دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار جیمی جانسون - Jimmy Johnson

جیمی جانسون

Jimmy Johnson

(1959-)

جیمی جانسون Jimmy Johnson (با نام کامل جیمز ارل تامپسون James Earl Thompson) خواننده و گیتاریست آمریکایی است. او متولد سال ۱۹۲۸ در خانواده‌ای فعال در زمینه موسیقی است. جیمی جانسون موسیقی را در همراهی با گروه‌های مذهبی آموخت. برادر کوچک‌تر او سیل جانسون Syl Johnson نیز خواننده سبک سول است و دیگر برادر او مک تامپسون Mack Thompson نیز بیسیست مطرحی است. او از سال ۱۹۵۹ وارد دنیای موسیقی شد و در آثار خود از هنرمندانی چون بادی گایBuddy Guy  و اتیس راش Otis Rush تاثیر پذیرفته است. او سابقه همکاری با هنرمندان بزرگی نظیر فردی کینگ Freddy King، آلبریت کینگ Albert King، مجیک سم Magic Sam، اتیس راش Otis Rush و ادی کلیرواتر Eddy Clearwater را در کارنامه دارد. در سال ۱۹۸۸ او به واسطه تصادف اتومبیل دچار مصدومیت جدی شد و ۶ سال از فعالیت حرفه‌ای جا ماند. جیمی جانسون در طول بیش از شش دهه حضور درخشان در دنیای موسیقی تا به امروز ۱۴ آلبوم استودویی فردی منتشر کرده است که آخرین آن هر روز زندگی تو Every Day of Your Life در سال ۲۰۱۹ و در سن ۹۱ سالگی منتشر شد. در سال ۲۰۱۸ جایزه یک عمر فعالیت هنری به این هنرمند داده شد.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۷/۲۸
سبک ها : بلوز -
2019
آلبوم موسیقی بلوز هر روز زندگی تو Every Day of Your Life اثری از جیمی جانسون Jimmy Johnson است. این هنرمند بیش از آن‌که به عنوان نوازنده گیتار و خواننده شناخته شده باشد،... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 2019
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 9
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :