دنیای موسیقی
دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
دانلود آلبوم War اثر U2
U2 - 1983
سبک : Alternative Rock - Rock -
فرمت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 10
1983
رتبه آلبوم در دنیای موسیقی
4.7/5

آلبوم جنگ اثری ماندگار از گروه یوتو

U2 - War

آلبوم آلترناتیو راک جنگ War اثری ماندگار از گروه مشهور یوتو U2 است. یوتو یکی از نمادهای موسیقی دهه ۸۰ و ۹۰ میلادی است و از آن زمان تا به امرزو، پرچم‌داران موسیقی آلترناتیو راک به حساب می‌آید. این گروه کار خود را از سال ۱۹۸۰ آغاز کرده بود و پیش از این، ۲ آلبوم دیگر نیز منتشر کرده بود؛ اما بدون شک آلبومی که باعث شناخته شدن این گروه تکرارنشدنی شد، آلبوم جنگ بود. عموم ترانه‌های آن توسط خواننده و گیتاریست گروه، بونو Bono (پل دیوید هاوسون Paul David Hewson) و همسرش الیسون هیوسون Alison Hewson نوشته شده است.

آلبوم War اولین ساخته مفهومی این گروه محسوب می‌شود. در این سال بریتانیا تحت زمام‌داری مارگارت تاچر در تجاوزی آشکار و استعماری، به جزایر مالویناس که بخشی از خاک آرژانتین محسوب می‌شد، حمله کرد. این جنگ تاثیر زیادی بر جغرافیای سیاسی منطقه آمریکای جنوبی و بیش از آن بر ساختار سیاسی و اجتماعی بریتانیا نهاد. ترانه‌های این آلبوم از جنبش‌های ضد جنگ در کشورهای مختلف دنیا الهام گرفته است. این آلبوم بر پیامدهای کلی جنگ متمرکز است و ترانه‌های آن به تاثیرات فیزیکی جنگ و تلفات و آسیب‌های مشهود آن و همچنین تاثیر ثانویه آن که شامل تاثیرات روحی و احساسی می‌شود، توجه دارند. از نظر موسیقی نیز این آلبوم نسبت به آثار قبلی گروه، کمی خشن‌تر و تندتر است. آلبوم War به‌نوعی شکل‌دهنده فضای موسیقی و مسیر آینده گروه است.

آلبوم War اولین آلبوم گروه یوتو است که توانست به صدر جدول فروش بریتانیا راه یابد و در این راه آلبوم‌های بزرگی را کنار زد. این آلبوم همچنین توانست به رده ۱۲ جدول فروش کلی بیلبورد راه یابد و با فروش بیش از ۵ میلیون نسخه‌ای، از نظر تجاری تبدیل به موفق‌ترین آلبوم گروه تا آن زمان شود. آلبوم War اگرچه در زمان عرضه با اقبال خوبی در میان منتقدان مواجه نشد؛ اما با گذر زمان منتقدان زیادی لب به تحسین این آلبوم مفهومی باز کردند. مجله رولینگ استون این آلبوم را در رده ۴۰ برترین آلبوم‌های دهه ۸۰ و رده ۲۲۳ برترین آلبوم‌های تاریخ جای داده است.

Tracklist :
01. Sunday Bloody Sunday | 04:37
02. Seconds | 03:11
03. New Year's Day | 05:36
04. Like a Song... | 04:47
05. Drowning Man | 04:14
06. The Refugee | 03:41
07. Two Hearts Beat As One | 04:03
08. Red Light | 03:45
09. Surrender | 05:33
10. ''40'' | 02:37
به این محصول امتیاز دهید
قیمت : 300 تومان
خرید آلبوم موسیقی
اضافه به سبد
دانلود آلبوم موسیقی
دانلود آلبوم
0:00
0:00
نظرات
برای ثبت نظر و شرکت در بحث ها عضو دنیای موسیقی شوید
محصولات مرتبط
آلبوم Ten اثر Pearl Jam
Pearl Jam
آلبوم Every Kingdom اثر Ben Howard
Ben Howard
آلبوم Pala اثر Friendly Fires
Friendly Fires
آلبوم Wild World اثر Bastille
Bastille
آلبوم On the Sunday of Life اثر Porcupine Tree
Porcupine Tree
آلبوم Substance اثر Joy Division
Joy Division
موسیقی برای زندگی بهتر