دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار آلبرت کینگ - Albert King

آلبرت کینگ

Albert King

(1949-1992)

آلبرت کینگ Albert King (با نام اصلی آلبرت نلسون Albert Nelson) خواننده و گیتاریست شهیر آمریکایی است. او متولد سال ۱۹۲۳ در یک خانواده ۱۳ نفری است و یادگیری موسیقی را تحت نظر پدرش که در زمینه موسقی گاسپل فعالیت داشت، آغاز کرد و از سال ۱۹۴۹ به صورت حرفه‌ای وارد دنیای موسیقی شد. از آلبرت کینگ به عنوان یکی از مشاهیر و تاثیرگذارترین افراد بر موسیقی بلوز یاد می‌شود و آلبوم زاده در سایه یک نشانه بد Born Under a Bad Sign و قطعه هم‌نام آن به عنوان یکی از برترین آثار تاریخ موسیقی بلوز شناخته می‌شود. این هنرمند با عنوان پادشاه بلوز نیز شناختخ می‌شود. این نوازنده چپ‌دست با صدای عمیق و دراماتیکی که از ساز گیتار می‌گرفت، الهام‌بخش گیتاریست‌های زیادی در موسیقی بلوز و راک شد. صدای لطیف و در عین حال گیرای او با نام مستعار بولدوزر مخملی (به واسطه کار او با بولدوزر پیش از ورود به دنیای موسیقی) شناخته می‌شد. نام آلبرت کینگ در سال ۱۹۸۳ وارد تالار مشاهیر موسیقی بلوز شد و در سال ۲۰۱۳ نیز نام او وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد. مجله رولینگ استون نام این گیتاریست را در رده ۱۳ در میان ۱۰۰ گیتاریست برتر تاریخ قرار داده است. آلبرت کینگ در سال ۱۹۹۲ و در سن ۶۹ سالگی از دنیا رفت.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۰/۲۸
سبک ها : بلوز - بلوز راک - سول - راک -
1967-2006
آلبوم موسیقی بلوز زاده‌شده در سایه یک نشانه بد Born Under a Bad Sign اثری از خواننده و گیتاریست شهیر، آلبرت کینگ Albert King است. این آلبوم یکی از برترین آثار تاریخ موسیقی... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1967-2006
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 11
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :