دنیای موسیقی
موسیقی از چهار گوشه دنیا
آثار کومیتاس - Komitas

کومیتاس

Komitas

(1869-1935)

کومیتاس Komitas (با نام اصلی سوقومون سوقومونیان Soghomon Soghomonian) آهنگساز، موسیقی‌شناسی، تنظیم‌کننده، خواننده، رهبر گروه کر و کشیک ارمنستانی است. او متولد سال ۱۸۶۹ در شهر کوتاهیه در ترکیه امروزی است و موسیقی را ابتدا از کلیسا و سپس در دانشگاه فردیک ویلیام برلین آموخت. او از افراد تاثیرگذار در آن‌چه موسیقی‌شناسی قومی شناخته می‌شود، است و همچنین موسس مدرسه ملی موسیقی ارمنستان نیز هست. او در آثار خود، موسیقی غربی را در جهت ساخت آثاری بومی مورد استفاده قرار می‌دهد. او بیش از ۳۰۰۰ قطعه از موسیقی فولک ارمنی را گردآوری کرده است که بسیاری از آن‌ها از دست رفته‌اند و امروزه تنها ۱۲۰۰ قطعه از آن‌ها در دسترس است. او همچنین علاقه زیادی به موسیقی سایر ملل داشت و اولین مجله موسیقی کردی را در سال ۱۹۰۳ گردآوری کرد. نسل‌کشی ارامنه در ابتدای قرن بیستم، عنصر مهم در زندگی او است و از کومیتاس به عنوان نمادی از قربانیان این نسل‌کشی یاد می‌شود. این هنرمند که از او به عنوان ناجی موسیقی ارمنی یاد می‌شود، در سال ۱۹۳۵ و در سن ۶۶ سالگی از دنیا رفت.

 

به روز رسانی : ۱۴۰۰/۱۰/۰۵
سبک ها : فولک - ملل -
2014
آلبوم کلاسیک معاصر مودراتو کانتابیله Moderato Cantabile اثری از نوازنده ویولنسل اهل کشور آلمان، آنیا لشنر Anja Lechner و نوازنده پیانوی اهل کشور فرانسه، فرانسوا کورتوریه... - اطلاعات بیشتر
انتشار : 2014
کیفیت : MP3 320kbps
تعداد آلبوم : 1
تعداد آهنگ : 10
دانلود آلبوم
موسیقی برای زندگی بهتر
دنیای موسیقی تقدیم می‌کند
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :