دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار جاشوا بل  - Joshua Bell

جاشوا بل (1981-)

Joshua Bell

جاشوا بل Joshua Bell (با نام کامل Joshua David Bell) آهنگساز، رهبر ارکستر و نوازنده ویولن مشهور آمریکایی است. او متولد سال ۱۹۶۷ است و از سال ۱۹۸۱ وارد دنیای موسیقی شده است. علاقه او به موسیقی خیلی زود کشف شد و مادرش با مشاهده بازی کردن او با نخ، طناب و هر ریسمانی که امکان درآوردن صدا از ارتعاش آن ممکن باشد، پی به علاقه او به زه و سازهای زهی برد. در چهار سالگی اولین ویولن او خریداری شد و از پنج سالگی تعالیم موسیقی را آغاز کرد و در سن ۱۴ سالگی اولین اجرای حرفه‌ای خود را در ارکستر فیلادلفیا به‌عنوان تک‌نواز ویولن به نمایش گذاشت.

نقطه اوج کارنامه هنری جاشوا بل به سی‌وپنجمین جشن جایزه گرمی در سال ۱۹۹۳ و دریافت جایزه گرمی بهترین تک‌نواز بی کلام باز می‌گردد. او ۶ بار دیگر نیز نامزد دریافت جایزه گرمی شده است. یکی دیگر از عوامل شهرت او، شرکت در یک آزمایش اجتماعی و اجرای برخی از قطعات مطرحش در ایستگاه مترو است که باعث ایجاد بحث‌های گسترده‌ای شد. او تا به امروز نزدیک به ۳۰ آلبوم منتشر کرده است و برای چند فیلم نیز آهنگسازی کرده است. عموم آلبوم‌های او در میان آثار پرفروش موسیقی کلاسیک قرار گرفته‌اند.

به روز رسانی : ۱۳۹۸/۰۷/۲۸
2012
آلبوم موسیقی کلاسیک گمان‌های فرانسوی French Impressions اثری از آهنگساز و نوازنده ویولن مطرح، جاشوا بل Joshua Bell با همکاری با نوازنده پیانوی تحسین‌شده جرمی دنک Jeremy Denk... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 2012
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 11
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند