دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار آندره حسین - André Hossein

آندره حسین

André Hossein

آندره حسین André Hossein (امین‌الله آندره حسین) آهنگساز ایرانی است که در سال ۱۲۸۴ (۱۹۰۵) در ترکمنستان به دنیا آمد. نام اولیه او امین‌الله حسینوف (Aminulla Huseynov) یا امین‌الله حسین Aminollah Hossein بود که بعدها با مهاجرت به فرانسه به نام کنونی درآمد. او فرزند روبر حسین Robert Hossein کارگردان پرآوازه ایرانی-فرانسوی است. این هنرمند موسیقی را در دانشگاه‌های مسکو و برلین و فرانسه آموخت و علی‌رغم زیست در محیط زندگی غیرایرانی، علاقه دائمی خود به ایران را حفظ کرد. او نوازنده چیره‌دست تار بود و در آثارش توجه ویژه‌ای به میهن خود ایران داشت و همچنین نگاه ویژه‌ای نیز به موسیقی آذربایجانی داشت. آندره حسین اولین آهنگساز ایرانی است که آثارش در کنسرت‌های بین‌المللی اجرا شد. از مشهورترین ساخته‌های او می‌توان به راپسودی ایرانی Rhapsodie Persane و سمفونی پرسپولیس و خیام اشاره کرد. این آهنگساز و نوازنده توانمند در سال ۱۳۶۲ (۱۹۸۳) در سن ۷۸ سالگی از دنیا رفت.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۱/۱۶
سبک ها : ملل - کلاسیک -
1970
آلبوم موسیقی ملل راپسودی ایرانی Rhapsodie Persane اثری ماندگار از آندره حسین André Hossein آهنگساز و نوازنده توانمند ساز تار است. این آلبوم شاخص‌ترین ساخته او در جهت شناسایی... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1970
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 11
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :