دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار ایگی پاپ - Iggy Pop

ایگی پاپ (1960-)

Iggy Pop

ایگی پاپ Iggy Pop نام مستعار خواننده، ترانه‌سرا، تهیه‌کننده، آهنگساز و بازیگر آمریکایی، جیمز نیول آستربرگ جونیور James Newell Osterberg Jr. است. او متولد سال ۱۹۴۷ است و از سال ۱۹۶۰ و در سن ۱۳ سالگی وارد دنیای موسیقی شده است. به‌واسطه تاثیری که او بر موسیقی پانک نهاد، از او به‌عنوان پدرخوانده موسیقی این سبک یاد می‌شود. او همچنین تنها عضو ثابت گروه ماندگار استوجز The Stooges است. این هنرمند آثاری در دیگر سبک‌های از جمله آرت راک، نیو ویو، جاز و بلوز منتشر کرده است.

اگرچه آثار او هیچ‌وقت به موفقیت تجاری عالی دست نیافتند؛ اما او به‌واسطه تاثیر زیادی که بر موسیقی دوران خود و پس از آن داشته است، به‌عنوان یک چهره فرهنگی شاخص شناخته می‌شود. گروه‌هایی چون اسمیتز The Smiths، جوی دیویژن Joy Division، دپش مد Depeche Mode و بسیاری دیگر در آثار خود از ساخته‌های ایگی پاپ تاثیر پذیرفته‌اند. او ۱۸ آلبوم فردی، ۵ آلبوم در همراهی با گروه The Stooges و یک آلبوم نیز با همکاری جیمز ویلیامسون James Williamson منتشر کرده است. در سال ۲۰۱۰ نام او به‌همراه گروه The Stooges وارد تالار مشاهیر راک اند رول شد.

به روز رسانی : ۱۳۹۸/۰۹/۲۷
سبک ها : پانک راک - راک -
2023
آلبوم پاپ راک هر بازنده Every Loser اثری پرشور از ایگی پاپ Iggy Pop است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2023
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 11
دانلود آلبوم
2019
آلبوم موسیقی راک آزاد Free اثری از آهنگساز، خواننده و ترانه‌سرای مطرح و باسابقه ایگی پاپ Iggy Pop است. این آلبوم به‌مانند عموم آثار این هنرمند از سوی منتقدان با اقبال خوبی... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2019
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 10
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند