دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار النی کارایندرو - Eleni Karaindrou

النی کارایندرو

Eleni Karaindrou

النی کارایندرو Eleni Karaindrou (النی کاریندرو) (به یونانی Ελένη Καραΐνδρου) آهنگساز مشهور یونانی است و به‌واسطه آهنگسازی برای آثار کارگردان مطرح سینمای یونان، تئو آنگلوپولوس Theo Angelopoulos در دنیا از اعتبار زیادی برخوردار است. او در سال ۱۹۴۱ در روستایی کوهستانی در نقاط مرکزی یونان متولد شد و در ۸ سالگی به‌همراه خانواده به آتن رفتند. در آت بود که با مطالعه موسیقی و تمرین پیانو که تا دوران دانشگاه ادامه یافت، او به دانش کافی در مورد موسیقی دست یافت. حد فاصل دوران هفت‌ساله رژیم سرکوب‌گر کلنل‌ها یا Greek Military Junta در حد فاصل ۱۹۶۷ تا ۱۹۷۴، او در پاریس به یادگیری موسیقی ملل و ارکستراسیون پرداخت و بداهه‌هایی در سبک جاز نواخت. پس از این دوران و بازگشت او به آتن بود که النی کاریندرو شروع به آهنگ‌سازی و ساخت آثاری کرد که در تمام دنیا شنیده شد. النی کاریندرو تا به امروز برای ۱۸ فیلم بلند، ۳۵ تئاتر و ۱۱ مجموعه تلویزیونی آهنگسازی کرده است از درخشان‌ترین آثار او می‌توان به علفزار گریان The Weeping Meadow، ابدیت و یک روز Eternity and a Day و نگاه خیری اولیس Ulysses' Gaze اشاره کرد. او اخیرا مسئولیت ساخت موسیقی متن برای فیلم بمب یک عاشقانه به کارگردانی پیمان معادی را بر عهده داشته است.

یونان نقطه آغاز اروپا در گذر از ترکیه و آسیا است و طبیعی است که موسیقی این منطقه ورای تاریخ پربار این کشور در فلسفه و هنر، تاثیر زیادی از موسیقی شرقی گرفته باشد، امری که به‌وضوح در آثار کاریندرو واضح است و از عوامل اصلی جذابیت این آهنگساز مطرح یونانی است. موسیقی او تاثیر زیادی از موسیقی ملل مختلف، موسیقی کلاسیک و موسیقی جاز گرفته و با فضاسازی بی‌نظیر خود آثاری عمیق و اتمسفریک خلق می‌کند که هر شنونده موسیقی را مدهوش می‌کند. برخی منتقدان سینما معتقدند که هیچ موسیقی به اندازه موسیقی کاریندرو عمیق و تاثیرگذار نیست و موسیقی او را خارج از عرف معمول می‌دانند که زخم می‌زند و چنگ می‌اندازد و شنونده و مخاطب را عمیقا درگیر می‌کند.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :