دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار جان بری - John Barry

جان بری

John Barry

جان بری John Barry یکی از بزرگ‌ترین و جاودانه‌ترین آهنگسازان تاریخ سینما است. او آهنگساز ۱۱ سری از مجموعه جیمز باند و خالق تم اصلی این مجموعه است. او برنده ۵ جایزه اسکار و تعداد بی‌شمار جایزه و نامزدی در جشنواره‌های مختلف دنیا است. از آثار شاخص او که موفق به دریافت جایزه اسکار شده‌اند، می‌توان به رقصنده با گرگ ها Dances with Wolves و بیرون از آفریقا Out of Africa اشاره کرد.
جان بری متولد در ۱۹۳۳ در یورک انگلستان متولد شد و به‌واسطه کار در سینمای پدرش، خیلی زود با سینما آشنا شد. فعالیت در گروه موسیقی ارتش در دوران سربازی، باعث شد تا بعد از پایان این دوران موسیقی را آغاز کند. سال ۱۹۵۶ بند شخصی خود با عنوان جان بری هفت The John Barry Seven را تاسیس کرد و از ۱۹۵۸ به ساخت موسیقی برای تلویزیون روی آورد و با ساخت موسیقی فیلم جیمز باند به شهرت جهانی رسید. سرانجام در سال ۲۰۱۱ با عمری فعالیت در عرصه موسیقی و عرضه آثار پرشمار و تحسین‌شده فوت کرد.

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۰۱/۲۲
1998
آلبوم موسیقی متن فیلم جایی در زمان Somewhere in Time اثری از جان بری John Barry آهنگساز مطرح و تحسین‌شده انگلیسی است. کارگردان فیلم Jeannot Szwarc علاقه داشت تا موسیقی متن... - اطلاعات بیشتر
0:00
0:00
انتشار : 1998
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 19
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :