دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار کین - Keane

کین

Keane

(1995-)

کین Keane یک گروه آلترناتیو راک انگلیسی است که کار خود را از یک مدرسه و در سال ۱۹۹۵ آغاز کرده است. اعضای این گروه را تام چاپلین Tom Chaplin (خواننده و نوازنده گیتار لید و کیبورد)، تیم رایس آکسلی Tim Rice-Oxley (نوازنده کیبورد، گیتار و گیتار بیس و هم‌خوان)، ریچارد هیوز Richard Hughes (نوازنده درامز و پرکاشن و هم‌خوان)، جسیس کویین Jesse Quin (نوازنده گیتار بیس، گیتار، پرکاشن و هم‌خوان) تشکیل می‌دهند. اعضای این گروه در طول این سال‌ها تغییری نداشته است و فقط دومینیک اسکات Dominic Scott عضو سابق این گروه بود که در سال ۲۰۰۱ از گروه جدا شد.

گروه کین از ابتدای فعالیتش درخشان عمل کرده است و اولین آلبوم آن‌ها امیدها و ترس‌ها Hopes and Fears در سال ۲۰۰۴ موفقیت‌های گسترده‌ای را برای آن‌ها به همراه داشت و بدل به دومین آلبوم پرفروش سال ۲۰۰۴ شد و در پایان دهه نیز در جایگاه نهم پرفروش‌ترین آلبوم‌های دهه قرار گرفت و جایزه بریت بهترین آلبوم بریتانیایی سال ۲۰۰۵ را نیز برای آن‌ها به همراه داشت. در ادامه نیز دیگر آثار این گروه همواره موفق بوده‌اند و هم از سوی منتقدان و هم از سوی مخاطبان موسیقی مورد توجه قرار گرفته‌اند. دو آلبوم از گروه کین در زمره برترین آلبوم‌های بریتانیایی تاریخ قرار دارند؛ آلبوم‌های امیدها و ترس‌ها (رتبه سیزدهم) و زیر دریای آهنی Under the Iron Sea (رتبه هشتم) و از این حیث نام آن‌ها در کنار گروه‌های پرآوازه‌ای چون بیتلز The Beatles، اوایسیس Oasis و ریدیوهد Radiohead قرار می‌گیرد که ۲ آلبوم از آن‌ها در میان ۲۰ آلبوم برتر بریتانیا قرار دارند. بیش از ۱۳ میلیون نسخه از آثار این گروه در سطح دنیا به فروش رسیده است. یکی از شاخصه‌های آثار این گروه و امری که وجه تمایز آن‌ها با دیگر گروه‌های راک است، استفاده متفاوت آن‌ها از کیبورد است و آن‌ها این ساز را به عنوان یک ساز اصلی در کنار گیتار مورد استفاده قرار می‌دهند. همچنین آن‌ها به واسطه استفاده از پیانوی دست‌کاری‌شده و همچنین سینتی‌سایزر نیز شناخته می‌شوند.

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
0:00
0:00
play list pause list
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :