دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم Sleep اثر Max Richter
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 31
2015
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
N/A
1
Dream 1 (Before the Wind Blows It All Away)
2
Cumulonimbus
3
Dream 2 (Entropy)
4
Path 3
5
Whose Name Is Written on Water
6
Patterns (Cypher)
7
Solo
8
Aria 1
9
Return 2 (Song)
10
Nor Earth, Nor Boundless Sea
11
Dream 11 (Whisper Music)
12
Moth-Like Stars
13
Path 17 (Before the Ending of Daylight)
14
Space 26 (Epicardium)
15
Patterns (Lux)
16
Constellation 1
17
Constellation 2
18
Space 2 (Slow Waves)
19
Chorale / Glow
20
Dream 19 (Pulse)
21
Cassiopeia
22
Non-Eternal
23
Song / Echo
24
Aria 2
25
Never Fade Into Nothingness
26
Return 16 (Time Capsule)
27
If You Came This Way
28
Space 17 (Chains)
29
Sublunar
30
Dream 17 (Alpha)
31
Dream 0 (Till Break of Day)

خواب، هشت ساعت موسیقی آرامش بخش از مکس ریشتر برای داشتن خوابی آرام

Max Richter - Sleep

آلبوم کلاسیک مدرن خواب Sleep اثری از آهنگساز پرآوازه آلمانی، مکس ریشتر Max Richter است. این هنرمند در آثارش تلاش می‌کند پدیدارهای روحی خود را به زبان موسیقی بیان کند. این امر از آلبوم اول او آغاز و در دفترچه یادداشت‌های آبی The Blue Notebooks به اوج خود رسید و تا به امروز ادامه پیدا کرده است.

زندگی مدرن با همه آسانی‌هایی که برای انسان‌ها به ارمغان آورده است، یک چیز را از او گرفته است. خواب به عنوان یکی از عناصر لازم زندگی که بدون آن، سلامت بشر دچار مشکل می‌شود، از اهمیت بسیار زیادی برخوردارد و در عین حال زندگی پراسترس و سریع معاصر با آن تناقض دارد. فواصل طولانی باعث شده تا زود از خانه خارج شویم و دیر به خانه برگردیم. رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مغز ما را تحت بمباران اطلاعاتی قرار داده‌اند که تحلیل و پردازش آن‌ها نیازمند خواب کافی است. از همه مهم‌تر، میل به بیداری و توهم فهمیدن از طریف رسانه‌ها و اطلاعات باعث شده تا از اهمیت خواب غافل شویم و تلاش کنیم بیشتر بیدار بمانیم. ما نزدیک به یک سوم عمرمان را در خواب می‌گذرانیم و کیفیت آن امری حیاتی برای انسان است. راهکارهایی برای جبران این ضایعه زندگی وجود دارد، از داروها با پی‌آمدهای غیرقابل کنترلشان تا ورزش و روان‌درمانی و روان‌کاوی جز گزینه‌های ممکن هستند؛ اما موسیقی یکی از بهترین روش‌ها است.

مکس ریشتر شهروند هزاره سوم است. او نیز به مانند ما درگیر معضلاتی است که همه با آن درگیریم و بی‌خوابی بدون شک معضل کوچکی نیست. آلبوم Sleep تلاش او برای ایجاد یک مجموعه موسیقی برای خواب برای افرادی است که مشکل خواب دارند. او در این آلبوم با همکاری متخصصان علوم اعصاب، اثری مفهومی ارائه داده است تا با ابزار موسیقی ذهن شنوندگان پالایش شود و خوابی راحت داشته باشند. این پروژه بلندپروازانه مکس ریشتر تلاشی برای ارائه موسیقی ورای سرگرمی است. این آلبوم موسیقی بی کلام که در نوع خود بسیار طولانی است، هشت ساعت و نیم زمان دارد و با هدف ایجاد خواب مناسب هشت ساعته ساخته شده است. موسیقی این آلبوم آرام، لطیف و آرامش‌بخش است و از ۴ یا ۵ تم اصلی تشکیل شده است که در طول آلبوم با واریاسیون‌های مختلف تکرار می‌شوند. خود او این آلبوم را یک لالایی هشت ساعته توصیف کرده است.

مکس ریشتر این آلبوم را برای یک پیانو، ۲ ویولنسل، ۲ ویولا، ۲ ویولن، یک ارگان و صدای سوپرانو نوشته است. صدای سوپرانوی این آلبوم متعلق به گریس دیویدسون Grace Davidson، سازهای زهی توسط گروه موسیقی معاصر آمریکایی American Contemporary Music Ensemble (متشکل از بن راسل Ben Russell، یوکی نوماتا رسنیک Yuki Numata Resnik، کالب برهانز Caleb Burhans، کلیر یانسن Clarice Jensen و برایان اسنو Brian Snow) اجرا شده است و وظیفه نواختن سازهای الکترونیک، پیانو و سینتی‌سایزر بر عهده خود مکس ریشتر قرار داشته است.

به مانند همیشه این آلبوم مکس ریشتر نیز با اقبال عمومی گسترده‌ای مواجه شد و در کنار آن منتقدان نیز آن را به صورت گسترده مورد ستایش قرار دادند. امتیاز این آلبوم در وب‌سایت متاکریتیک به ۷۹ از ۱۰۰ رسید که به معنای محبوب همگان است همچنین از حیث تجاری نیز آلبوم موفقیت بسیار زیادی داشت و بیش از ۱۰۰ هزار نسخه از آن تا به امروز به فروش رسیده است. تا به امروز بیش از ۳۷ میلیون بار این آلبوم در رسانه‌های مختلف به صورت استریم پخش شده است. در اجراهای زنده این آلبوم به جای صندلی، تخت خواب ارائه شده بود.

آلبوم Sleep یک اثر متفاوت از مکس ریشتر است که می‌تواند راهگشایی برای دغدغه خواب بسیاری از مخاطبانش باشد.

به این محصول امتیاز دهید
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
۱۳۹۹/۰۷/۲۳

زیبا و شاخص، این آلبوم برای بیداری هم قابل استفاده است، تم های ملایم تاکیدی ایجاد تمرکز می کنند یا یه بیان بهتر، توجه شنونده رو نسبت به مورد ذهنی اش ،تقویت می کنند همچنین به خودی خود ،فوق العاده اند. ممنون

۱۳۹۹/۰۷/۲۵

با شما موافقم و خوشحالم که پسندیدید. آثار مکس ریشتر یه ویژگی تعلیق‌آمیز دارند، همیشه مخاطب رو در یه تعلیق دائم نگه می‌دارن که نمونه‌اش همین توصیف شما است، مرز خواب و بیداری و آستانه هشیاری.

محصولات مرتبط
آلبوم Hostiles اثر Max Richter
Max Richter
آلبوم From Sleep اثر Max Richter
Max Richter
آلبوم Pinô اثر Otto A Totland
Otto A Totland
آلبوم Bushido اثر Samuele Birolini
Samuele Birolini
آلبوم The Undivided Five اثر A Winged Victory For the Sullen
A Winged Victory For the Sullen
آلبوم Existence اثر Audiomachine
Audiomachine
آلبوم Chill اثر The Piano Guys
The Piano Guys
آلبوم Inertia اثر Audiomachine
Audiomachine
آلبوم Henosis اثر Joep Beving
Joep Beving
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند