دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم The Message اثر Maurice Jarre
سبک : Soundtrack - Film Score -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 12
1976
رتبه آلبوم در allmusic
N/A
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
5/5
1
The Message
2
Hegira
3
Building the First Mosque
4
The Sura
5
Presence of Mohammad
6
Entry to Mecca
7
The Declaration
8
The First Martyrs
9
Fight
10
Spread of Islam
11
Broken Idols
12
The Faith of Islam

موسیقی متن فیلم رسالت یا محمد رسول الله اثری تابناک از موریس ژار

Maurice Jarre ‎- The Message

آلبوم موسیقی متن فیلم رسالت (الرسالة) The Message شاهکاری ماندگار از موریس ژار Maurice Jarre آهنگساز تکرارنشدنی تاریخ سینما است. این فیلم که با نام محمد رسول الله (Mohammad, Messenger of God) نیز شناخته می‌شود، اثری به کارگردانی مصطفی عقاد Moustapha Akkad کارگردان سوریه‌ای است. این فیلم روایتی است از بعثت پیامبر اسلام در سال ۱۳ پیش از هجرت و وقایع پس از آن، از دشواری‌ها تا گشایش‌های مسیر آخرین فرستاده خدا است. در فیلم رسالت، بازیگران نام‌داری همچون آنتونی کوئین Anthony Quinn به ایفای نقش پرداخته‌اند و بدون شک یکی از ستارگان اصلی این فیلم، موریس ژار آهنگساز فرانسوی است.

با گذر از سینمای صامت، موسیقی بدل به یکی از عناصر اصلی و تاثیرگذار فیلم شد و از آن زمان تا به امروز همواره آهنگسازان نقشی مهم و اساسی در ماندگار کردن فیلم‌ها داشته‌اند. موریس ژار آهنگسازی که سابقه بردن ۳ جایزه اسکار را در کارنامه دارد، برای ساخت این فیلم و تم‌های ماندگار آن، در همراهی تنگاتنگی با کارگردان، اثری خلق کرد که پس از گذشت بیش از چهار دهه از ساخته شدنش، همچنان برای مخاطب شرقی و غربی شگفت‌انگیز است. او برای ساخت موسیقی متن این فیلم، مدت طولانی را در مناطق مختلف اسلامی از جمله عربستان، لیبی و لبنان گذراند تا با حال و هوای تامل‌برانگیز موقعیت ساخت فیلم ارتباط برقرار کند.

یکی از عناصر اصلی جذابیت و گیرایی فیلم مصطفی عقاد را می‌توان خلاقیت هنرمندانه او در نمایاندن پیامبر در کنار محدودیت‌های شرعی استفاده از تصویر او معرفی کرد. او جدا از آن‌که این محدودیت را به هنرمندانه‌ترین شکل ممکن کنار زده است، با همکاری موریس ژار در صحنه‌های حضور پیامبر، با استفاده از ترکیب موسیقی الکترونیک و آکوستیک، فضایی روحانی خلق کرده است که به خوبی گویای حضور بدون تصویر او در این صحنه‌ها است. این آهنگساز توانمند با تلفیق هنرمندانه موسیقی شرق و غرب، اثری ارائه داده است که به خوبی از آن می‌توان به عنوان یکی از شاهکارهای تاریخ موسیقی یاد کرد که علاقه‌مندان زیادی از طیف‌های مختلف با عقاید مختلف را با خود همراه کرده است. تم اصلی این فیلم در کنار دیگر قطعات آن بارها از رسانه‌های مختلف پخش شده است و همچنان با هر بار شنیدن آن می‌توان لب به ستایش آهنگساز آن گشود. موسیقی او همراه جریان روحانی-حماسی و اجتماعی فیلم تغییر می‌کند و در هر مرحله به خوبی همچون عضوی اساسی از روایت ۲۳ ساله فیلم، نقش خود را ایفا می‌کند. مهم نیست مسلمان باشید یا پیرو ادیان دیگر، تلفیق موسیقی مدرن و کلاسیک، موسیقی الکترونیک و آکوستیک، موسیقی ارکسترال و مینیمال در این فیلم می‌تواند هر مخاطبی با هر عقیده‌ای را به شگفتی وادارد و با شنیدن آن این فیلم را یادآوری کند. موریس ژار با همت والای خود در جهت ساخت موسیقی متن، اثری مناسب با این شخصیت بزرگ تاریخی ارائه کرد و اگرچه موسیقی متن این فیلم در نهایت در رقابت با جنگ ستارگان (جنگ‌های ستاره‌ای) Star Wars نتوانست به جایزه اسکار برسد، اما از بدو انتشار فیلم و آلبوم موسیقی متن آن، از آن به عنوان یک شاهکار یاد شده است که تاثیر زیادی بر آهنگسازان در نقاط مختلف دنیا از جمله ایران نهاده است.

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
آلبوم Doctor Zhivago اثر Maurice Jarre
Maurice Jarre
آلبوم Another Happy Day اثر Olafur Arnalds
Olafur Arnalds
آلبوم Ouragan اثر Yann Tiersen
Yann Tiersen
آلبوم Overwatch اثر Various Artists
Various Artists
آلبوم The Collini Case اثر Ben Lukas Boysen
Ben Lukas Boysen
آلبوم Dark: Cycle 1 اثر Ben Frost
Ben Frost
آلبوم The Dark Knight Rises اثر Hans Zimmer
Hans Zimmer
آلبوم The Mercy اثر Johann Johannsson
Johann Johannsson
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند