دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار دد کن دنس - Dead Can Dance

دد کن دنس

Dead Can Dance

(1981-)

گروه دد کن دنس Dead Can Dance پروژه موسیقی استرالیایی است که در سال ۱۹۸۱ توسط لیسا جرارد Lisa Gerrard و برندان پری Brendan Perry تاسیس شد و یک سال بعد به لندن تغییر مکان داد. لیسا جرارد به‌واسطه صدای کنترآلتوی منحصر به‌فرد و همچنین همکاری با هنرمندان مشهوری چون هانس زیمر Hans Zimmer از شهرت بالایی برخوردار است و برندان پری نوازنده چندسازه بریتانیایی است. در گذر ایام اعضای زیادی به این گروه اضافه شده‌اند؛ اما اعضای ثابت دو عضو موسس آن بوده‌اند. این گروه تاکنون دو مرتبه فعالیت خود را متوقف کرده و سپس از سر گرفته است.

 

یان مک فارلین Ian McFarlane مورخ تاریخ موسیقی، Dead Can Dance را این‌گونه توصیف می‌کند: «ترکیبی از صداسازی عظیم و مسحورکننده، زیبایی باوقار، پلی‌ریتم‌های آفریقایی، موسیقی محلی اسکاتلندی، آواز گریگوری، اذکار خاورمیانه‌ای و آرت راک». این گروه تا به امروز ۱۰ آلبوم منتشر کرده است که به‌واسطه گرایش به موسیقی ملل و استفاده از موسیقی نقاط مختلف دنیا، از محبوبیت زیادی در میان علاقه‌مندان موسیقی برخوردار است.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۲/۱۶
سبک ها : نئوفولک - فولک - ملل -
2018
آلبوم موسیقی ملل داینایسس Dionysus دهمین آلبوم پروژه موسیقی دد کن دنس Dead Can Dance است که در سال ۲۰۱۸ و ۶ سال پس از آلبوم آنتاتیس منتشر شد. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2018
کیفیت : MP3 320 kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 2
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :