دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار المور جیمز  - Elmore James

المور جیمز

Elmore James

(1940-1963)

المور جیمز Elmore James (المور بروکز Elmore Brooks) خواننده، ترانه‌سرا، گیتاریست و رهبر گروه آمریکایی است. او در سال ۱۹۱۸ متولد و از سال ۱۹۴۰ وارد دنیای موسیقی شد. او یکی از مطرح‌ترین هنرمندان سبک بلوز پس از جنگ جهانی دوم است و از او به‌واسطه استفاده مضاعف از تقویت صدا (Amplification) و همچنین صدای پرهیجان و پرشور با عنوان پادشاه گیتار لغزنده یاد می‌شود (گیتار لغزنده تکنیکی در نوازندگی بلوز است که با استفاده از یک شی خارجی، صدای متفاوتی از گیتار گرفته می‌شود). این نوازنده تحسین‌برانگیز همچنین تاثیر زیادی بر موسیقی پس از خود نهاد. المور جیمز در سال ۱۹۶۳ از دنیا رفت؛ اما علی رغم گذشت سالیان طولانی از فقدان او، همچنان به‌واسطه تکنیک، خلاقیت و توانایی‌هایش مورد ستایش قرار می‌گیرد. نام او در سلا ۱۹۹۲ وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۶/۰۷
سبک ها : بلوز -
1993-2019
آلبوم موسیقی بلوز آسمان می‌گرید: تاریخ المور جیمز The Sky Is Crying: The History of Elmore James منتخبی از آثار درخشان این هنرمند پرآوازه در طول دوران فعالیت در دنیای موسیقی... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 1993-2019
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 29
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :