دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار یوتو - U2

یوتو

U2

(1976-)

یوتو U2 نام یک گروه موسیقی راک ایرلندی است که در سال ۱۹۷۶ تاسیس شد و در ادامه بدل به یکی از معروف‌ترین و مشهورترین گروه‌های موسیقی راک تاریخ شد. اعضای این گروه را پل دیوید هاوسون Paul David Hewson با نام مستعار بونو Bono (خواننده اصلی و گیتار ریتم)، دیوید هاول ایوانز David Howell Evans با نام مستعار اج The Edge (گیتاریست اصلی، کیبورد و هم‌خوان)، آدام کلیتون Adam Clayton (گیتار بیس) و لری مولن جونیور Larry Mullen Jr. (درام و پرکاشن) تشکیل می‌دهند. نام اولیه گروه Feedback بود، پس از مدتی به  The Hype تغییر کرد و در نهایت نام یوتو به‌عنوان نام اصلی گروه برگزیده شد.

موسیقی یوتو ریشه در سبک پست پانک دارد. موسیقی آن‌ها در طول زمان تکامل یافت و در ادامه به آلترناتیو راک متمایل شد. محور موسیقی این گروه بر مبنای صدا و ترانه‌های خاص بونو و افکت‌هایی که اج با استفاده از لایه‌های گیتار تولید می‌کند، قرار دارد. ترانه‌های یوتو بعضا حامل مفاهیم عرفانی برآمده تجربه‌های شهودی است. همچنین این گروه ترانه‌های اجتماعی زیادی نیز در کارنامه دارد. یکی از دلایل شهرت عمومی یوتو، اجراهای زنده خاطره‌انگیز آن‌ها است.

یوتو یکی از گروه‌های موفق تاریخ موسیقی است و آثار این گروه در زمره پرفروش‌ترین آثار موسیقی تاریخ جای دارند. تاکنون ۱۴ آلبوم توسط یوتو منتشر شده است و آلبوم‌های این گروه تا به امروز، ۶ بار صدرنشین جدول فروش آمریکا و ۹ بار صدرنشین جدول فروش بریتانیا شده‌اند. بیش از ۱۷۰ میلیون نسخه از آثار این گروه در طول مدت بیش از ۴۰ ساله فعالیت این گروه به فروش رسیده است که فقط ۵۱ میلیون نسخه از آن متعلق به آمریکا است. اوج فروش آثار این گروه به آلبوم د جاشوا تری The Joshua Tree بازمی‌گردد که بیش از ۲۵ میلیون نسخه از آن در سرتاسر دنیا به فروش رسید.

یوتو از حیث اعتبار هنری نیز یکی از گروه‌های ماندگار تاریخ موسیقی است. یوتو تا به امروز موفق به دریافت ۲۲ جایزه گرمی شده است که بیشتر از هر گروه دیگری در تاریخ موسیقی است. در سال ۲۰۰۵، در اولین سالی که امکان قرارگیری نام یوتو در تالار مشاهیر راک اند رول مهیا شد، در این تالار ثبت شد (برای ثبت شدن نام یک گروه در تالار مشاهیر باید ۲۵ سال از انتشار اولین آلبوم گذشته باشد). مجله رولینگ استون یوتو را در رده ۲۲ در میان ۱۰۰ هنرمند برتر تاریخ جای داده است.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :