دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار اوجن دوگا  - Eugen Doga

اوجن دوگا

Eugen Doga

اوجن دوگا Eugen Doga (یوگنی دوگا، به روسی: Евгений Дога) آهنگساز و رهبر ارکستر مشهور اهل مولداوی است. او یکی از آهنگسازان مطرح دوران شوروی سابق بود که همچنان به درخشش خود ادامه می‌دهد. او متولد ۱۹۳۷ در منطقه‌ای روستایی از کشور مولداوی است و از سال ۱۹۶۳ وارد دنیای موسیقی شد. استعداد شگرف او چه در دوران شوروی و چه در دوران حاضر همواره مورد تحسین قرار گرفته است. دوگا توانایی نوشتن موسیقی برای سبک‌ها و حالات مختلفی را دارد؛ امری که باعث می‌شود او به‌عنوان آهنگسازی محبوب و همه‌فن حریف، طرفداران بسیاری داشته باشد. او تا به امروز ۳ باله با نام‌های Luceafărul، Venancia و Queen Margot، یک اپرا با نام Dialogues of Love و بیش از ۱۰۰ اثر در ژانر موسیقی بی کلام، گروه کر، سمفونی، کوارتت، موسیقی کلیسا و ... نوشته است. این آهنگساز پرکار برای بیش از ۲۰۰ فیلم آهنگسازی کرده است، بیش از ۲۶۰ قطعه موسیقی و ۷۰ والتز نوشته‌شده دارد. او آهنگساز مراسیم افتتاحیه المپیک ۱۹۸۰ در مسکو است. از او به‌عنوان یکی از برترین آهنگسازان خلاق و رمانتیک یاد می‌شود که آثارش بارها توسط سایر آهنگسازان و رهبران ارکستر اجرا شده است. در کشورهای مولداوی، سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۷ به مناسبت ۷۰ و ۸۰ سالگی این آهنگساز ماندگار تاریخ موسیقی، به نام اوگن دوگا ثبت شده است به افتخار این آهنگساز، یک خیابان اصلی در شهر Chișinău's به نام او ثبت شده است. در سال ۲۰۰۷ سازمان جهانی مالکیت معنوی The World Intellectual Property Organization به‌واسطه یک عمر فعالیت هنری از وی تقدیر کرد.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۳/۰۶
2009
آلبوم برترین‌های اوجن دوگا Eugen Doga - The Best مجموعه‌ای از برترین آثار این آهنگساز نامدار اهل مولداوی است. اوگن یا یوگنی دوگا، یکی از مشاهیر موسیقی کشورهای بلوک شرق بود... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2009
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 22
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :