دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار دپش مد - Depeche Mode

دپش مد (1980-)

Depeche Mode

دپش مد Depeche Mode یکی از مشهورترین گروه‌های موسیقی بریتانیایی است. این گروه فعالیت خود را از سال ۱۹۸۰ با ۴ نفر آغاز کرد. در سال ۱۹۸۰ دیو گاهان Dave Gahan (که اصالتی هندی-مالزیایی دارد) با پیوستن به مارتین گور Martin Gore، وینس کلارک Vince Clarke و اندی فلچر Andy Fletcher گروهی را تشکیل دادند که تبدیل به یکی از معروف‌ترین گروه‌های سینت‌پاپ و الکترونیک راک دنیا شد. در ادامه وینس کلارک از گروه جدا شد و آلن ویلدر Alan Wilder به گروه اضافه شد. ویلدر نیز در سال ۱۹۹۵ از گروه جدا شد و از آن زمان تا به امروز دپش مد با ترکیب سه‌نفره دیو گاهان (خواننده اصلی و ترانه‌سرا)، مارتین گور (کیبورد، گیتار و ترانه‌سرای اصلی) و اندی فلچر (کیبورد) به کار خود ادامه داده است.

دپش مد در طول عمر نزدیک به ۴۰ ساله خود، تا به امروز ۱۴ آلبوم منتشر کرده است که عموم آن‌ها از فروش بسیار بالایی برخوردار شده‌اند. تا به امروز ۵۴ قطعه و همچنین ۱۰ آلبوم از آثار این گروه توانسته در میان ۱۰ آلبوم برتر بریتانیا جای گیرد. بیش از ۱۰۰ میلیون نسخه از آثار این گروه تاکنون به فروش رسیده است که باعث می‌شود نام این گروه به‌عنوان یکی از پرفروش‌ترین‌های تاریخ موسیقی مطرح باشد. مجله کیو نام این گروه در فهرست ۵۰ گروه موسیقی که دنیا را تغییر دادند، قرار داده است. در حال حاضر نام این گروه به‌عنوان یکی از نامزدهای بعدی، ثبت در تالار مشاهیر راک اند رول قرار دارد. دپش مد بر بسیاری از گروه‌های موسیقی مطرح از جمله کولدپلی Coldplay، میوز Muse، آرکید فایر Arcade Fire و ... تاثیری غیرقابل انکار گذاشته است.

به روز رسانی : ۱۳۹۷/۰۹/۲۱
2018
آلبوم Depeche Mode - Essentials مجموعه‌ای از برترین آثار گروه مشهور دپش مد Depeche Mode است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2018
کیفیت : MP3 320 kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 25
دانلود آلبوم
2017
آلبوم سینت پاپ اسپیریت Spirit به‌معنای ماهیت چهاردمین آلبوم گروه معتبر دپش مد Depeche Mode است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2017
کیفیت : MP3 320 kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 12
دانلود آلبوم
2009
آلبوم آلترناتیو راک و سینث پاپ اصوات هستی Sounds of the Universe دوازدهمین آلبوم و یکی از مطرح‌ترین آثار گروه مشهور بریتانیایی دپش مد Depeche Mode است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2009
کیفیت : MP3 320 kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 13
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند