دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار کلارا شومان - Clara Schumann

کلارا شومان

Clara Schumann

(1835-1896)

کلارا شومان Clara Schumann (با نام اصلی Clara Josephine Wieck) موسیقی‌دان، آهنگساز و نوازنده پیانوی نامدار آلمانی قرن نوزدهم است. از او با عنوان یکی از مطرح‌ترین آهنگسازان و پیانیست‌های دوران رمانتیک یاد می‌شود. او متولد سال ۱۸۱۹ است و از سن ۱۶ سالگی (۱۸۳۵) به‌عنوان نوازنده حرفه‌ای به فعالیت پرداخت و با خلاقیت‌های خود توانست حالت کلی رپرتوار و رسیتال‌های پیانو را تغییر دهد. او آثار پرشماری برای کنسرتوی پیانو، موسیقی مجلسی و قطعاتی نیز برای گروه کر نوشته است. کلارا همسر روبرت شومان Robert Schumann دیگر آهنگساز شهیر آلمانی این دوران است و یوهانس برامس Johannes Brahms از دوستان خانوادگی آن‌ها بود. او مدتی را به تدریس پیانو در هنرستان هنرهای زیبای فرانکفورت پرداخت. کلارا شومان پس از ۶۱ سال حضور مستمر، در سن ۷۷ سالگی (۱۸۹۶) از دنیا رفت.

به روز رسانی : ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
سبک ها : کلاسیک -
2019
آلبوم موسیقی کلاسیک عاشقانه: قطعات پیانویی از کلارا شومان Romance: The Piano Music of Clara Schumann اثری از نوازنده پیانوی مستعد و جوان، ایستا کانه-میسن Isata Kanneh-Mason... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 2019
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 16
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :