دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Diwan of Beauty and Odd اثر Dhafer Youssef
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 11
2016
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.7/5
1
Fly Shadow Fly
2
Of Beauty & Odd
3
Delightfully Odd
4
Al-Akhtal Rhapsody, Part I
5
Al-Akhtal Rhapsody, Part II
6
Al-Akhtal Rhapsody, Part III
7
Longing & Saltation Journey
8
Cheerful Meshuggah
9
17th Flyways
10
Ode "Melancholia"
11
Diving in the Air

دیوان زیبایی و عجایب، اثر تحسین‌برانگیز ظافر یوسف

Dhafer Youssef - Diwan of Beauty and Odd

آلبوم جاز معاصر دیوان زیبایی و عجایب Diwan of Beauty and Odd اثری از خواننده و نوازنده پرآوازه اهل کشور تونس، ظافر یوسف Dhafer Youssef است. او در حال حاضر در کنار هنرمندانی چون امل مثلوثی Emel Mathlouthi یکی از مطرح‌ترین هنرمندان عرصه موسیقی تونس است که از شهرتی جهانی برخوردارند. او پیش از این با تلفیق موسیقی خاص خود که ریشه در تعالیم مذهبی دارد با موسیقی مدرن، آثاری ارائه داده بود که مرزهای جغرافیایی را درنوردیده بود. Diwan of Beauty and Odd هشتمین آلبوم استودیویی این هنرمند است که با فاصله سه ساله نسبت به آلبوم تحسین‌شده مرثیه پرندگان Birds Requiem منتشر شد.

«هیچ نمونه اولیه‌ای برای تعریف زیبایی وجود ندارد»

مفهوم زیبایی از بدو حیات تا به امروز همواره موضوع تفکر اندیشمندان زیادی بوده است. افلاطون زیبایی را هماهنگی جز و کل در ساختار معنادار توصیف می‌کرد. اگر فرهنگ را قاعده بدانیم، هنر بدون شک استثنایی در فرهنگ است. هنر ریشه در زیبایی دارد و همواره استثنایی و خلاف عادات قبلی است. این مفهوم در فرهنگ‌ها و سنن مختلف، تعاریف مختلفی دارد و بسیاری از تعاریف آن در گذر زمان دچار تغییر شده است که نشان از ثابت و قطعی نبودن این مفهوم است. آلبوم دیوان زیبایی و عجایب تلاش ظافر یوسف برای خلق اثری است که زیبایی و شگفتی و اعجاب ناشی از آن را هدف گرفته است. او در این آلبوم به شناسه‌های اولیه موسیقی خود نزدیک شده است و سازهای شرقی در همراهی سازبندی غربی و حضور صدای همواره شگفتی‌آور یوسف، آلبوم هشتم او را به اثری بدل کرده‌اند که گستره زیادی از ویژگی‌های موسیقایی را در خود دارد. از این آلبوم می‌توان به عنوان شور و عطش این نوازنده عود برای نمایش تعریف خود از زیبایی یاد کرد. او در این آلبوم تلاش کرده است تا با استفاده از موسیقی بی کلام و قطعاتی با صدای خودش اثری ارائه کند که از آن می‌توان نشان خاصی از خوی هنرمندانه او یاد کرد.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۸/۳۰
به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
از همین هنرمند :
از همین سبک :
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :