دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار بیل ایوانز - Bill Evans

بیل ایوانز

Bill Evans

(1950-1980)

بیل ایوانز Bill Evans (با نام کامل ویلیام جان ایوانز William John Evans) آهنگساز و نوازنده پیانوی پرآوازه آمریکایی است. او متولد سال ۱۹۲۹ در خانواده‌ای ولزی-اسلاو است و از سال ۱۹۵۰ وارد دنیای موسیقی شده است. او یکی از مشاهیر تاریخ موسیقی جاز است و عمده آثارش را در همکاری با گروه‌های سه‌نوازی عرضه کرده است. استفاده امپرسیونیستی از پیانو، تفسیرهای ابداعی از رپرتوارهای سنتی جاز، آکوردهای بلاک، ریتم‌های مستقل منحصر به فرد و بسیاری عوامل دیگر او را به یکی از تاثیرگذارترین هنرمندان این سبک بدل کرده است. موسیقی جاز به واسطه امکان بروز خلاقیت و ابداع، کاملا مناسب خلاقیت بیل ایوانز بود و او که از کلمات و تئوری و منطق گریزان بود، برای بیان شخصی خویش به موسیقی روی آورد. او معتقد بود که فقط با موسیقی ممکن است که عواطف را بیان کرد و موسیقی خود را نوعی حس تعریف می‌کرد. به همین علت بود که او موسیقی را تا بالاترین مدارج آکادمیک ادامه داد تا به درک کاملی از آن و ارتباط آن با احساس برسد. او سابقه همکاری با هنرمندانی بزرگی از جمله جرج راسل George Russell، مایلز دیویس Miles Davis و چت بیکر را در کارنامه دارد. نقطه اوج این همکاری‌ها به پرفروش‌ترین آلبوم تاریخ موسیقی جاز، کایند آف بلو Kind of Blue باز می‌گردد.

در سال ۱۹۵۹ او فعالیت فردی خود به‌عنوان رهبر گروه را آغاز کرد و این آغاز مسیر درخشان بروز خلاقیت‌های او بود. او در این سال با تاسیس گروه Bill Evans Trio در همراهی با اسکات لافارو Scott LaFaro (بیسیست) و پل موتیان Paul Motian (درامر) فعالیت فردی درخشان خود به عنوان یک گروه سه‌نوازی جاز مدرن را آغاز کرد. نقطه اوج این همکاری به بآلبوم مشهور والس برای دبی Waltz for Debby باز می‌گردد که به عنوان استانداردی در موسیقی جاز شناخته می‌شود. بیل ایوانز تا به امروز موفق به کسب جوایز پرشماری شده است که از جمله آن‌ها می‌توان به ۷ جایزه گرمی از میان ۳۱ بار نامزدی دریافت این جایزه اشاره کرد. نام این هنرمند در تالار مشاهیر جاز داون بیت (Down Beat Jazz Hall of Fame) ثبت شده است. بیل ایوانز که علاوه بر موسیقی دستی نیز بر نقاشی داشت، در سال ۱۹۸۰ و در سن ۵۱ سالگی از دنیا رفت.

 

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :