دنیای موسیقی
دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار عبدالله ابراهیم - Abdullah Ibrahim

عبدالله ابراهیم (1955-)

Abdullah Ibrahim

عبدالله ابراهیم Abdullah Ibrahim (با نام اولیه آدولف یوهانس برند Adolph Johannes Brand که با نام برند دلار Dollar Brand نیز شناخته می‌شود) آهنگساز و نوازنده پیانوی اهل آفریقای جنوبی است. او در سال ۱۹۳۴ در خانواده‌ای مسیحی متولد شد، در دهه ۶۰ با قدرت‌گیری رژیمی آپارتاید در کشورش، از زادگاهش مهاجرت کرد و به آمریکا رفت و در سال ۱۹۶۸ به اسلام گروید. در سال ۱۹۷۰ او به آفریقای جنوبی بازگشت و این‌بار از سوی رژیم آپارتاید حاکم تبعید شد و پس از حدود ۲۰ سال هم‌زمان با سقوط این رژیم به کشورش بازگشت.

او از سال ۱۹۵۵ وارد دنیای موسیقی شد و با بهره گرفتن از ریشه‌های فرهنگی خود توانست به یکی از افراد شاخص دنیای موسیقی جاز بدل شود. آثار او از دوران کودکی و شرایط چندفرهنگی زادگاهش کیپ تاون الهام گرفته است و گستره‌ای موسیقی بومی آفریقایی، موسیقی کلیسا، جاز مدرن و سایر سبک‌های غربی را شامل می‌شود.‌ او یکی از شخصیت‌های اصلی و تاثیر گذار سبک کیپ جاز شناخته می‌شود. مشهورترین ساخته او، قطعه ماننبرگ Mannenberg است که بر علیه رژیم نژادپرست حاکم بر کشورش ساخت. این آهنگساز و نوازنده شهیر و ماندگار سابقه همکاری با هنرمندان و ارکسترهای زیادی از جمله مک روچ Max Roach، کارلوس وارد Carlos Ward و رندی وستون Randy Weston را دارد. عبدالله ابراهیم علاوه بر انتشار ۷۰ آلبوم در موسیقی جاز، سابقه آهنگسازی برای ۲ فیلم را نیز در کارنامه خود دارد.

به روز رسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۱۶
سبک ها : جز - فولک -
2019
آلبوم جاز معاصر تعادل The Balance اثری از آهنگساز و پیانیست شهیر اهل آفریقای جنوبی، عبدالله ابراهیم Abdullah Ibrahim است. این آلبوم سرشار از خلاقیت و بداهه است که می‌تواند... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2019
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 10
300 تومان
خرید پستی
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند