دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم The Blue Notebooks اثر Max Richter
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 18
2005-2018
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
5/5
Disc 1 :
1
Richter: The Blue Notebooks (Feat. Tilda Swinton)
2
Richter: On the Nature of Daylight (Feat. Natalia Bonner, John Metcalfe, Philip Sheppard & Chris Worsey)
3
Richter: Horizon Variations
4
Richter: Shadow Journal (Feat. Tilda Swinton, Louisa Fuller, Natalia Bonner, John Metcalfe, Philip Sheppard & Chris Worsey)
5
Richter: Iconography
6
Richter: Vladimir's Blues
7
Richter: Arboretum (Feat. Tilda Swinton, Louisa Fuller, Natalia Bonner, John Metcalfe, Philip Sheppard & Chris Worsey)
8
Richter: Old Song (Feat. Tilda Swinton)
9
Richter: Organum
10
Richter: The Trees (Feat. Tilda Swinton, Louisa Fuller, Natalia Bonner, John Metcalfe, Philip Sheppard & Chris Worsey)
11
Richter: Written on the Sky
Disc 2 :
1
Richter: A Catalogue of Afternoons
2
Richter: On the Nature of Daylight (Orchestral Version) (Feat. Lorenz Dangel)
3
Richter: Vladimir's Blues 2018
4
Richter: On the Nature of Daylight (Entropy)
5
Richter: Vladimir's Blues (Jlin Remix)
6
Richter: Iconography (Konx-Om-Pax Remix)
7
This Bitter Earth / On the Nature of Daylight

دفترچه یادداشت‌های آبی شاهکار ماندگار مکس ریشتر

Max Richter - The Blue Notebooks

آلبوم کلاسیک مدرن دفترچه یادداشت‌های آبی The Blue Notebooks اثری ماندگار از آهنگساز مشهور آلمانی، مکس ریشتر Max Richter است. این آلبوم دومین آلبوم او در قامت یک آهنگساز است که یک سال پس از حمله وحشیانه آمریکا به عراق و دقیقا یک هفته پس از تجمع عظیم ضد جنگ منتشر شد. این آلبوم برای او پاسخی به بحران‌های دوران کودکی و همچنین بحرانی است که آمریکا در عراق و متعاقب آن دنیا ایجاد کرد. این آتش در نهایت سبوعیت برافروخته شد و شعله‌های آن ساکنان این منطقه تاریخی را در خود گرفتار کرد.

از توصیفات اولیه که بگذریم، این آلبوم را می‌توان نقطه اوج کارنامه هنری مکس ریشتر توصیف کرد که باعث شهرت جهانی او شد. نسخه‌ای از این آلبوم در سال ۲۰۱۸ در پانزدهمین سال انتشار این آلبوم منتشر شد که شامل ترک‌های ریمیکسی از این قطعات اضافی است که توسط خود او و سایر هنرمندان تهیه شده است (نسخه‌ای که در دنیای موسیقی ارائه شده است). همان‌طور که از توصیفات آلبوم برمی‌آید، نام آلبوم نیز به دفترچه یادداشت‌های اکتاوو آبی اثری از فرانتس کافکا، نویسنده شهیر آلمانی‌زبان اشاره دارد. در طول آلبوم بخش‌هایی از این کتاب و همچنین اشعار شاعر مشهور لهستانی، چسلاف میلوش توسط بازیگر بریتانیایی، تیلدا سوئینتون Tilda Swinton دکلمه می‌شود.

آلبوم The Blue Notebooks اثری دقیق و بی‌نقص از این آهنگساز تحسین‌برانگیز است که سزاوار همه تحسین‌هایی که روانه‌اش شد، بوده و هست و از آن سال تا به امروز همچنان به‌عنوان یکی از برترین آثار کلاسیک معاصر دنیا مطرح شده است. مکس ریشتر تلاش زیادی کرده است تا دفترچه یادداشت‌های آبی فضایی تیره را تصویر کند. فضایی برآمده از جنگ و بحرانی که در سال ۲۰۰۳ توسط نئوکان‌های آمریکایی به اوج خود رسیده بود. انتخاب کلمات مناسب برای توصیف این آلبوم، به‌شدت دشوار است و این امکان وجود دارد که کلمات نتوانند این شاهکار را به‌درستی از پس وصف این آلبوم برآیند.

این آلبوم از طرف بسیاری از مراجع نقد موسیقی امتیاز کامل را دریافت کرد. برخی منتقدان آن را به‌عنوان یک نمونه برای مطالعه ملودی گام مینور مطرح کردند. عموم قطعات پیانو در این آلبوم با موتیف‌های ملودیک زیر دو دقیقه شکل گرفته‌اند که هر کدام از آن‌ها در برابر موسیقی ارکسترال آلبوم، حضوری مشهود دارد.

نقطه اوج این آلبوم را می‌توان در قطعه On the Nature of Daylight دید که از تنظیم شگفت‌انگیز و جادویی بهره می‌برد و می‌توان این قطعه در زمره برترین آثار موسیقایی ساخته‌شده در هزاره سوم قرار داد.

قطعات این آلبوم در برنامه‌های رسانه‌ای، تلویزیونی و سینمایی زیادی مورد استفاده قرار گرفت. فیلم‌های سینمایی قطع‌شده Disconnect ، چهره فرشته Face of an Angel، بیگانگان The Innocents، ظهور Arrival و شاتر آیلند Shutter Island، انیمیشن مستند والس با بشیر Waltz with Bashir (این مستند به کشتار وحشیانه و نسل‌کشی که شبه‌نظامیان فالانژ لبنانی تحت حمایت رژیم آپارتاید اسرائیل، در صبرا و شتیلا رقم زدند و نزدیک به ۳۵۰۰ نفر را در جنایتی هولناک به کام مرگ فرستادند، می‌پردازد. آهنگساز این انیمیشین مستند مکس ریشتر است)، سریال‌های تلویزیونی قلعه سنگی Castle Rock و بازماندگان Leftovers از قطعات این آلبوم بهره گرفتند.

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
۱۳۹۹/۰۳/۲۶

این آلبوم واقعا شاهکاره مخصوصا قطعه on the nature of daylight که واقعا غم خاصی داره

۱۳۹۹/۰۳/۲۶

سلام، این آلبوم یکی از بهترین ساخته‌های قرن بیست‌ویکمه. یه آلبوم کامل. قطعه On the Nature of Daylight که دیگه وضعش مشخصه، نمونه عالی موسیقی ملانکولیک. یه موزیک ویدئو هم از ترک در یوتیوب هست که پیشنهاد می‌کنم ببینید. موفق باشید، خوشحالم که این آلبوم رو پسندیدید.

محصولات مرتبط
آلبوم Voices 2 اثر Max Richter
Max Richter
آلبوم Exiles اثر Max Richter
Max Richter
آلبوم Warcraft III: Frozen Throne اثر Various Artists
Various Artists
آلبوم Solo Collective, Part One اثر Various Artists
Various Artists
آلبوم Kinetic اثر Cinema Within
Cinema Within
آلبوم Outer Space اثر Derek Fiechter & Brandon Fiechter
Derek Fiechter & Brandon Fiechter
آلبوم Like Water Through the Sand اثر Emilie Levienaise-Farrouch
Emilie Levienaise-Farrouch
آلبوم Epoques اثر Emilie Levienaise-Farrouch
Emilie Levienaise-Farrouch
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند