دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار آنتون بروکنر - Anton Bruckner

آنتون بروکنر

Anton Bruckner

آنتون بروکنر Anton Bruckner (با نام کامل جوزف آنتون بروکنر Josef Anton Bruckner) آهنگساز، نوازنده ارگان و همچنین یکی از نظریه‌پردازان برجسته موسیقی است. این آهنگساز در سال ۱۸۲۴ متولد شد و به واسطه ساخت سمفونی‌های ماندگاری چون  Te Deum و موتت‌ها (Motets) به اعتبار زیادی دست یافت. این آثار به واسطه فضای هارمونیک و چندصدایی (Polyphonic) و زمان قابل توجه به عنوان آثاری نمادین در موسیقی رمانتیک اتریشی-آلمانی شناخته می‌شوند. آثار این هنرمند نقش مهمی در تعریف موسیقی رادیکال معاصر داشته است. فروتنی و خودانتقادی بروکنر از خودش، او را از آهنگسازان هم‌دوره‌اش هم‌چون ریشارد واگنر Richard Wagner و هوگو ولف Hugo Wolf جدا کرده است و به همین سبب با انتقاداتی نیز مواجه شده است؛ اگرچه گوستاو مالر Gustav Mahler آهنگساز پرآوازه و دوست او، عمیقا آثارش را مورد ستایش قرار داده است. روحیه خودانتقادی، او را به سمت بازبینی آثار خودش سوق داد و او بسیاری از آثاری خودش را به صورت بازبینی‌شده مجددا اجرا کرده است و نسخه‌های مختلفی از آن‌ها ارائه داده است. این آهنگساز اثرگذار در سال ۱۸۹۶ و در سن ۷۲ سالگی از دنیا رفت.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۰/۱۶
سبک ها : کلاسیک -
2017
آلبوم موسیقی کلاسیک بروکنر: سمفونی نهم، ساخته شماره ۱۰۹ (نسخه اصلی سال ۱۸۹۴) Bruckner: Symphony No. 9, WAB 109 (Original 1894 Version) اثری حاصل همکاری رهبر ارکستر برجسته... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 2017
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 3
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :