دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار اندرو لوید وبر - Andrew Lloyd Webber

اندرو لوید وبر

Andrew Lloyd Webber

اندرو لوید وبر Andrew Lloyd Webber آهنگساز و مدیر اپرای مشهور انگلیسی است. او در سال ۱۹۴۸ در شهر لندن و خانواده‌ای اهل موسیقی متولد شد. پدرش ویلیام لوید وبر William Lloyd Webber آهنگساز و نوازنده ارگان مشهور و همچنین برادر کوچک‌ترش جولیان، نوازنده چیره‌دست چلو است. تولد و رشد در چنین بستری، خیلی زود او را نیز به موسیقی علاقه‌مند کرد و او یادگیری را از سنین پایین آغاز کرد و در ۹ سالگی اولین سوئیت خود را با همراهی برادر و عمه‌اش نوشت. او موسیقی را به‌صورت آکادمیک ادامه داد و ۱۷ ساله بود که با نوشتن موسیقی تئاتر به‌صورت حرفه‌ای وارد دنیای موسیقی شد.

اندرو لوید وبر یکی از شاخص‌ترین آهنگسازان قرن بیستم است که آثارش به موفقیت‌های درخشانی دست یافته‌اند و در سرتاسر دنیا شنیده شده‌اند. مطرح‌ترین اثر او شبح اپرا The Phantom of the Opera پرفروش‌ترین تئاتر دنیا است که به‌نوعی نقطه اوج کارنامه او نیز محسوب می‌شود. فروش جهانی این تئاتر بالغ بر ۵ میلیارد دلار است که باعث شده از اندرو لوید وبر به‌عنوان موفق‌ترین آهنگساز دنیا در زمینه فروش نام برده شود. مجله دیلی تلگراف از وبر به‌عنوان پنجمین فرد قدرتمند بریتانیا یاد می‌کند. او موفق به کسب جوایز پرشماری شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به ۳ جایزه گرمی (که یکی از آن‌ها به جایزه افسانه گرمی است)، یک جایزه اسکار، ۱۴ جایزه Ivor Novello، ۷ جایزه Olivier، یک جایزه گلدن گلوب، یک جایزه بریت و ... اشاره کرد. اندرو لوید وبر یکی از ۱۵ نفری است که در طول تاریخ موفق به کسب جایزه امی، اسکار، گرمی و تونی شده‌اند و همچنین نام او در تالار مشاهیر ترانه‌سرایان ثبت شده است.

 

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :