دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار ایگی پاپ - Iggy Pop

ایگی پاپ

Iggy Pop

(1960-)

ایگی پاپ Iggy Pop نام مستعار خواننده، ترانه‌سرا، تهیه‌کننده، آهنگساز و بازیگر آمریکایی، جیمز نیول آستربرگ جونیور James Newell Osterberg Jr. است. او متولد سال ۱۹۴۷ است و از سال ۱۹۶۰ و در سن ۱۳ سالگی وارد دنیای موسیقی شده است. به‌واسطه تاثیری که او بر موسیقی پانک نهاد، از او به‌عنوان پدرخوانده موسیقی این سبک یاد می‌شود. او همچنین تنها عضو ثابت گروه ماندگار استوجز The Stooges است. این هنرمند آثاری در دیگر سبک‌های از جمله آرت راک، نیو ویو، جاز و بلوز منتشر کرده است.

اگرچه آثار او هیچ‌وقت به موفقیت تجاری عالی دست نیافتند؛ اما او به‌واسطه تاثیر زیادی که بر موسیقی دوران خود و پس از آن داشته است، به‌عنوان یک چهره فرهنگی شاخص شناخته می‌شود. گروه‌هایی چون اسمیتز The Smiths، جوی دیویژن Joy Division، دپش مد Depeche Mode و بسیاری دیگر در آثار خود از ساخته‌های ایگی پاپ تاثیر پذیرفته‌اند. او ۱۸ آلبوم فردی، ۵ آلبوم در همراهی با گروه The Stooges و یک آلبوم نیز با همکاری جیمز ویلیامسون James Williamson منتشر کرده است. در سال ۲۰۱۰ نام او به‌همراه گروه The Stooges وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :