دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Blackstar اثر David Bowie
سبک : Art Rock - Jazz-Rock - Rock - Experimental -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 7
2016
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.9/5
1
★ (Blackstar)
2
'Tis a Pity She Was a Whore
3
Lazarus
4
Sue (Or in a Season of Crime)
5
Girl Loves Me
6
Dollar Days
7
I Can't Give Everything Away

ستاره سیاه، آخرین ستاره دیوید بویی، اثری درخشان و ماندگار

David Bowie - Blackstar

آلبوم آرت راک ستاره سیاه Blackstar یا ★ اثری از خواننده پرآوازه و تکرارنشدنی دنیای موسیقی، دیوید بویی David Bowie است. او یکی از بزرگ‌ترین خوانندگان تمام تاریخ است که با صدای جادویی توانست خود را به عنوان هنرمندی جهانی مطرح نماید. ستاره سیاه بیست‌وپنجمین آلبوم استودیویی این هنرمند است که اندکی پیش از فوت این هنرمند منتشر شد. این آلبوم حد فاصل مارس تا ژانویه ۲۰۱۵ ضبط شد و در روز ۶ ژانویه ۲۰۱۶ منتشر شد و دیوید بویی دو روز بعد در روز ۸ ژانویه بر اثر سرطان کبد از دنیا رفت. او در این آلبوم با تونی ویسکونتی Tony Visconti تهیه‌کننده قدیمی آثار خود و همچنین نوازنده ساکسیفون، دانی مک‌کاسلین Donny McCaslin و گروه پنج‌نوازی‌اش و همچنین مارک جویلیانا Mark Guiliana  به عنوان درامر و جیسون لیندنر Jason Lindner به عنوان پیانیست همکاری کرد.

این آلبوم یکی از برترین آثار کارنامه پربار دیوید بویی و یکی از برترین آثار قرن بیست‌ویکم و خصوصا دهه دوم این قرن است. او با این آلبوم توانست بار دیگر نبوغ و توانایی‌های خود در زمینه موسیقی را به دنیا یادآور شود و یادگاری درخشانی از خود به جای بگذارد که تا سال‌ها پس از انتشارش می‌توان از شنیدن آن لذت برد. آخرین ورق کارنامه هنری دیوید بویی به موفقیت بسیار خوبی از حیث تجاری دست یافت و توانست در میان ۵ آلبوم پرفروش دنیای موسیقی در سال ۲۰۱۶ جای گیرد. همچنین بدل به تنها آلبوم او شد که توانست به صدر جدول بیلبورد راه یابد و علاوه بر آن در بسیاری از کشورهای دنیای از جمله آلمان، هلند، بریتانیا و ... نیز صدرنشین جدول فروش شد. این آلبوم از نظر منتقدان نیز با اقبال بسیار خوبی مواجه شد و تحسین‌ها و ستایش‌های بسیاری روانه آخرین آلبوم این هنرمند شد. بسیاری از مراجع نقد موسیقی به آلبوم ‌Blackstar امتیاز کامل را اختصاص دادند و آن را به عنوان اثری درخشان مورد ستایش قرار دادند. در وب‌سایت معتبر متاکریتیک به این آلبوم امتیاز ۸۷ از ۱۰۰ داده شد. چهار جایزه گرمی به این آلبوم در جشنواره گرمی پنجاه‌ونهم در سال ۲۰۱۷ اختصاص یافت: جایزه بهترین آلبوم آلترناتیو سال و جایزه برای بهترین مهندسی، جایزه بهترین بسته‌بندی، جایزه بهترین اجرای راک و بهترین ترانه راک سال. همچنین آلبوم ★ به عنوان بهترین آلبوم سال ۲۰۱۷ بریتانیا نیز انتخاب شد. وب‌سایت متاکریتیک نیز این آلبوم را به عنوان بهترین آلبوم سال از دید ناشران موسیقی معرفی کرد.

دیوید بویی با آلبوم ‌Blackstar توانست برگ زرینی را در کارنامه خود ثبت کند و با بهترین خاطراتی که ممکن بود برای هواداران رقم بزند، از دنیا برود. او در این آلبوم هر آن‌چه در توان داشت را به کار بست و با تلفیق المان‌هایی از سبک‌های مختلفی مانند جاز و راک و نئوکلاسیک، در تلفیق با صدای تکرارنشدنی خود، اثری با ساختاری هنری و تجربی به دنیا عرضه کرد که به راحتی آن را می‌توان در زمره برترین آثار هزاره سوم قرار داد. ممکن است به آثار دیوید بویی علاقه‌مند باشید یا نباشید، اما بدون شک این آلبوم اثری است که می‌تواند با نبوغ نهفته هر شنونده موسیقی را به ستایش وا دارد. این آلبوم حسن ختامی بر کارنامه هنرمند کم‌نظیری است که با قاطعیت بسیاری می‌توان مدعی بود که پر کردن جای او در دنیای موسیقی امری به شدت دشوار است.

 

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
آلبوم Heroes اثر David Bowie
David Bowie
آلبوم Low اثر David Bowie
David Bowie
آلبوم ChangesNowBowie اثر David Bowie
David Bowie
آلبوم Popular Problems اثر Leonard Cohen
Leonard Cohen
آلبوم A Moon Shaped Pool اثر Radiohead
Radiohead
آلبوم The Great Reset اثر Milton Man Gogh
Milton Man Gogh
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند