دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار جیمی هندریکس  - Jimi Hendrix

جیمی هندریکس

Jimi Hendrix

(1963-1970)

جیمی هندریکس Jimi Hendrix (با نام کامل James Marshall Hendrix یا Johnny Allen Hendrix) خواننده، ترانه‌سرا و گیتاریست افسانه‌ای آمریکایی است. او متولد سال ۱۹۴۲ است، ۱۵ ساله بود نواختن گیتار را آغاز کرد و از ۲۱ سالگی وارد دنیای موسیقی شد و در سن ۲۷ سالگی (۱۹۷۰) از دنیا رفت. او حدودا ۷ سال به‌صورت حرفه‌ای در عرصه موسیقی فعالیت کرد و تنها ۸ آلبوم منتشر کرد؛ اما همین حضور کوتاه‌مدت او را بدل به بزرگ‌ترین گیتاریست تاریخ کرده است. جیمی هندریکس چپ‌دست بود و به همین علت گیتار را وارنه می‌نواخت. او بر بسیاری از آهنگسازان و نوازندگان پس از خود تاثیر غیرقابل انکاری دارد و از عوامل اصلی درخشش موسیقی راک اند رول محسوب می‌شود. نبوغ او ورای همه تصورات ممکن در مورد یک فرد است، او نقطه پیوند تفکرات مختلف در مورد موسیقی است. او پیونددهنده موسیقی تونال و آتونال است. صدای گیتار او ورای همه تصورات کلی است و نقطه اتحاد نظری اندیشمندان مختلف در مورد موسیقی و تاثیر آن بر مردم بود.

چه در زمان حیات و چه پس از مرگش، همچنان ستایش‌های زیادی روانه او شده و می‌شود. او بارها و بارها در دوران حیاتش به‌عنوان برترین گیتاریست و نوازنده سال انتخاب شد. تقریبا تمام مراجع موسیقی از او به‌عنوان برترین گیتاریست تاریخ موسیقی راک و شاید تمام تاریخ یاد می‌کنند. نام او به‌همراه گروهش The Jimi Hendrix Experience در سال ۱۹۹۲ در تالار مشاهیر راک اند رول و همچنین در سال ۲۰۰۵ در تالار مشاهیر موسیقی بریتانیا ثبت شده است. مجله رولینگ استون او را در صدر برترین گیتاریست‌های تاریخ و در رده ششم برترین هنرمندان عرصه موسیقی جای داده است. ۳ آلبوم جیمی هندریکس Are You Experienced، Axis: Bold as Love و Electric Ladyland در میان ۱۰۰ آلبوم برتر تاریخ جای دارند.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
این‌جا محل معرفی شما است !
تبلیغات
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :