دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
Marconi Union - Weightless (Ambient Transmission, Vol. 2)
Weightless (Ambient Transmission, Vol. 2)
پخش آلبوم
pause
علاقه مندی
اشتراک گذاری
دانلود
دانلود آلبوم
پخش قطعه
توقف پخش
1
Weightless, Part 1
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
2
Weightless, Part 2
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
3
Weightless, Part 3
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
4
Weightless, Part 4
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
5
Weightless, Part 5
افزودن به پلی لیست
پخش قطعه
توقف پخش
6
Weightless, Part 6
افزودن به پلی لیست

مارکونی یونیون - بی‌وزنی (ارسال‌های امبینت، شماره دوم)

Marconi Union - Weightless (Ambient Transmission, Vol. 2)

مارکونی یونیون
آشنایی بیشتر و دانلود آلبومهای دیگر این هنرمند در
سال انتشار
انتشار :
2014
کیفیت
کیفیت :
MP3 320kbps
تعداد آلبوم
تعداد آلبوم :
1
تعداد آهنگ
تعداد آهنگ :
6
سبک‌های آلبوم :

آلبوم موسیقی بیکلام بی‌وزنی (ارسال‌های امبینت، شماره دوم) Weightless (Ambient Transmission, Vol. 2) اثری ماندگار و شاهکاری تحسین‌شده از گروه سه نفره مارکونی یونیون Marconi Union است. با گذشت یک دهه از فعالیت این گروه، آن‌ها اکنون در در اوج بلوغ تکنیکی و هنری قرار دارند. آثار این گروه همواره مورد ستایش قرار گرفته‌اند و با استقبال خوبی در میان علاقه‌مندان موسیقی مواجه شده‌اند. از MU می‌توان به عنوان یکی از گروه‌های برجسته و پیشرو در موسیقی امبینت نام برد که هر آلبوم آن نقش بنچمارکی برای این سبک را دارد.

آلبوم بی‌وزنی (ارسال‌های امبینت، شماره دوم) ادامه‌ای بر شماره اول از این سری است که در سال ۲۰۱۱ با نام چه زیبا از هم جدا می‌افتندBeautifully Falling Apart  منتشر شد. آلبوم قبلی با تحسین‌های گسترده‌ای مواجه شد و به راحتی می‌توان از آن به عنوان یکی از آثار آرامش‌بخش سال ۲۰۱۱ نام برد که می‌توان ساعت‌های طولانی از شنیدن آن لذت برد. آلبوم بی‌وزنی ادامه‌ای بر این آلبوم است و در آن شاهد ارتقای کیفی آلبومی هستیم که در گذشته منتشر شده است و هنوز هم به خودی خود، از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بود.

در مورد کیفیت آلبوم بی‌وزنی همین بس که با این آلبوم،‌گروه مارکونی یونیون را می‌توان با هنرمندان و گروه‌های بزرگی نظیر برایان اینو Brian Eno و سیگور روس Sigur Ros قیاس کرد. موسیقی ملودیک مدرن آلبوم هفتم آن‌ها به قدری گیرا و پرنفوذ است که به راحتی شنونده را از محیط اطراف جدا می‌کند و به فضایی سرشار از انتزاعات و تخیلات می‌برد و ذهن را به دریایی از خیالات و رویاها بدل می‌کند. این آلبوم به واسطه درخواست لیز کوپر Lyz Cooper (موسس آکادمی موسیقی درمانی بریتانیا) از گروه برای ساخت قطعه‌ای آرامش‌بخش با کارکرد درمانی و کاهش استرس و ایجاد آرامش ساخته شد و او در ساخت این قطعه و آلبوم، حضور و همکاری مداومی داشته است و در ایده‌های موزیکال و آهنگ‌ها نقش ایفا کرده است. لیز کوپر آلبوم Beautifully Falling Apart   را شنیده بود و به تاثیر آن بر ایجاد آرامش آگاه شده بود، از مارکونی یونیون خواست تا اثری بسازند که ادامه‌دهنده آن آلبوم باشد. حاصل این همکاری درخشان، خلق اثری کم‌نظیر از نظر تکنیکی و همچنین ایجاد حس آرامش در شنوندگان است. آلبوم Weightless و خصوصا قطعه آغازین آن، نمود تلفیق علم و موسیقی در ساخت آهنگی برای ایجاد آسایش ذهنی است. این آلبوم به مانند شماره قبل از شش قطعه تشکیل شده است و مدت زمانی تقریبا ۴۴ دقیقه‌ای دارد. از قطعه آغازین این آلبوم به عنوان آرامش‌بخش‌ترین آهنگ دنیا یاد می‌شود که از سوی روان‌درمان‌گران زیادی نیز مورد تایید قرار گرفته است. این قطعه ۸ دقیقه‌ای از لحظه آغازین تا پایان، به عمق ذهن و روح نفوذ می‌کند و فرد را از محیط اطراف جدا می‌کند. از این قطعه برای درمان اختلال اضطراب و استرس بیماران و همچنین افرادی که در اتاق انتظار عمل جراحی هستند، استفاده می‌شود که به خوبی نشان‌دهنده کیفیت بالای عملی و علمی آن و تاثیر مشخص موسیقی بر جسم است. استفاده از المان‌های مختلف محیطی و صداهای پیچیده، این آلبوم را به اثری انتزاعی بدل کرده است که نقطه اثر آن روان مخاطب است. اگرچه همان قطعه اول برای باشکوه نامیدن این آلبوم کافی است؛ اما سایر قطعات این آلبوم هم سرشار از احساسات آرامش‌بخش هستند که حتما باید آن‌ها را نیز شنید.

در دنیایی که تجربه آرامش و آسایش نیازمند ابزارهای جانبی است؛ موسیقی درمانی یکی از بهترین راهکارها و ابزارها است. آهنگ آرامش بخش (ریلکسیشن) آلبوم Weightless یکی از بهترین نمونه‌های این امر است که با آن می‌توان در طول مدت ۴۴ دقیقه از همه مسائل اضطراب‌آفرین جاری در زندگی جدا شد و مدتی را در آرامشی وصف‌ناپذیر سپری کرد. فضای خلسه‌آمیز، ریتم‌های خاص، صداهای پس‌زمینه عمیق و فرکانس‌ها و فواصل القایی اثرگذار، آلبوم بی‌وزنی را به اثری بی‌بدیل بدل کرده است که شنیدن آن را می‌توان به هر علاقه‌مند حرفه‌ای موسیقی بی کلام و به طور کلی هر فردی که ساکن کره زمین است، توصیه کرد.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۲/۰۳
نظرات کاربران
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
loading spinner
play target
تازه‌های مجله دنیای موسیقی :
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :