دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار جترو تال - Jethro Tull

جترو تال

Jethro Tull

(1967-)

جترو تال Jethro Tull یک گروه راک بریتانیایی است که کار خود را از سال ۱۹۶۷ آغاز کرده است. اعضای این گروه در گذر زمان تغییرات زیادی داشته است و به جز رهبر گروه، ایان اندرسون Ian Anderson (خواننده، نوازنده فلوت، گیتار آکوستیک و الکتریک و ...) که از ابتدا در گروه فعالیت کرده است، بقیه اعضای کنونی آن در هزاره جدید به گروه اضافه شده‌اند. دیوید گودیر David Goodier (نوازنده گیتار بیس)، جان اوهارا John O'Hara (نوازنده کیبورد و آکاردئون و خواننده)، اسکات هاموند Scott Hammond (نوازنده درامز) و جو پریش Joe Parrish (نوازنده گیتار الکتریک و آکوستیک) دیگر اعضای این گروه را در حال حاضر تشکیل می‌دهند. موسیقی این گروه ترکیبی از المان‌های کلاسیک راک، بلوز راک، فولک راک، جز فیژون و کلاسیک را در خود دارد و ترکیب این المان‌ها در قالب پراگرسیو راک، شاخصه اصلی این ساخته‌های گروه پرطرفدار و باسابقه است. اولین آلبوم گروه جترو تال در سال ۱۹۶۸ منتشر شد و از آن زمان تا به امروز این گروه، مجموعا ۲۲ آلبوم استودیویی منتشر کرده است. آخرین آلبوم این گروه ژن متعصب The Zealot Gene با فاصله تقریبا ۲۰ ساله نسبت به آلبوم قبلی آن‌ها منتشر شد. آثار این گروه عموما با استقبال بسیار خوبی مواجه شده‌اند و بیش از ۶۰ میلیون نسخه از آثار آن‌ها تا به امروز به فروش رسیده است که باعث شده آن‌ها بدل به یکی از موفق‌ترین گروه‌های پراگرسیو راک تاریخ بشوند و همچنین نقش زیادی در شکل‌دهی به این سبک داشته باشند.

به روز رسانی : ۱۴۰۲/۰۲/۰۶
2023
آلبوم پراگرسیو راک فلوت دود RökFlöte اثری پرشور از گروه جترو تال Jethro Tull است. - اطلاعات بیشتر
انتشار : 2023
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 24
دانلود آلبوم
2022
آلبوم پراگرسیو راک ژن متعصب The Zealot Gene اثری شورانگیز از گروه مطرح و باسابقه جترو تال Jethro Tull است. - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2022
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 12
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :