دنیای موسیقی
منو
نوار جستجو
بازگشت به خانه
جستجو
آثار لد زپلین - Led Zeppelin

لد زپلین

Led Zeppelin

(1968-)

لد زپلین Led Zeppelin یکی از مشهورترین، تاثیرگذارترین و محبوب‌ترین گروه‌های تاریخ موسیقی و بزرگ‌ترین گروه موسیقی دهه ۷۰ میلادی است که تاثیر زیادی بر موسیقی راک گذاشت. این گروه در سال ۱۹۶۸ با همکاری جیمی پیج Jimmy Page (گیتاریست)، رابرت پلنت Robert Plant (خواننده)، جان پل جونز John Paul Jones (نوازنده بیس و کیبورد) و جان بونام (درامر) تشکیل شد و با مرگ بونهام در سال ۱۹۸۲ به کار خود خاتمه داد. این گروه به‌واسطه سبک متفاوت خوانندگی و صدای گیتار متمایز، خیلی زود محبوب شد، اگرچه مدتی طول کشید تا منتقدان نگاه مثبتی به آن داشته باشند. موسیقی آن‌ها گستره زیادی از سبک‌ها از موسیقی فولک تا بلوز و سایکدلیک و راک را در برمی‌گیرد.

لد زپلین تاثیر فوق‌العاده‌ای بر موسیقی پس از خودش گذاشت و خلاقیت‌هایی که آن‌ها ارائه کردند، نقشه راه گروه‌های موسیقی زیادی شد. این گروه تا پیش از آلبوم چهارم خود، از سوی منتقدان جدی گرفته نمی‌شد؛ اما با عرضه این آلبوم و خصوصا قطعه نردبام آسمان Stairways to Heaven که یکی از جاودانه‌ترین قطعات تاریخ موسیقی راک است، دنیای موسیقی را درنوردید. این آلبوم در ابتدای دهه ۷۰ میلادی عرضه شد و تبدیل به یکی از پرفروش‌ترین آلبوم‌های تاریخ شد. هر ۸ آلبوم لد زپلین تا به امروز، در زمان عرضه در میان ۱۰ آلبوم پرفروش قرار گرفته‌اند و ۶ آلبوم آن‌ها صدرنشین شده‌اند. بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ میلیون نسخه از آثار لد زپلین به فروش رسیده است و این استقبال عمومی بالا از آثار لد زپلین، آن‌ها را به سومین گروه پرفروش آمریکا مبدل ساخته است. در سال ۱۹۹۵ نام لد زپلین در تالار مشاهیر راک اند رول ثبت شد.

 

نمایش و دانلود آلبوم ها
مشاهده و دانلود آلبوم‌ها
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
play
pause
more
download
loading list
target
موسیقی برای زندگی بهتر
WOMTherapy.ir
در دنیای موسیقی درمانی بشنوید :
دنیای موسیقی
بازگشت
سبک‌های موسیقی
بازگشت
حس و حال
برای گوش دادن آنلاین و دانلود آلبوم‌ها و ایجاد پلی‌لیست، عضو دنیای موسیقی شوید و اگر عضو هستید وارد سایت شوید و اشتراک تهیه نمایید.
برای خرید سریع اشتراک و دانلود آلبوم شماره همراه خود را وارد کنید :