دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Weightless (Ambient Transmission, Vol. 2) اثر Marconi Union
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 6
2014
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
5/5
1
Weightless, Part 1
2
Weightless, Part 2
3
Weightless, Part 3
4
Weightless, Part 4
5
Weightless, Part 5
6
Weightless, Part 6

مارکونی یونیون - بی‌وزنی (ارسال‌های امبینت، شماره دوم)

Marconi Union - Weightless (Ambient Transmission, Vol. 2)

آلبوم موسیقی بیکلام بی‌وزنی (ارسال‌های امبینت، شماره دوم) Weightless (Ambient Transmission, Vol. 2) اثری ماندگار و شاهکاری تحسین‌شده از گروه سه نفره مارکونی یونیون Marconi Union است. با گذشت یک دهه از فعالیت این گروه، آن‌ها اکنون در در اوج بلوغ تکنیکی و هنری قرار دارند و از MU می‌توان به عنوان یکی از گروه‌های برجسته و پیشرو در موسیقی امبینت نام برد. آثار این گروه همواره مورد ستایش قرار گرفته‌اند و با استقبال خوبی در میان علاقه‌مندان موسیقی مواجه شده‌اند.

آلبوم بی‌وزنی (ارسال‌های امبینت، شماره دوم) ادامه‌ای بر شماره اول از این سری است که در سال ۲۰۱۱ با نام چه زیبا از هم جدا می‌افتندBeautifully Falling Apart  منتشر شد. آلبوم قبلی با تحسین‌های گسترده‌ای مواجه شد و به راحتی می‌توان از آن به عنوان یکی از آثار آرامش‌بخش سال ۲۰۱۱ نام برد که می‌توان ساعت‌های طولانی از شنیدن آن لذت برد. آلبوم بی‌وزنی ادامه‌ای بر این آلبوم است و در آن شاهد ارتقای کیفی آلبومی هستیم که به خودی خود، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بود.

گروه مارکونی یونیون را با این آلبوم می‌توان با هنرمندان و گروه‌های بزرگی نظیر برایان اینو Brian Eno و سیگور روس Sigur Ros قیاس کرد. موسیقی ملودیک مدرن آلبوم هفتم آن‌ها به راحتی شنونده را از محیط اطراف جدا می‌کند و به اثری انتزاعی و با عمق نفوذ زیادی بر ذهن بدل می‌کند. این آلبوم حاصل درخواست لیز کوپر Lyz Cooper (موسس آکادمی موسیقی درمانی بریتانیا) از این گروه برای ساخت قطعه‌ای آرامش‌بخش برای درمان است و او در ساخت این قطعه، حضوری مداوم داشته است و ایده‌های موزیکال و آهنگ‌ها همکاری کرده است. او که آلبوم Beautifully Falling Apart   را شنیده بود، درخواست کرد که فضای این آلبوم ادامه‌دهنده آن باشد. حاصل این همکاری خلق اثری کم‌نظیر از نظر ایجاد حس آرامش در شنوندگان است. آلبوم Weightless و خصوصا قطعه آغازین آن، نمود تلفیق علم و موسیقی در ساخت آهنگی برای ایجاد آسایش ذهنی است. این آلبوم به مانند شماره قبل ۶ قطعه دارد و مدت زمانی تقریبا ۴۴ دقیقه‌ای دارد. از قطعه آغازین این آلبوم به عنوان آرامش‌بخش‌ترین آهنگ دنیا یاد می‌شود که از سوی روان‌درمان‌گران زیادی نیز مورد تایید قرار گرفته است. این قطعه ۸ دقیقه‌ای از لحظه آغازین تا پایان، فضای ذهنی مخاطب را احاطه می‌کند و آن را از محیط اطراف جدا می‌کند. از این قطعه برای درمان اختلال اضطراب و استرس بیماران و همچنین افرادی که در اتاق انتظار عمل جراحی هستند، استفاده می‌شود که نشان از کیفیت بالای عملی و علمی آن و تاثیر مشخص موسیقی بر جسم است. استفاده از المان‌های مختلف محیطی و صداهای پیچیده، این آلبوم را به اثری انتزاعی بدل کرده است که نقطه اثر آن روان مخاطب است.

در دنیایی که تجربه آرامش و آسایش نیازمند ابزارهای جانبی است؛ موسیقی درمانی یکی از بهترین راهکارها و ابزارها است. آهنگ آرامش بخش (ریلکسیشن) آلبوم Weightless یکی از بهترین نمونه‌های این امر است که با آن می‌توان در طول مدت ۴۴ دقیقه از همه مسائل اضطراب‌آفرین جاری در زندگی جدا شد و مدتی را در آرامشی وصف‌ناپذیر سپری کرد. فضای خلسه‌آمیز، ریتم‌های خاص، صداهای پس‌زمینه عمیق و فرکانس‌ها و فواصل القایی اثرگذار، آلبوم بی‌وزنی را به اثری بدل کرده است که شنیدن آن را می‌توان به هر علاقه‌مند حرفه‌ای موسیقی بی کلام و حتی افراد کم‌تر علاقه‌مند نیز توصیه کرد.

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
آلبوم Tariq اثر Andres Belmonte
Andres Belmonte
آلبوم Burn Point اثر Audiomachine
Audiomachine
آلبوم Englaborn & Variations اثر Johann Johannsson
Johann Johannsson
آلبوم Voices اثر Max Richter
Max Richter
آلبوم Feathers اثر Poppy Ackroyd
Poppy Ackroyd
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند