دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
Felperc - Borders
Borders
پخش آلبوم
pause
علاقه مندی
اشتراک گذاری
دانلود
دانلود آلبوم
پخش قطعه
توقف پخش
1
Brainwash
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
2
Love
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
3
Hope
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
4
Hate
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
5
Anger
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
6
Relief
افزودن به پلی لیست

مرزها، اثر مفهومی و انسان‌دوستانه پروژه فلپرتس

Felperc - Borders

فلپرتس
آشنایی بیشتر و دانلود آلبومهای دیگر این هنرمند در
سال انتشار
انتشار :
2020
کیفیت
کیفیت :
MP3 320kbps
تعداد آلبوم
تعداد آلبوم :
1
تعداد آهنگ
تعداد آهنگ :
6
سبک‌های آلبوم :

آلبوم پست راک مرزها Borders اثری از پروژه موسیقی شگفت‌انگیز فلپرتس Felperc است. این پروژه فردی را آهنگساز توانمند مجارستانی، تریبوس ایستوان Tirbus István در سال ۲۰۰۸ آغاز کرد و در این روزها آن را بدل به یکی از ممتازترین پروژه‌های سبک خود کرده است. هنرمندان زیادی وجود ندارند که همواره در سطح قابل قبول باشند، اما تریبوس ایستوان یک استثنا در این موضوع به حساب می‌آید. کمتر آلبومی از این پروژه منتشر شده است و علاقه‌مندان Post-Rock از آن ناراضی بوده‌اند. پروژه Felperc هیچ‌وقت مخاطبانش را ناامید نکرده و این آلبوم نیز همین اصل را ادامه داده است. موسیقی این پروژه یک نفره در طول بیش از یک دهه همچنان مخاطبانش را به شگفتی می‌آورد. او مدت طولانی تقریبا هشت ساله‌ای فعالیت نداشت، اما در سال ۲۰۱۸ با چند تک آهنگ و در ادامه با آلبوم پرسش‌ها Questions بازگشت و بار دیگر با موسیقی خود، شگفتی را نیز همراه آورد. بازگشت او پس از چند سال با استفاده بیش از پیش از ادوات الکترونیکی موسیقی همراه بوده است.

آلبوم Borders سیزدهمین آلبوم استودیویی این هنرمند و سومین آلبوم او در سال ۲۰۲۰ است. مرز امری انتزاعی است که بشر در تقلا برای کسب مالکیت آن را تعریف کرد و در ادامه بدل به امری تاثیرگذار در مناسبات فردی و اجتماعی شد. اگرچه این مفهوم در جوامع مختلف بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما هیچ‌وقت نمی‌توان فراموش کرد که این مفهوم ذاتا انتزاعی است و هیچ‌وقت نمی‌توان هیچ گروهی از انسان‌ها را در قالب مرز و نژاد دسته‌بندی کرد و حقیقت جاری در مورد ما، فقط خود ما هستیم و نه برچسب‌های مختلف. این موضوع دست‌مایه آلبوم جدید پروژه فلپرتس است. او با آلبوم‌های مفهومی بازگشت و به مضامین مهم زندگی معاصر می‌پردازد. در دنیایی که به واسطه نابرابری‌های گسترده حاصل از استثمار کشورهای در حال توسعه توسط کشورهای توسعه‌یافته، مرزها بیش از پیش مورد تهدید واقع می‌شوند و دیگر محدودیت‌های اولیه مرزها کارآیی ندارد، در دنیایی که هر روزه مهاجران به عنوان سربازان مقابله با مفهوم مرز در حال مبارزه برای به چالش کشیدن این مفهوم هستند، آهنگسازانی چون تریبوس ایستوان نیز این دغدغه را دارند. کافی است تا مرزی میان دو انسان کشیده شود و مفهوم دیگری شکل گیرد تا احتمال ظهور فاشیسم به وجود آید. اگرچه دولت‌های مدرن غربی خود را ضدفاشیسم نشان می‌دهند، اما بدون شک سیاست‌های کلی آن‌ها نه‌تنها جدا از این مسئله نیست و به گفته تئودور آدورنور فیلسوف آلمانی، گسترش‌دهنده این مسئله هم هستند. دیگران امروزی، شهروندان خاورمیانه، آفریقا، جنوب آسیا و آمریکای جنوبی هستند که غرب آن‌ها را دیگری می‌انگارد.

در آلبوم مرزها، مفاهیم شست‌وشوی مغزی، عشق، امید، نفرت، خشم و تکسین با موسیقی بی کلام مطرح می‌شود. در آلبوم Borders به مانند روند چند آلبوم گذشته پروژه، موسیقی الکترونیک حضور پررنگی دارد و در کنار آن فضاسازی پویا و سینمایی این آلبوم را به اثری بدل کرده است که همچنان علاقه‌مندان پست راک را شگفت‌زده خواهد کرد. این آلبوم تجربه نزدیک به ۴۰ دقیقه‌ای شنیدن اثری است که با آن می‌توان با موسیقی به دنیای ورای مرزها و برچسب‌ها سفر کرد و در کنار آن به اوج لذت شنیداری رسید.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۹/۰۳
نظرات کاربران
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
تصویر پروفایل کاربر
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

آقا جان.....چقدر عالیه این گروه تک نفره. آلبوم هاش رو دانلود کردم از همینجا.

تصویر پروفایل کاربر
۱۳۹۹/۰۹/۲۹

خوشحالم دوست داشتید، این پروژه کم‌نظیره.

تصویر پروفایل کاربر
۱۳۹۹/۰۹/۱۷

عالیه. از آلبوم های دیگر این گروه بگذارید با تشکر.

تصویر پروفایل کاربر
۱۳۹۹/۰۹/۱۸

سلام، خوشحالم که دوست داشتید. در آینده بقیه کارای این هنرمند به سایت اضافه می‌شه.

loading spinner
play target
تازه‌های مجله دنیای موسیقی :
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :