دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار آی‌کیو - IQ

آی‌کیو

IQ

(1981-)

آی‌کیو IQ یک گروه پراگرسیو راک و نئو-پراگرسیو بریتانیایی است که کار خود را از سال ۱۹۸۱ آغاز کرده است. این گروه توسط مایک هولمز Mike Holmes و مارتین اورفورد Martin Orford تاسیس شد. در سال ۲۰۰۷ اورفورد از این گروه جدا شد. اعضای گروه IQ را در حال حاضر مایک هولمز (گیتاریست)، تیم ایسو Tim Esau (نوازنده گیتار بیس)، پیتر نیکولز Peter Nicholls (خواننده)، پل کوک Paul Cook (درامر) و نیل دورانت Neil Durant (نوازنده کیبورد) تشکیل می‌دهند. این گروه هیچ وقت به توجه عمومی که سزاوار آن‌ها بود دست نیافت؛ اما بدون شکل از آن می‌توان به عنوان یکی از گروه‌های خلاق سبک پراگرسیو راک چهار دهه اخیر دنیای موسیقی یاد کرد. این گروه تا به امروز ۱۲ آلبوم استودیویی منتشر کرده است. گروه آی‌کیو به‌عنوان یکی از پرچم‌داران سبک پراگرسیو راک شناخته می‌شود.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۱/۰۱/۲۵
2019
آلبوم نئو پراگرسیو راک مقاومت Resistance اثری از گروه مطرح و باسابقه آی‌کیو IQ است. این گروه پنج نفره در طول بیش از سه دهه حضور در دنیای موسیقی، توانسته نام خود را به‌عنوان... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2019
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 11
دانلود آلبوم
1997
آلبوم پراگرسیو راک سابرترانیا Subterranea اثری پرانرژی از گروه آی‌کیو IQ است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1997
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 19
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :