلیر برای ویندوز ۱۰ به دست آورید. در این تحقیق ۲۹ ابزار آنلاین تحقیق استفاده شد و در نهایت ۱۶ مورد به فهرست نهایی بررسی راه یافتند که نام آن‌ها در این مقاله ذکر شده است

[توضیح دنیای موسیقی: این مقاله ترجمه‌ای مقاله‌ای با عنوان ۱۵ موزیک پلیر برای ویندوز ۱۰ در سال ۲۰۲۳ از وب‌سایت softwaretestinghelp است. انتخاب‌های این وب‌سایت ممکن است با نظر تیم دنیای موسیقی تفاوت‌هایی داشته باشد. در برخی قسمت‌های توضیحاتی از تیم تحریریه ما به این مطلب اضافه شده است که تجربه کاربری ما در آن بیان شده است. این مقاله اگرچه برای ویندوز ۱۰ نوشته شده است؛ اما تمامی گزینه‌ها در ویندوز ۱۱ نیز قابل دسترسی هستند. بسیاری از این نرم‌افزارها از جمله AIMP و Clementine در نسخه‌های دیگر ویندوز نیز قابل استفاده هستند.]

این مقاله، شماره اول از سه‌گانه مقالاتی است که دنیای موسیقی در آن به موزیک پلیرها می‌پردازد. اگرچه به واسطه ظهور سرویس‌های استریم، موزیک پلیرهای آفلاین محبوبیت کمتری نسبت به گذشته دارند؛ اما همچنان ابزارهای پراهمیت هستند که باید در گوشی‌های تلفن همه وجود داشته باشند. در دیگر مقالات این سری به سراغ سیستم عامل‌های دیگر خواهیم رفت و در ابتدا iOS و سپس به اندروید خواهیم پرداخت.

به نظر شما گزینه دیگری نیز در این فهرست وجود داشت که باید در میان این نام‌ها قرار می‌گرفت؟ موزیک پلیر مورد استفاده و محبوب شما چیست؟ خوشحال خواهیم شد تا نظر شما در مورد یک پخش‌کننده موسیقی خوب بدانیم.

 

منبع

نظرات شما :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :